«Жирона» забиває більше, ніж створює, але вони не лідери Європи по цьому показнику

Світовий футбол 8 Січня, 21:33 296
«Жирона» забиває більше, ніж створює, але вони не лідери Європи по цьому показнику | 19-27
​Напередодні відбувся один з найцікавіших матчів сезону і точно найцікавіший матч 2024 року, в якому Жирона здобула круту перемогу над мадридським Атлетико.

Обговорюючи цей поєдинок з колегою він сказав, що каталонці занадто добре реалізовують свої нагоди: мають момент - забивають гол. При цьому, моменти ці далеко не з тих, які прийнято називати 100-відсотковими.

ISPORT вирішив розібратися в цьому момент за допомогою показника очікуваних голів, в народі відомого, як xG.

Жирона

Якщо ми вже згадали зустріч з Атлетико, то тут по показнику xG Жирона поступилась, хоча й різниця ця дуже не значна – 2,32 проти 2,67 у «матрацників».

Ці показники в обох команд значно вищі за їхні середні норми. У Жирони по сезону xG дорівнює 1,55, тоді як забивають вони неймовірні 2,42 голи за поєдинок! Різниці складає +0,87! Тобто, каталонці забивають практично на 1 гол більше кожного матчу, ніж повинні були б!

Давайте розглянемо головного бомбардира команди – Артема Довбика.

На рахунку форварда збірної України наразі 11 голів в Ла Лізі, при цьому загальний xG в нього 8,79, що на 2,21 менше, аніж кількість голів. В середньому за 90 хвилин у Артема 0,68 xG і 0,89 голів.

Але Жирона не найкраща в Європі

Так, в Іспанії каталонцям просто немає рівних в реалізації. Найближче до них саме Атлетико, в яких різниця між реально забитими голами і очікуваними в середньому за матч дорівнює +0,57. Мадридський Реал наприклад займає 7-ме місце за цим показником (2,11 забиті - 1,96 xG = 0,15), а в Барселони цей показник взагалі від'ємний (1,89 забиті – 2,05 xG = -0,16).

В англійській Прем'єр-лізі найкращими «реалізаторами» є Астон Вілла з показником в +0,6. У Ман Сіті (4 місце) він +0,35, у Тоттенгема +0,30, а Ліверпуль і Арсенал взагалі мають по +0,05 і +0,04 відповідно.

Але якщо в АПЛ тільки шість команд реалізовують гірше, ніж створюють, то в Франції навпаками – тільки п'ять команд «в плюсі». Лідер, звісно, ПСЖ. Парижани забивають на 0,56 гола в середньому більше, ніж створюють. Але й це дуже далеко від Жирони.

Десь на рівні ПСЖ реалізація в Інтера, який є найкращою командою Італії за цим показником (0,54). У Роми та Мілана, які йдуть наступними, 0,36 та 0,33 відповідно.

Аж ось ми й дійшли до найкращого чемпіонату в світі, якщо говорити про реалізацію! Неймовірний леверкузенський Байер забиває в середньому за матч по 2,88 голів і, очевидно, що забивають вони більше, ніж очікується статистичними даними. А якщо бути точними, то різниця складає 0,92 в середньому за поєдинок.

Але навіть вони не найкращі, бо є ще мюнхенська Баварія, яка забиває 3,27 гола, а xG в неї «всього» 2,28 – тобто різниця складає цілий гол в середньому за зустріч!

Взагалі варто відмітити всю Бундеслігу. Якщо в Італії наприклад у 2-ї та 3-ї команд показник трішки більший за 0,3, то в Німеччині у Аугсбурга +0,34, а це на секундочку ДЕСЯТИЙ РЕЗУЛЬТАТ.

А хто ж найгірші за реалізацією?

Напевне для дотримання балансу в природі в ТОП-5 чемпіонатах найгірший показник реалізації також належить команді Бундесліги – Кельну. Вони забивають в середньому аж на 0,73 голи менше за матч, аніж створюють моментів. Не дуже далеко і Майнц з показником -0,54.

А особливо виділяється тут Манчестер Юнайтед, в яких на 1,1 забитий гол в середньому приходиться 1,48 xG. Уявіть собі - у МЮ різниця -0.38, у Евертона вона -0,29, а далі в усій АПЛ немає жодної команди з показником нижчим за -0,06!

Не сильно обігнали МЮ чемпіони Італії з Неаполя, у яких цей показник рівний -0,34. З іменитих клубів також варто виділити Севілью (-0,43) та Ліон (-0,50).

За підсумками 2023 року ISPORT роздавав різноманітні номінації футбольним діячам, нагороди від нас отримали любитель допінгу Поль Погба, юний фанат русні з Шахтаря та, звісно, Андрій Павелко.