«Ліверпуль» розбив «Ньюкасл» у параді марнотратства і вирвався на вершину АПЛ

Світовий футбол 2 Січня, 00:19 313
«Ліверпуль» розбив «Ньюкасл» у параді марнотратства і вирвався на вершину АПЛ | 19-27
«Ліверпуль» приймав «Ньюкасл» у матчі 20-го туру англійської Прем'єр-ліги.

АПЛ. 20-й тур, 1 січня

Ліверпуль – Ньюкасл – 4:2

• Голи: Салах, 49, 86 (пен), Джонс, 74, Гакпо, 78 – Ісак, 54, Ботман, 81

Після 19 турів Ліверпуль вибився у лідери турнірної таблиці, цьому особливо посприяла невтішна серія Арсенала із 3 матчів поспіль без перемог. Тоді як Ньюкасл міцно закріпився всередині таблиці з відставанням у 10 очок від зони єврокубків.

Початок першого тайму обіцяв трилер на Енфілді – так воно й сталося. Нуньєс міг відкривати рахунок на 13-й хвилині, але з межі воротарського занадто легко пробив по центру. Дубравка видав ефектний сейв і на цьому зупинятися не збирався. Невдовзі гол Діаса скасували через офсайд.

На екваторі Ліверпуль отримав право пробити пенальті через фол Ботмана. Кіпер «сорок» знову врятував свою команду, потягнувши 11-метровий у виконанні Салаха. Господарі награли на 2.87 очікуваних голів у першій половині, проте на реальному рахунку це не позначилося. У гостей з гострих моментів був хіба що гол Берна з офсайда.

По перерві прокляття розвіялося. Салах вже на 49-й таки розмочив рахунок – цей гол став 150-м для єгиптянина за клуб в рамках АПЛ. Нуньєс згодом змарнував ще кілька нагод, аж раптом Ньюкасл вирішив лихо пожартувати над господарями Енфліда. Ісаак першим же ударом у площину воріт зрівняв – 1:1.

Лише після замін Дарвіна Нуньєса, Діаса і Собослая підопічні Клоппа взялися відновлювати справедливість. Джонс і Гакпо вивели «червоних» вперед. Ботман скоротив відставання, але Салах поставив крапку дублем – 4:2. Підсумковий xG мерсисайдців свідчив про те, що вони мали забивати значно більше – 6.55 (!) проти 0.67 у «сорок».

Отже, Ліверпуль набрав 45 очок й одноосібно очолив АПЛ. Астон Вілла йде другою з 42 балами, Ман Сіті набрав 40 очок і має матч у запасі. Ньюкасл йде 9-м у турнірній таблиці (29 пунктів).