Час визначитися. Стосовно проблематики контрактів гравців «Динамо»

Динамо Київ 7 Березня, 15:10 893
Час визначитися. Стосовно проблематики контрактів гравців «Динамо» | 19-27
Керівництво київського клубу має ухвалювати різкі рішення.

Володимир Шепелєв підписав новий контракт із «Динамо». Нова угода буде діяти до кінця 2025 року. Нинішній контракт завершувався у кінці поточного сезону. Вже у січні Володимир міг підписувати попередній контракт із будь-яким клубом.

Для «Динамо» такі короткострокові контракти — це щось нове. Зазвичай, гравці підписують більш тривалі контракти. Я вже не згадаю, коли останні раз кияни продовжували угоди тільки на півтора-два роки. Можливо, хіба що з Карлосом Де Пеною, якому вже було в районі 30 років.

Я думаю, що в цьому є логіка. Ніяких зон комфорту. Футболіст має доводити своє право бути під сонцем, а не розслаблятися, підписавши тривалий контракт на 5 років.

Шепелєву вже влітку буде 27 років. У першій команді він із часів роботи Сергія Реброва. З того часу не має статусу стабільного гравця першої команди. Зараз у нього найкращий футбольний вік, тому потрібно підписувати контракт на хороших умовах та тривалий термін. Вікдрите питання: чи він його заслужив?

Значного прогресу у діях Шепелєва не має. Можливо, для перезавантаження кар’єри йому потрібен новий виклик? Для клубу він не актив, навряд чи може далі серйозно прогресувати, чи приносити результат на індивідуальних діях. Тому зараз все більше схоже на компроміс. В системі клубу не має заміни серед молодих гравців, під час війни трансферна політика не передбачає серйозних придбань. Самому гравцю потрібно успішно зіграти певний період, щоб розраховувати на хороші пропозиції. Навряд чи у нинішньому статусі Володимир може розраховувати на серйозні пропозиції.

Ситуація із контрактом Шепелєва далеко не поодинока. У найближчий час клубу потрібно визначатися із долею ряду гравців, бо у них контракти підходять до кінця. Потрібно, або продавати футболістів, або підписувати нові угоди.

Антон Царенко має контракт до кінця 2024 року. Контракти Дениса Попова, Владислава Дубінчака, Олександра Тимчика — до літа 2025 року. Миколи Шапаренка, Олександра Сироти, Олександра Андрієвського — до 30 вересня 2025 року. Костянтина Вівчаренка — до кінця 2025 року. Це зовсім не тривалі терміни угод. Час пролетить дуже швидко.

Кожен гравець хоче розуміти свої перспективи. Не так давно пройшла інформація про інтерес «Жирони» до Тимчика. Це можна розцінювати, як бажання іспанського клубу не дорого підписати гравця, у якого завершується контракт, або тиск футболіста, щоб отримати нову угоду.

По кожному гравцеві має бути визначеність. Наскільки клуб бачить перспективу розвитку окремих футболістів? Чи можливість досягти результату? З кимось потрібно буде прощатися, бо не має сенсу продовжувати контракт та потрібно буде продати у найближче трансферне вікно, щоб отримати компенсацію. З кимось потрібно продовжувати співпрацю.

Сергій ТИЩЕНКО