Світовий футбол 7 Січня, 21:13 235
«Ліверпуль» вибив «Арсенал» із Кубка – конкурент Зінченко привіз автогол, «каноніри» довели безвиграшну серію до 4 матчів | 19-27
«Ліверпуль» у рамках 1/32 фіналу Кубка Англії переміг «Арсенал» (2:0).

На жаль, Олександр знову не зміг вийти на поле. У другому матчі поспіль. Попередній матч наш земляк пропускав через проблеми з литковим м'язом, проте до кубкової зустрічі з Ліверпулем він готувався. Сашка навіть не внесли в заявку – очевидно, травма литкового м'яза все ще турбує.

У ЗМІ ходила інформація про можливу перепустку двох місяців. Подібні терміни відновлення називає спортивний лікар Дмитро Бабелюк. Преса навіть почала розганяти чутки про вихід Арсеналу на ринок, але Мікель Артета поки що хоче обійтися внутрішніми резервами. Позицію Зінченка знову зайняв Ківіор.

«Канонірам» також не зміг допомогти Жезус, який травмував коліно. Мінаміно ж поїхав на Азіатські ігри. Також тренерський штаб дав відпочити Мартінеллі, залишивши його у запасі. Юрген Клопп не міг розраховувати на Салаха та Ендо – вони теж поїхали до збірних.

Арсенал розстранжирив домінування

Статистика першого тайму могла шокувати фанів Ліверпуля – 13:2 за ударами, 5:0 у ворота. 10 разів господарі пробивали з меж штрафного майданчика. Арсенал награв на 1,27 очікуваних голів проти 0,10 у мерсисайдців. Трек очікуваної гостроти яскраво демонструє, наскільки серйозною була перевага лондонців.

Підопічні Мікеля Артети були кращими у всьому. Вони легко накривали нападників (особливо круто працював Саліба, який персонально грав Нуньєсом), давали високий темп передач і надзвичайно агресивно тиснули без м'яча. Пресінг Арсеналу став головною проблемою Ліверпуля у першому таймі – гості регулярно втрачали м'яч у ключових зонах, у т.ч. та біля штрафного.

«Гармаші» карали за це, доводячи контратаки до вбивчих моментів, але критично страждало завершення. Схеми розіграшів та зони завершення були шикарними, але удари виходили вкрай слабкими чи неточними. Найкращу можливість відкрити рахунок упустили на 11-й хвилині, коли Арсенал розкотив гарну комбінацію з пасом на 11 метрів – удар Нельсона звідти заблокували, а Едегор підхопив відскок і зарядив у перекладину!

Ще одна крута нагода трапилася на 38-й хвилині. Опорники мерсисайдців не встежили за зоною підбору, дозволивши Уайту прийняти відскок і увійти на правий край штрафного майданчика. Бен потужно вистрілив з підйому, але Аліссон врятував Ліверпуль!

За своє марнотратство господарі мало не отримали покарання. На 45-й хвилині контратака мерсисайдців (їй передував шикарний момент, який забив Хаверц) завершилася пасом на правий кут штрафного майданчика. Александер-Арнольд завдав гарматного удару – перекладина врятувала Арсенал!

Юрген Клопп переламав перебіг зустрічі. Заміни вирішили усі.

Відпочивати команди вирушили за нулів на табло. Замін у роздягальні тренери не провели, але характер гри став іншим. На старті другого тайму Ліверпуль перехопив ініціативу – можна навіть сказати, що лондонців притиснули. Щоправда, підопічні Юргена Клоппа зіштовхнулися з такою самою проблемою, що й Арсенал.

Дуже добрі атаки були провалені через технічний шлюб. До 60-ї хвилини лише один епізод вдалося довести до логічного та небезпечного завершення – це Нуньєс прийняв м'яч у лівому напівфланзі та пробив з дистанції. Повз дальню дев'ятку!

Поступово Арсенал вирівняв гру, організувавши кілька перспективних входжень до штрафного майданчика, але проблема технічного шлюбу та невдалих тактичних рішень на завершення не зникла. З реальної конкретики згадується лише навіс Хаверца на 61-й, який зрикошетив від стегна Трента і ледь не втік за комір Алісону. Бразилець дістав сферу.

Мікель Артета спробував посилити атаку Мартінеллі. Юрген Клопп, у свою чергу, кинув у бій Жоту та Граверберха (замість Гакпо та Макалістера). «Каноніри» вигоди від цієї перестановки не здобули, а от мерсисайдці на 70-х хвилинах створили серію гольових моментів.

Так, на 72-й Нуньєс та Діас вилетіли 2-в-1 проти Габріеля, проте Дарвін запоров атаку пасом у спину Луїсу. На 77-й Жота викотив передачу на лівий край штрафного майданчика, а Діас звідти пробив з-під Саліби - Ремсдейл дістав м'яч з-під ближньої стійки! На 78-й Жота виграв позицію у Саліби і замкнув навіс з кутового, потрапивши в перекладину, а добивання Нуньєса з лінії воротарського пройшло над воротами!

Мерсисайдці дотиснули Арсенал

Зрештою, на 81-й хвилині «каноніри» пропустили, а допоміг у цьому Ківіор.

Гості заробили стандарт на лівому фланзі, Трент виконав подачу в район лінії воротарського майданчика, а Ківіор у боротьбі з Діасом вибив м'яч... у сітку своїх воріт. 0:1!

Мікель Артета відразу пішов ва-банк. На полі з'явилися Нкетіа, Троссар та Сміт-Роу. Арсенал усіма силами пішов уперед – втім, нічого серйозного не створила команда. Перспективні епізоди виникали, але нормально довести їх до кінця не вдавалося. Ліверпуль при цьому карав гострими контратаками.

І на останній хвилині мерсисайдці таки зловили господарів. Діас завершив контрвипад пострілом з правого краю штрафного майданчика в ближню дев'ятку – 0:2! Жуто віддав асист. Таким чином, Арсенал вилетів із Кубка Англії, а загалом у всіх турнірах команда не знає перемог уже протягом чотирьох матчів.