Євген Коноплянка покинув Клуж. Ми стали свідками, — тут не треба соромитися вердикту, — епічного фіаско. Нападник перебрався до Румунії влітку 2023-го, підписав контракт до червня 2025-го, але на ділі зіграв 54 хвилини, після чого припинив співпрацю.
Що ми почули у відповідь? Стандартні відмовки про несумісність із тренером — хіба не підозріло, що подібне раніше трапилося у “Севільї” та “Шальке”? За словами Коно, його спочатку брали під одну формацію, на практиці ж ЧФР сповідує 3-5-2, де вінґери не передбачаються. Нехай так, проте аргумент все одно дуже не професійний. Хочеш грати? Адаптуйся.
Багато хто вірив, що Євген розриватиме в сусідньому чемпіонаті. Як не крути, рівень, який може запропонувати тамтешня Ліга 1 — не надто високий. Але як казав класик, маємо те, що маємо.
З огляду на це, ми вирішили пригадати ще кількох наших футболістів, що опинилися у не особливо конкурентному середовищі, були зобовʼязані заявити про себе, однак упіймали облизня.
Олександр Філіппов
Перебування у “Ризі”: 2022 — 2023 рр.
Статистика: 20 матчів, 3 голи, 3 результативні передачі
Приємно бачити, як Юрій Максимов воскресив Олександра Філіппова — сьогодні “дніпрянин” радує досить хорошими персональними здобутками та вже не виглядає такою поганою заміною Довбику, як це думалось спочатку. Можливо, невдовзі нападник взагалі набере форму, з якою асоціювався у “Десні” — не повірите, але в 2019-му навіть лунали заклики, щоб Андрій Шевченко звернув увагу на лідера чернігівців.
Власне, заради цього Філіппов й подався до Бельгії, де, щоправда, не вписався до “Сінт-Трюйдена”. Слабенький перформанс змусив “канарок” шукати бодай-якийсь вихід із ситуації й, на перший погляд, він був знайдений. “Рига” вважається таким собі оазисом для гравців із пострадянського простору, керується російським олігархом, є найбагатшою у регіоні та має амбіції.
Тож прогнозувалося, що Олександр без проблем освоїться у лізі, де голи можна “класти пачками”, або хоча б повторить успіхи Романа Дебелка — у 2019-2020-му роках вихованець “Прикарпаття” зафіксував 14+3 у 38 зустрічах. Маючи за плечима всі належні ресурси, кваліфікованих одноклубників, серед яких були Юрій Вакулко та Владлен Юрченко, наш герой розчарував. Прикметно, що у “Риги” була опція викупу, але у столиці Латвії нею не скористалися.
Ігор Харатін
Перебування у “Легії”: 2021 — н.ч.
Статистика: 25 матчів, 1 гол
Як же здорово виступав Ігор Харатін в Угорщині — Сергій Ребров так прокачав півзахисника, що той був кандидатом до збірної України та розцінювався, як потенційний наступник Тараса Степаненка. Хто ж знав, що незабаром репутація опорника різко зміниться у негативний бік.
Харатін знаходиться у Варшаві вже який сезон, а в активі має мізерну кількість зустрічей. Чому? Один із підводних каменів криється в неузгодженні керівництва та тренерського штабу — Чеслав Міхневич не просив новачка, а президент Даріуш Міодуський таки втілив трансфер (900 тисяч євро враз внесли Ігоря до десятки найдорожчих придбань “армійців”).
Треба визнати, що в середині “Легії” ще не так давно коївся безлад, а менеджери зʼявлялися та йшли зі швидкістю конвеєра. Зараз картина набагато позитивніша, однак впродовж усього часу Харатін все ніяк не міг знайти спільну мову. Хтось із коучів його принципово не бачив, для когось було важче трансформувати тактичну модель — мовляв, семеро одного не ждуть.
Ігор виходив у медійну площину, то запевняв, що обовʼязково піде, оскільки прагне виправити карʼєру. І це лукавство, якщо посилатися на польські ЗМІ — “Легія” не раз сподівалася позбутися українця, але той опирався, аби “допрацювати контракт” до кінця. Й ось це дуже прикро — із зарплатнею в 25 тисяч євро щомісячно Харатін перетворився на мем серед фанатів, які з нетерпінням чекають червня 2024-го. Так, так, тоді наш співвітчизник отримає статус вільного агента.
Марʼян Швед
Перебування у “Селтіку”: 2019 — 2021 рр.
Статистика: 3 матчі, 1 гол
Марʼян Швед потрапив туди, де його не прагнули бачити. Те, що “Селтік” заплатив 2 мільйони євро, хоча вже мав перебір виконавців атакувального плану — винятково на його совісті. Що Брендан Роджерс, що Ніл Леннон твердили одне: “У нас мільйон вінґерів, нам не потрібен ще один”.
Втім, не поспішаємо знімати вину і зі Шведа. Так, він відзначився у кваліфікації Ліги чемпіонів проти “Нимме Калью”, але що далі?... Ось ти показав, що чогось вартий, але чому не продовжувати доказувати? Замість того, щоб зціпити зуби та трудитися в поті чола, Марʼян не продемонстрував особливого бажання — навіть не вивчив англійську, на що скаржилися в клубі.
Шотландський Чемпіоншип — така ліга, де слід братися за діло та чекати на шанс. Хто б що не думав, та там люблять молодь, плюс, діє принцип конвеєру — ніхто не затримується, якщо гідний виклику у більш конкурентну першість. Тим паче Швед — не голкіпер, у випадку якого може виникнути реально патова ситуація.
Враховуючи, що нападник не сяяв у “Мехелені”, то очевидно, що це кейс, який не був готовий до Європи. Тільки от до цього можна дозріти — достатньо подивитися на Артема Довбика, який спершу не закріпився у Мідтьюлланні. І де він тепер?
Владислав Кулач
Перебування у “Зірі”: 2023 — н.ч.
Статистика: 24 матчі, 4 голи, 1 результативна передача
У сезоні 2020/21 Владислав Кулач став найкращим бомбардиром УПЛ — забив 15 голів, завдяки чому випередив, наприклад, Віктора Циганкова (12). Те, що форварда в подальшому запросило “Динамо” (та ще й безкоштовно) — нічого дивного.
Завжди знайдеться обʼєктивна причина, чому Кулач не проявив себе у Києві — все зіпсували травми. Втім, ми очікували, що Мірча Луческу надасть виконавцю більше практики, ніж виявилося насправді (112 хвилин). Погодьтеся, з Бєсєдіним чи Супрягою, які аж ніяк не вражали у показниках, можна було потягатися.
тому фанатське комʼюніті відверто жаліло Кулача та сподівалося, що він перезапуститься в Азербайджані. Адже країна радо приймає українців, а частина із них себе добре зарекомендувала (взяти того ж Олексія Кащука, що оформив 18+12 впродовж оренди за “Сабах”).
от Влада відкриттям точно не назвеш — у його резюме скромні цифри та відхід, як це днями подав Transfermarkt. Сам футболіст це заперечив, але якщо “Зіра” дійсно з ним попрощається, то рішення сприйматиметься логічно.
Артем Мілевський
Перебування у “Кішварді”: 2018 рік
Статистика: 10 матчів, 3 результативні передачі
Набереться вдосталь клубів, де Мілевський провалився за різними обставинами — памʼятаєте невтішний період у “Газіантепспорі”, “Хайдуку” та “Конкордії”? Однак досвід, отриманий саме у “Кішварді”, підсумувався практично нічим.
Що цікаво, Артем зʼявився на просторах Угорщини в непоганій формі — до того регулярно нагадував про себе у складі брестського “Динамо” (38 поєдинків, 10+14). Конфлікт із головним тренером змусив піти, миттєво підвернувся варіант із “Кішвардою”, й на новому місці скіли центрфорварда раптово випарувалися.
Чому? Банальна хандра — а чим займатися у провінції з населенням у майже 17 тисяч чоловік? Умовно кажучи, це як Бар Вінницької області.
Здавалося б, ідеальне середовище, щоб повністю сконцентруватися на роботі, проте Міля частенько ганяв до Будапешта, звідки радував світлинами у соцмережах. На жаль, не мʼячами.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!