Андрій Шевченко: «Поліграф — це перевірена методика, яка дає результат»

Збірна України 4 Березня, 17:44 209
Андрій Шевченко: «Поліграф — це перевірена методика, яка дає результат» | 19-27
Президент УАФ Андрій Шевченко докладно розповів в інтерв’ю NV про запровадження нових технологій в українському суддівстві.

Андрію Миколайовичу, пройшов місяць з того часу, як ви очолили УАФ. Проблем, напевно, набагато більше, ніж здавалося спочатку.

— Якою б важкою не була ситуація, необхідно знаходити можливості для розвитку. Я обрав цей шлях і не оглядатимусь назад. Розумію що слід робити, які потрібні кроки щоб змінити ситуацію.

І які перші кроки зроблено і що плануєте робити надалі?

— Відбулося обговорення майбутнього розвитку українського футболу з представниками усіх регіональних асоціацій. Їх пропозиції та ідеї будуть ретельно проаналізовані. Ми запропонували обласним організаціями створити нову платформу для більш ефективної взаємодії і напрацювання необхідних рішень — це Асамблея регіонів. Зараз триває період формування цього об’єднання. Також відбулися зустрічі з представниками клубів УПЛ і ПФЛ. Одним з головних питань для обох організації є арбітраж. Точніше, проблема з нечесним суддівством в українському футболі. Є запит на конкретні кроки, які допоможуть виправити цю ситуацію.

Ми вже поміняли голову комітету арбітрів. Замість Лучано Луччі працюватиме Катерина Монзуль, яка має величезний досвід та авторитет в Україні та на міжнародному рівні. Далі будемо запроваджувати практику обов’язкового проходження поліграфу для рефері, а також жеребкування при призначенні арбітрів на матчі. Оскільки до наших арбітрів раніше було мало довіри, що дуже турбувало, як керівництво клубів, так і вболівальників.

Поліграф — це перевірена методика, яка дає результат. Я спілкуюся з багатьма фахівцями і знаю, що не тільки спецслужби, а й багато бізнес-структур використовують у свій роботі детектор брехні.

Поліграф — це і захист для самих арбітрів. Коли ти успішно пройшов детектор, то почуватимешся спокійніше й не потрібно доводити, що ти не маєш відношення до якихось випадків нечесної гри.

Тоді може, хай ще й футболісти й тренери проходять детектор брехні?

— Моя відповідальність — це арбітри, яких готує УАФ. Що ж до процедури проходження поліграфу футболістами й тренерами, то це питання нехай вирішують керівники клубів.