«Головні сильні якості Брагару повʼязані напряму з прогресією», - блогер про слабкі та сильні сторони новачка «Динамо»

Динамо Київ 13 Січня, 14:48 515
«Головні сильні якості Брагару повʼязані напряму з прогресією», - блогер про слабкі та сильні сторони новачка «Динамо» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий оцінив підписання киянами Максима Брагару.

Лідери сезону УПЛ

Ведення з просуванням

1. Максим Брагару «Чорноморець» - 82

2. Бені Макуана «Полісся» - 56

3. Ілля Путря «Чорноморець» - 54

4. Ібрагім Кане «Ворскла» - 49

5. Олександр Зубков «Шахтар» - 48

6. Віталій Роман «Рух» - 46

Динамо рекрутує лідера минулого (97) та поточного сезонів (82) за кількістю ведень мʼяча з просуванням. Тож головні його сильні якості повʼязані напряму з прогресією: відносно адекватний перший дотик, пристойна стартова швидкість, дистанційна витривалість та вміння обігрувати.

Що одразу потрібно тримати в голові? Більшість цих ривків відбувалася в перших двох третинах в досить розрідженому просторі.

Владислав Кабаєв до Динамо теж був зіркою перших двох третин, але зіштовхнувся з потребою просуватися з мʼячем в атаці у фінальній, та почав подавати ознаки життя лише тоді, коли кияни почали системно відмовлятися від контролю. Тож ризики для Максима ідентичні, але про погане вже завтра. Зрештою, досі немає стійкого переконання, що нинішнє Динамо прагне гегемонії.


А тепер про не дуже хороше…

В житті Максима вже був період, коли він зіштовхнувся з «дінамавскім футболом» обличчям до обличчя. Памʼятаєте київський десант на чолі з фізруком Морозом в Одесі?! 735 хвилин з 832 в сезоні 2021/2022 обірваного кацапами, він провів на позиції ПВ. Тож йому на ізі зайде запропоноване Шовковським наприкінці календарного року.

Тоді почав дивитися усі матчі Чорноморця із зрозумілих причин. І мушу сказати, що проявити себе там гравцям атаки було неймовірно важко. Мороз - замість тисячі слів. Та команда з муками переходила центр поля. Вийнятком були відрізки, коли суперник відверто сідав в захист.

Прихід Григорчука став ковтком свіжого повітря. Перші півроку Максим продовжував грати в атаці (частіше вже зліва), але в другій половині сезону 2022/2023 перекваліфікувався у лівого захисника. ЛЗ грав і в нинішньому 2023/2024. Це дозволило збільшити частоту контактів з мʼячем з 12.55/90 до 27.9/90. Що автоматично потягнуло за собою розвиток тих чеснот, про які говоримо в контексті Брагару: низька позиція дозволила вдвічі збільшити кількість ведень з просуванням та прискорень, а як наслідок, зі збільшенням динаміки та частоти зустрічей з мʼячем, сталося зростання кількості спроб обведень, зросла і кількість фолів проти.

І от доходимо до негативу. Позиція в захисті, де Максим провів календарний 2023-й, суттєво його обмежувала в атаці безпосередньо штрафного майданчику. За останні півроку лише 0.7/90 точних передач в периметр та 0.55/90 дотиків в його межах. Увесь рік, куди б не пішов, то скрізь чув, який ахуєнний Чирік та яке всрате Динамо, але для порівняння в Дуби 1.36/90 точних передач в периметр штрафного (х2) та 1.82/90 дотиків в межах (х3).

Важливо! Ці цифри не варто сприймати, як «Дуба кращий за Брагару», а їх треба сприймати, як «ролі Дуби та Брагару в атаці штрафного майданчику відрізнялися».

Максим провів сильний рік, проте його яскравість була обмежена двома першими третинами: у завершальній фазі атаки він не був настільки ж помітним, як умовний Дуба в Динамо.

За всіма ознаками Динамо розглядає в Максимові лівого захисника лише, як план Б.

Тому усі ризики зараз повʼязані з тим чи зможе Шовковський спростити для Брагару ігрове завдання до рівня, де він здатен видати усі свої найкращі якості. В принципі, все те, що ОВШ робив для Кабаєва в останніх матчах року - ізо чи широка позиція.

А щось робити дійсно потрібно, бо на відео приклад того, як Максим може загубитися у фінальній третині в доволі простій ситуації. Взяв матч проти Англії U21. Хтось скаже стара-нова позиція та незнайомі партнери. Приймається, але можна подумати, що Брагару ідеально зіграний з Буєю чи Ванатом, наприклад.

В матчі киян і «Чорноморця» Бражко під тиском запускає лонгбол. Брагару читає, відірвався від вінгбека. Після прийому виникає фактично 3v3 (трохи пізніше вінгбек англійців поновить позицію та 3v4).

Максим обирає варіант йти в центр під ліву. Один з інсайдів тримає руку в повітрі декілька секунд, проте сумніваюся в доцільності такої передачі.

Зрештою, знаходячись на куті штрафного має два варіанти:

⁃ Зая (його рух тут топ) геть один на лінії штрафного, демонструє рукою «вперед давай в коридор між ЛВБ та ЛЦЗ» (зелена стрілка)

⁃ опція дати безпосередньо йому в ноги, після чого буде час на обробку та удар (червона)

Максим довго для такого рівня суперника думає. В Динамо йде пас на Ваната в коридор в 9 випадках з 10. В Брагару немає такого автоматизму, бо опинявся в таких ситуаціях не настільки часто, щоб цей автоматизм зʼявився. В підсумку приймає рішення пасувати в позицію, яку партнер вже залишив - втрата.

Щось схоже трапляється досить регулярно. Тож атакувальний майндсет в обмеженому часі може стати проблемою.