Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Конкуренція з самими собою? Як не набрати найменше за останніх 22 сезони

Футбол України 16 Лютого, 10:24 606
Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Конкуренція з самими собою? Як не набрати найменше за останніх 22 сезони | 19-27
Цікавий видався тиждень – серед конкурентів України ніхто не зазнав невдачі.

Так, є поразка польської «Легії» (а Польща нам уже конкурент), але ж грала вона проти «Мольде» – не менш конкурентного дня нас. Куди важливіше відзначати перемоги «Динамо» (Загреб) в гостях над «Бетісом», «Олімпіакоса» вдома над «Ференцварошем», «Маккабі» (Хайфа) – над «Гентом», не програш «Буде-Глімта» «Аяксу».

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Конкуренція з самими собою? Як не набрати найменше за останніх 22 сезони - изображение 1

Навіть попри той факт, що «Шахтар» не програв (плюс один бал до скарбнички країни – або 0.2 за конвертацією Таблиці коефіцієнтів), всі наші конкуренти мають профіт. Греція відірвалася на 0.2 бала, Ізраїль – на 0.3 бала, Хорватія скоротила відставання на 0.3 бала, Норвегія віддалилася на 0.55. Єдиний наш позитив, як уже йшлося – це нарощування відриву від Польщі на 0.2 бала.

Ще виділимо кілька тенденцій: Україна за сезон набрала 4.100 бала – перетнула своєрідну психологічну позначку в чотири очки. Для того, аби це був не найгірший сезон за останніх 22 роки, потрібна ще хоча б нічия. Для того, аби набрати у сезоні більше за дискваліфікованих представників боліт (4.333) – потрібна одна перемога, або ж нічия з проходом «Шахтаря» в наступний раунд (буде бал бонусу).

У сезонному рейтингу (коефіцієнт 2023/24) Україна зараз найнижче серед тих, хто ще не вилетів – 24-те місце. Тобто, нижче вже точно не будемо. Вище можемо здійнятися завдяки випередженню Швейцарії/Австрії, відставання від яких – 0.1 бал. Неподалік також Болгарія та Угорщина.

Наступного тижня – нові матчі. З тим самим набором конкурентів, хіба що без «Копенгагена» у Лізі чемпіонів (на нього звертаємо увагу в контексті рейтингу клубів. Поки що – без змін порівняно з останнім оновленням).