Українські клуби завершили виступи в єврокубках – можна підбивати фінансові підсумки сезону 2023/24.
Вони, звісно ж, не остаточні, бо частина призових грошей надійде завдяки ТБ-правам. Тут точні суми УЄФА не розголошує (лише у дуже пізніх фінансових звітах), лише відомо, що загальний пул в ЛЧ становить 300,3 млн євро, в ЛЄ – 69,75 млн євро, в ЛК – 23,5 млн євро. Їх розподілять між асоціаціями відповідно до відсотка внеску трансляторів у загальну суму телепулу єврокубків. Потім половину цієї квоти розподілять за результатами команд в чемпіонаті попереднього сезону (у нашому випадку кожен клуб отримає повну частку, відведену Україні в кожному з турнірів), інша половина – пропорційно до кількості зіграних матчів.
Також варто зазначити, що у червні УЄФА за особливою формулою вирахує суму, яку відніме від призових. Це пов’язано зі значним впливом коронавірусу на прибутки сезону 2019/20 та 2020/21, які погодилися «розмазати» на 5 сезонів. Це віднімання буде вираховуватися індивідуально з урахуванням прибутків клубів, тож є сподівання, що значно ці числа не зміняться.
«Динамо» заробило менше мільйона євро, «Дніпру-1» пощастило з кількістю матчів
Почнемо з наших «аутсайдерів» – клубів, які не дожили навіть до групових етапів єврокубків.
- «Ворскла» вилетіла вже у другому кваліфікаційному раунді ЛК і «заробила» абсолютний мінімум 0,45 млн. євро.
- «Динамо» ж змогло пройти один раунд – і вилетіло на пізнішій стадії. Тож і прибуток, якщо це можна так назвати, більший – але менше мільйона євро! Вихід у груповий етап ЛК дав би зверху ще мінімум 2,94 млн.
- «Дніпру-1», який вилетів на тій же стадії ЛК, пощастило трохи більше – помандрувавши усіма трьома єврокубками, вони «нашкребли» з УЄФА трохи більше мільйона євро - 1,05 млн.
- «Зоря» наблизилася до 5 млн євро (4.85 млн), а «Шахтар» і далі заробляє добре завдяки історичному коефіцієнту
Тепер – щодо клубів, які фізично не могли не брати участь у груповому етапі єврокубків.
«Зоря» вилетіла у груповий етап ЛК, не подолавши плей-оф кваліфікації ЛЄ. Там змогла трохи підзаробити – хоч і завершила свої виступи вже тоді, але все-таки здобула дві перемоги та нічию.
Зауважимо, що «розподілені нічиї» – це гроші, отримані з розподілу УЄФА залишку бюджету на перемоги на груповому етапі, який виник через нічийні матчі. Його розподіляють пропорційно кількості перемог на груповому етапі.
- «Шахтар», звісно, на іншому рівні відносно інших українських клубів.
Але і тут варто зауважити, що основною статтею доходів гірників знову стали не стільки спортивні виступи та навіть призові за участь у ЛЧ, скільки історичний коефіцієнт – цьогорічний набір учасників дозволив заробити у цьому пункті навіть трохи більше, ніж торік. Шахтар заробив за 46,87.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!