Попов чи Бескоровайний? Блогер пояснив, чому захисник «Кривбаса» не надійніший за оборонця «Динамо»

Динамо Київ 18 Січня, 16:05 4604
Попов чи Бескоровайний? Блогер пояснив, чому захисник «Кривбаса» не надійніший за оборонця «Динамо» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий порівняв показники Данила Бескоровайного з показниками Дениса Попоа.

Бескоровайний vs Попов

Гра в захисті

Навіть думати порівнювати пасову гру обох немає сенсу: Кривбас прямолінійний, як двері, а Динамо найгоризонтальніша команда чемпіонату. Інша справа гра в захисті. Попову вже присвоєно звання чорта, а на додачу знаходяться тіпи, які називають Данила можливим підсилення оборони киян, «джерелом надійності», якого не вистачає. Тому давайте відокремимо мух від котлет…

Радари Driblab, то витвір мистецтва, бо дозволяють візуалізувати найбільш суттєві параметри.

Тож чи надійніший нинішній Бескоровайний (15 ігор) за нинішнього Попова (8 ігор)?

Ну, от якось воно зовсім не схоже:

  • По-перше, якщо говорити про брак, то в Данила вдвічі більше невдалих дій на власній половині (2.22 проти 1.09)
  • По-друге, у грі один-в-один Данило не виглядає Х-фактором, виграючи лише 62.2%, пройти Попова важче, бо Денис забирає 77.3% мʼячів
  • По-третє, існує думка, що Попов досить неповороткий та незграбний, але який тоді Бескоровайний, якщо забирає внизу 43.1% дуелей проти 60.7% в Дениса

Десь бачив тезу, що в Кривбасі існує поділ в захисній ланці на розумного та красивого: Стецьков відповідає за гру з мʼячем, а Бескоровайний концентрується на захисті. Якщо це так, то метрики Данила просто вбивчі. В людини завдання бути надійним, не відволікаючись на просування та конструктив, а воно щось не дуже…

В Данила в чотири рази більше низьких втрат! Ще раз: людина не відволікається на дистрибуцію, вона виведена поза канали руху мʼяча. Хочете матюкатися, то матюкайтеся, але це не переконує мене в надійності. Що от прийде цей гравець в Динамо і в захисті не стане помилок.

Ще один важливий фактор конкурентної переваги Попова - проактивність. Звідси в нього більше повернень мʼяча та перехоплень. Так, сам писав безліч разів наскільки часто Денис невиправдано кидається на суперника, та в дві передачі колгоспи чи Зубков рвуть його зону за спиною. Було. Є. І певно буде. Метрики різницю в підходах гравців та команд й відображають:

  • середня дистанція захисної дії Попова в 36.1 метрах від власних воріт, що на 6.42 метри нижче за команду
  • Бескоровайний захищається на 29.7-метровій лінії, що на 8.62 метри нижче за лінію середньої захисної дії Кривбасу

Тобто, за логікою Данило має бути краще підготовленим зустрічати суперника, бо він найчастіше в позиції вичікування, а не в грі на випередження. Але пройти Бескоровайного легше, як бачимо, та й фолить він на 64% частіше. Тож важко стверджувати, що пасивна гра Данила загалом надійніша за подекуди гарячкову проактивність Дениса.

В Динамо Попов має по 71.6 дотиків до мʼяча. В Бескоровайного в Кривбасі лише 48.7. Разом з частотою контактів з мʼячем зросте з величезною ймовірністю і кількість помилок Данила.

Висновок. Сама по собі система гри в захисті Кривбасу відмінна від динамівської. Тому підстраховка, косоокість суперника, сейви Кліщука чи інші чинники, можливо, навіть більш важливі фактори відносної надійності Кривбасу, ніж власне «індивідуальна надійність» окремо взятого Бескоровайного.

Давайте трохи про надійність Данила.

Факти:
  • Бескоровайний виграє лише 43.1% дуелей внизу, в той час, як Попов 60.7%, тож якщо Денис неповороткий, то підберіть прикметник для Данила самі
  • типу ненадійного Попова проходять в 22.7% спроб його обіграти, надійного Бескоровайного проходять в 37.8% випадків

І це при тому, що Денис проактивніший та ініціює захисні діі на 6.6 метрів вище за Данила. Тобто, ситуація для Бескоровайного повинна бути більш виграшною, він має більше часу підготуватися. Коли виникне потреба захищатися вище, то зросте і кількість позиційних помилок.

До всього в Данила загалом вдвічі більше невдалих дій на власній половині, при тому, що в Попова на 32% більше дотиків до мʼяча в середньому.