Кожного разу з’являються нові кандидатури, йде час, але трансферу так і не має. Хоча до старту другої частини сезону залишилося буквально три тижні.
З кожним днем до відновлення чемпіонату шанси на підписання нового захисника для «Динамо» стають все менше. Справа у тому, що команда готується до відновлення чемпіонату. На першому турецькому зборі динамівці працювали над фізичними кондиціями. На другому — будуть награвати склад, набувати ігрових кондицій. Прихід нового гравця в лютому — це прямий ризик різної фізичної та ігрової підготовки з наявними футболістами. Щоб збалансувати ігрову та фізичну форму потенційного новачка з гравцями першої команди, потрібен час. Для гри в центрі оборони потрібна зіграність, розуміння побудови гри команди та вимог головного тренера. За пару днів чи тижнів цього не здобудеш. Реально новий футболіст зможе приносити користь під кінець березня на початку квітня. Там залишиться не так багато матчів до завершення чемпіонату.
Закордонні клуби розуміють, що зараз ринок гравців в Україні обмежений. Не так багато футболістів, які погодяться поїхати грати у воюючу країну. Потрібно переплачувати клубу, потрібно переплачувати самому гравцеві. Все це дуже складні перемовини. Потрібно, щоб футболіст приїхав не тільки за грошима, але і бачив у цьому перспективу. Бо вже є досвід підписання на хороші особисті умови — Джастін Лонвейк та Кахім Перрес. Нічого хорошого це не дало.
Я впевнений, що цю ситуацію прекрасно розуміє Олександр Шовковський. Він працює із тими, хто у нього є, а не чекає нових футболістів. Зараз у першій команді відразу 5 центральних захисників (Попов, Сирота, Біловар, Дячук та Михавко). Головний тренер не поспішає ні з ким прощатися. Йому потрібна глибина складу, конкуренція вже зараз, а не сподівання, що хтось приїде та відразу посилить команду.
Я думаю, що сам Шовковський не буде дуже радіти підписанню у лютому нового захисника. Це для нього додатковий тиск, бо купили гравця за хороші гроші. Чому він не грає, чи грає не стабільно? Де результат, якщо посилили проблемну позицію? На наявних захисників буде додатковий тиск. Вони й так із власною впевненістю у своїх діях мають проблеми. А так буде зрозуміло, що комусь потрібно йти, бо на нього не розраховують. Це ще більше розхитає ситуацію та потенційно призведе до помилок.
У 2020 році Мірча Луческу після приходу у команду не побіг посилювати команду за рахунок трансферів. Він почав працювати із наявними футболістами. Тоді були не менші проблеми в центрі оборони. Результату у спарингах не було ніякого. Завдяки вибудованим команди діям команда пробилася у Лігу чемпіонів та захопила лідерство в УПЛ. Вся ця ситуація призвела не тільки до підйому «Динамо», але і кризи «Шахтаря», який не шкодував грошей на нових футболістів. Зараз для Маріано Пушича із 15-мільйонними бразильцями (Марлон Гомес не мав підготовки до сезону та зараз отримав травму) та зіркою Георгія Судакова, не існує нічого іншого, окрім першого місця. Всі невдалі результати призведуть просто до величезного тиску на тренера, новачків та лідерів команди. Якщо щось піде не так, то вже весною у «Шахтаря» може початися криза, яка була свого часу під час роботи Луїша Каштру.
Шовковський — молодий тренер. Це його перший самостійний досвід роботи. Інвестувати гроші у гравців для такого спеціаліста ризик. Потрібно подивитися, як Олександр Володимирович проведе другу частини сезону. Виходячи із результатів сезону та роботи тренера вже формувати склад команди та посилювати його точково. Це більш раціональний варіант, особливо під час війни. Якщо це буде Ліга чемпіонів — це одні можливості. Ліга Європи чи Ліга конференцій — це зовсім інший підхід до комплектації команди.
Сергій ТИЩЕНКО
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!