Міграція з «Динамо» у «Шахтар». Молоді таланти із київської академії перейшли до складу суперника. Де вони зараз?

Динамо Київ 14 Січня, 17:04 1442
Міграція з «Динамо» у «Шахтар». Молоді таланти із київської академії перейшли до складу суперника. Де вони зараз?  | 19-27
Ведучий «ТаТоТаке» Михайло Співаковський в останньому випуску сказав, що «Шахтар» близький до трансферу бразильця Кевіна за 15 млн євро.

Також журналіст повідомив, що у «Дніпро-1» можуть перейти два гравці «Шахтаря», які не дуже потрібні Маріно Пушичу — Олег Очеретько та Богдан В’юнник.

Влітку 2017 року два тренери Академії «Динамо» Олександр Ситник та Володимир Самборський перейшли до Академії «Шахтаря». Разом із ними цим же маршрутом послідували 4 гравці, а потім ще додалося два — Богдан В’юнник, Антоні Емере, Андрій Чирук, Богдан Духота, Костянтин Гуров та Єгор Пінчук.

Самборський та Ситник не бачили розвитку у динамівській академії та хотіли заробітку. Вони не продовжили контракти з «Динамо» та через 4 дні після їх завершення підписали із «Шахтарем». Гравців намагалися утримати, але не вийшло.

Із шести футболістів на дорослий рівень перейшов тільки Богдан В’юнник. Це не чистий динамівець. До Києва він приїхав у 2016-му році із «Металіста» разом Емере та Чируком. Всі пам’ятають, що тоді у Харкові із футболом було складно. Найбільших талантів забирали інші клуби — Андрій Мудрик та Михайло Мудрик поїхали до «Дніпра». Георгій Судаков — до «Шахтаря».

За нинішніми мірками В’юнник — хороший футболіст. Він друге скликання у молодіжній збірній України. Був на молодіжному Євро. Загалом у «молодіжці» 28 матчів та 6 голів. Дуже пристойний показник, який має можливість ще покращитися. Набирався досвіду у «Маріуполі». Пограв після початку війни у чемпіонаті Швейцарії та Австрії у складі «Цюриха» та «Грацера». Не можна сказати, що він там якось провалися. Просто ніхто не буде розвивати чужий футболістів, а купувати гравців із «Шахтаря» дуже дорого. Навіть якщо мова про молодих гравців, які не потрібні першій команді.

Навіть, коли «Шахтар» пішов на свідому українізацію після початку війни, у Богдані не бачили особливої перспективи. Хоча, коли йому довіряв на старті сезону Патрік ван Леувен, то показники були нормальні — гол та два асиста у 6 матчах та проведених на полі 170 хвилин.

Богдан може грати на вістрі атаки, на флангах, або під форвардом. На юнацькому рівні він був більше форвард, але потім почав грати більше із глибини. В’юнник має хороші швидкісні якості, при цьому може бути успішним у силовій боротьбі.

У «Шахтарі» ставка останні роки робилася на іноземців у атаці. Тільки після початку війни українські футболісти отримали свій шанс. Зараз знову повернулися до бразильського вектора — молоді вінгери з Бразилії Егіналду, Невертон, до яких скоро має приєднатися Кевін. В атаці — українець Данило Сікан та два іноземці Кевін Келсі та Лассіна Траоре. Явно потрібно Богдану шукати нову команду.

Якби складалася кар’єра В’юнника, якби він залишився у «Динамо» шість з половиною років тому, ніхто не скаже точно. Але свої шанси він точно мав би. На юнацькому рівні Богдан виділявся. Було зрозуміло, що із великою долею ймовірності він дійде до професійного футболу, тільки не зрозуміло в якому статусі. Потенційний новачок «Динамо» Максим Брагару не є гравцем вищого статусу та рівня. Особливо після початку війни кожен український гравець на хорошому рахунку у Києві. Проблеми вінгерів та форварда — дуже актуальні для «Динамо». Тому свої шанси на першу команду та стабільну ігрову практику він би точно мав.