Наступний сезон розпочнеться 18 червня із жеребкування перших кваліфікаційних раундів у Лізі чемпіонів, Лізі Європи та Лізі конференцій.
Для України євросезон стартує 19 червня, коли будуть сформовані пари 2-го кваліфікаційного етапу Ліги чемпіонів та 2-го кваліфікаційного раунду Ліги конференцій. Перші матчі для українських представників на цих стадіях заплановано на 23–25 липня.
У сезоні 2024/25 Україну представлятимуть в єврокубках п'ять клубів
Переможець УПЛ отримає путівку до 4-го раунду відбору Ліги чемпіонів (але якщо титул здобуде «Шахтар», то він за певних обставин може потрапити одразу до основної сітки). До групи ЛЧ – лише один етап, у разі невдачі чемпіон України потрапить до групи Ліги Європи.
Клуб, який здобуде срібні нагороди, потрапить до 2-го кваліфікаційного раунду ЛЧ. Йому для потрапляння до групи ЛЧ необхідно буде здолати опір трьох суперників. У разі невдачі на будь-якій стадії представник України перейде до Ліги Європи, але до групи – лише в тому випадку, якщо в ЛЧ здолає хоча б одного опонента, інакше доведеться проходити кваліфікацію й у ЛЄ.
Один клуб представлятиме Україну в Лізі Європи – у 3-му раунді кваліфікації. Таке право отримає або володар Кубка, або бронзовий призер УПЛ. У разі невдачі у кваліфікації ЛЄ він автоматично перейде до Ліги конференцій, але до групи – лише в тому випадку, якщо в ЛЄ здолає хоча б одного опонента.
У базовому реєстрі Ліги конференцій Україна матиме двох делегатів. Третя команда УПЛ (або четверта, залежно від ситуації у Кубку України) та четверта (або п'ята) стартуватимуть у 2-му раунді кваліфікації. Таким чином, українським клубам для потрапляння до основної сітки ЛК потрібно буде пройти трьох суперників.
В групових раундах усіх трьох єврокубків виступатимуть по 36 клубів
Найбільшою зміною стане перехід від традиційного групового етапу до єдиного етапу ліги, що включає всі команди-учасниці. Тепер у Лізі чемпіонів кожному клубу буде гарантовано як мінімум 8 матчів на етапі ліги проти 8 різних суперників (4 домашні та 4 виїзні), а не попередні 6 поєдинків проти 3 команд, зіграні вдома та в гостях. 8 найкращих команд ліги автоматично потраплять до плей-оф, а команди, що посіли місця з 9-го до 24-го, змагатимуться у двоматчевому плей-оф, щоб забезпечити собі перепустку до 1/8 фіналу.
Аналогічні зміни формату також будуть застосовані до Ліги Європи (по 8 матчів на етапі ліги) та Ліги конференцій (по 6 матчів на етапі ліги). 7-й та 8-й тури в ЛЧ та ЛЄ відбудуться в січні 2025 року. ЛК завершиться 6-м туром у грудні.
Квота України на євросезон 2024/25
Ліга чемпіонів
- Чемпіон УПЛ стартує в плей-оф раунді (або в груповому турнірі).
Жеребкування – 5 серпня (або 29 серпня), матчі – 20/21 та 27/28 серпня (або старт – 17–19 вересня).
- Віце-чемпіон УПЛ стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 23/24 та 30/31 липня.
Ліга Європи
- Володар Кубка України (третя команда УПЛ) стартує в третьому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 22 липня, матчі – 8 та 15 серпня.
Ліга конференцій
- Третя (четверта) команда УПЛ стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 25 липня та 1 серпня.
- Четверта (п'ята) команда УПЛ стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 25 липня та 1 серпня.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!