П'ять головних футбольних зашкварів 2023 року

Футбол України 7 Січня, 15:14 438
П'ять головних футбольних зашкварів 2023 року | 19-27
Про найважливіші події зі знаком мінус, що відбулися в році, що минає.

Втеча екс-гравця Шахтаря до росії

Практично весь негатив в Україні за останні майже два роки пов'язаний з країною-терористом і спорт не стає винятком.

Серед українських громадян, на жаль, все ще залишаються любителі «русского міра» і тут теж спорт не є винятком. Однією з таких особистостей є Олександр Распутько.

Історія колишнього футболіста донецького Шахтаря, ймовірно, є не єдиною у своєму роді, але саме вона набула найбільшого резонансу. На Распутька чекало безхмарне майбутнє у таборі «гірників» та новий довгостроковий контракт, однак, хавбек обрав похорон своїй футбольній кар'єрі та переїзд до росії.

Що зараз відбувається в житті Олександра - невідомо. Ходили чутки, що він підпише контракт із санкт-петербурзькою «Зіркою», яка вже є «прихистком» для кількох футбольних зрадників, зокрема, Геннадія Зубова, що працює у тренерському штабі клубу, однак, наразі цього не сталося.

Невдала спроба УЄФА і вдала спроба МОК повернути росію в міжнародний спорт

Були у 2023 році і наміри покінчити з ізоляцією росії. У УЄФА, який спробував повернути російських дітей у футбольні турніри - не вийшло. Переважна кількість членів організації одразу ж оголосила, що бойкотуватимуть турніри за участю збірних країн-терориста до 17 років, і у зв'язку з цим Чеферіну і компанії довелося здати назад.

Томас Бах підійшов до цього питання хитріше. Міжнародний Олімпійський Комітет вирішив надати росіянам статус «нейтральних спортсменів» і це у них вийшло. Представники держави-окупанта виступлять на Олімпіаді в Парижі, якщо тільки вони самі не вирішать зробити «жест доброї волі» і відмовитися від виступу в цьому статусі.

Були у зв'язку з цим і спірні рішення наших спортивних функціонерів, а саме бойкот змагань за участю росіян, який, на щастя, згодом було скасовано, однак, імовірно, на нас чекає другий сезон цього серіалу з можливим бойкотом ОІ-2024.

Відео гравців Барселони для російських фанатів

Порадували не тільки спортсменів, а й «простих громадян, які ні в чому не винні і нічого не можуть зробити». Каталонська Барселона і Ла Ліга спробували всидіти на двох стільцях і одночасно і підтримувати Україну, і не йти з російського ринку.

Це вилилося в запис окремого відео для місцевих фанатів «синьо-гранатових» після того, як колектив Хаві здобув перемогу в чемпіонаті.

Серхі Роберто і Алехандро Бальде подякували росіянам за підтримку, заявивши, що вони є «частиною цієї перемоги» і сказавши, що вони скоро побачаться з ними.

Після цього здійнявся резонанс в українських і світових ЗМІ, і керівництву Барси довелося вибачатися, але зробили вони це в стилі: «Ми за мир в усьому світі, проти всього поганого і за все хороше», а Роберто згодом ще й отримав капітанську пов'язку в клубі.

Привітання зеніту з чемпіонством від Спалетті

Тренд заданий Барселоною підтримав італієць Лучано Спалетті. Фахівець, який пропрацював у пітерському зеніті кілька років, вирішив, що буде доречно в розпал найбільшої європейської війни з часів Другої світової привітати з чемпіонством клуб, який безпосередньо пов'язаний з урядом держави-агресора.

Тоді Спалетті ще очолював Наполі, але, пізніше він вирішив піти з клубу і надалі став тренером національної команди Італії, яка грала у відборі на Євро-2024 і історія з його відеопривітанням отримала продовження.

Лучано запитали про це на передматчевій пресконференції напередодні поєдинку проти підопічних Сергія Реброва, однак, як і боси каталонського клубу, він вирішив пропетляти, не відповівши на питання прямо.

«Серіал» з Андрієм Павелком у головній ролі

Закінчимо цей «топ» проблемою внутрішньою, хоча, деякі особистості і тут знаходили російський слід.

Майже весь рік ми спостерігали за судовим процесом над поки що чинним президентом УАФ Андрієм Павелком, якого підозрюють у розкраданні коштів під час будівництва заводу з виготовлення штучної трави в Краматорську.

Підсумки цієї історії рано підбивати, адже вона продовжує розвиватися. Павелко все ще перебуває під слідством, функціонери з УАФ продовжують говорити про «неймовірний тиск» та «репресії», що руйнують організацію, однак, кінець уже близький.

На початку наступного року в українського футболу з'явиться новий очільник, яким з імовірністю 99% стане Андрій Шевченко, а отже, найімовірніше, вирішиться і доля нинішнього очільника разом із його соратниками, які, можливо, «перевзуються», а можливо, й підтримуватимуть Павелка до самого кінця.