Аналіз журналіста. 528 хвилин Андрія Ярмоленка в УПЛ

Динамо Київ 27 Січня, 17:30 950
Аналіз журналіста. 528 хвилин Андрія Ярмоленка в УПЛ | 19-27
Відомий журналіст Михайло Смоловий проаналізував виступи Андрія Ярмоленка у першій частині чемпіонату України.

Льодяники

Навмисне розширив вибірку і на півзахист УПЛ, бо серед вінгерів Андрій один в сотому перцентилі, так навіть і не цікаво. Бо в такому разі порівнювати доведеться із сами Ярмоленком. Ігровий інтелект для гри у фінальній третині на базарі не купиш, тут і вроджене, тут і набуте.

Тому і наполягаю, що дітям на рівні U19 та дублю категорично не можна спрощувати життя, спонукаючи лише до простих вертикальних мувів.

Купу років тому Ярмоленко не був цим нинішнім Ярмоленком. Він теж починав в осетина, як бігунок: звичайний дриблер без натяку на видатний плеймейкінг та органічність в межах фінальної третини. Але потім прийшов Ребров, іспанці, почалися мандри світом, Мальдера, і від прямолінійного гравця не лишилося сліду. В нинішній УПЛ вища частка передач у фін. 1/3 (56.8%) з-поміж загальної їх кількості лише в…Буяльського (66.3%).

Так, якщо узяти загальну вибірку із 99 гравців півзахисту, то Андрій лише 61-й за точністю передач безпосередньо вже у фін. 1/3, бо загострює. Але за загальною кількість точних пасів там він все одно аж шостий (13.8). Йдемо далі:

  • ⁃ Ярмоленко лідер у цій вибірці з 99 гравців УПЛ за xGChain обмеженого лише кордонами фін. 1/3 (1.04)
  • ⁃ якщо відкинемо удари та ключові Андрія, то xGChain перетвориться на xGBuildUp у межах фін. 1/3, але Ярмоленко все одно залишиться лідером (0.73)

Висновок? Андрій не лише небезпечний, як виконавець удару, або ж передачі під удар, він небезпечний за будь-яких умов наявності контакту із мʼячем у фінальних 30 метрах поля.

Та взагалі важко сказати в чому він не небезпечний в умовах замкненого простору фін. 1/3:

  • ⁃ наприклад, за просуваннями на 10 метрів і більше в межах фін. третини (8.52) він поступається небагатьом, зокрема Піхальонку (9.38), Шапі (11.3) та Судакову (11.6)
  • ⁃ за входженнями до штрафного, що включають і пасові спроби, і ведення він взагалі номер один (5.28); за точними передачами до штрафного (4.09) переважає із відривом Зубкова на другій позиції (3.04)

Тому все пішло під три чорти разом із травмою Андрія за дідового стилю з грою першим номером. Бо ніхто з живих динамівських вінгерів не пристосований до вирішення задач, які Ярмоленко лускає немов насіння. Ні Кабаєв, ні Беніто, ні Волошин, ні Самба, ні Караваєв ніколи і ніде, окрім Динамо діда не були дотичні до відповідних ігрових умов.

Волошин із Самбою цілком могли б починати звикати до екосистеми, що чекала на них в основі ще на рівні U19. Але з Костюка вимагали золото, тому замість навчання речам, що були б потрібні в основі діда, з них виймали лише те, що вони вже вміли якнайкраще. У підсумку це вже призводить до 0:2 проти Балкані, і Бог знає до якої ще прутні це призведе завтра чи післязавтра.

Найбільш яскрава демонстрація того наскільки Андрій важлива постать у команді, що володіє мʼячем. Станом на осінь 2023-го Ярмоленко найорганічніше з усіх вінгерів УПЛ почуває себе у фінальній третині. Він безальтернативний лідер.

Якщо розширити вибірку до півзахисту (наприклад, включити Буяльського, Судакова, Криськіва, Шапаренко та Піхальонка), то хоча б зʼявиться якась конкуренція.

Проте не скрізь: за xGChain та xGBuildUp, де дії обмежені лише межами фінальної 1/3, Ярмоленко все одно лідер із запасом. Тож він найгостріший гравець чемпіонату не лише у стадії завершення (удар та передача під удар), а й на попередніх етапах конструювання в 30-метровій зоні від воріт.