Блогер: «В момент, коли бий-біжи режим був так потрібен - він не увімкнувся»

Динамо Київ 8 Березня, 10:12 440
Блогер: «В момент, коли бий-біжи режим був так потрібен - він не увімкнувся» | 19-27
Михайло Смоловий проаналізував гру «Верес» - «Динамо», в якому кияни втратили важливі очки.

Верес 1:1 Динамо

Дуже мені не подобається, коли в розмовах про футбол починається щось про «бажання». Глибоко переконаний, що мотивації може бракувати лідерам та футболістам з певним статусом. А ні Буяльського, ні Ярмоленка на полі не було. Навіть не уявляю, як про відсутність бажання можна говорити в ноунеймів за великим рахунком. Це кому мотивації бракує? Кабаєву для якого це шанс життя? Чи Волошину, який розуміє і бачить відновлення Ярмоленка? Чи може Ванату не цікаво грати більше?

Бажання може бути аргументом для Вересу, щоб компенсувати виконавську майстерність. Але це не працює з Динамо.

Розумію, що Шовковський має навички дипломатії, певно намагався в стилі офісу простих рішень, і гравців якось захистити, і публіці дати щось посмакувати. Але говоритиму особисто за себе: таке пояснення я не приймаю.

Динамо зіграло типовий кондовий матч у стилі донецького Шахтаря. Чому очки втратили? Телеметрія вказує на відсутність резерву.

Спливає 93 хвилина. Все, чого вимагає ситуація - потримати мʼяч 25-30 секунд десь в центрі поля. Динамо це завдання провалює. Що Беніто за IQ не тягне Динамо писав вже 100500 разів…

Чому Динамо не здатне на 93 хвилині виконати просте ігрове завдання з тримання? Усі звикли, що починаючи з 65 хвилини Шовковський проводить заміни. Цього разу усі ті, хто зазвичай виходить на поле - недоступні!

Супряга не може вийти замість Ваната.

Андрієвський та Шепелєв не можуть вийти в центр поля, щоб додати свіжості, бо вже там.

Царенко не може вийти, бо його навіть немає в заявці.

Шовковський бачить, що Кабаєв здувається, виконавши великий обсяг усього, що лише тільки виконується. Які варіанти? Жодного адекватного. Доводиться випускати на правий фланг захисту Дячука, що бігав ПЗ усі збори (через травму плеча Тимчика та залучення Караваєва в півзахисті) та пересувати наліво Караваєва. От прям заміна мрії! Звісно ж ні, вимушений захід. Плюс певно фактор його габаритів зіграв і бомбардування, яке розпочалося. Тимчик наче відновився, але в повітрі від нього користі замало.

Шапаренко, який знову став єдиноосібним болхендлером відверто втомився, та отримав болісного удару наприкінці. Чи є хтось на заміну? Нікого. Випускають Сироту аби теж на останніх секундах знімати повітря. Навіть Малиша немає, теж травмований.

Існує таке поняття, як мінімальні системні вимоги, щоб запустити якусь гру. От і для того, щоб потримати мʼяч на 93 хвилині потрібен мінімальний рівень ігрового IQ, якого просто неможливо було зібрати.

Динамо - не гідра. Якщо відрубити голову, що належить Ярмоленку, то нова не виросте. Якщо відрубити голову, що належить Буяльському, то нова теж не виросте. І т.д. У підсумку Динамо грає вирішальне володіння без жодного з основних півзахисників. То чи варто дивуватися такому підсумку за рахунку 0:1? Мене він не дивує. Потримати мʼяч в центрі поля було фізично нікому.

Динамо провалило фінальний відрізок матчу - лише 45.6% володіння, жодної контратаки при цьому та жодного дотику до мʼяча у чужому штрафному. І це за 23 (!) хвилини. Михавко втратив 4 мʼячі внаслідок спроб вертикальних передач. Не впорався з тиском. За 23 (!) хвилини Динамо побудувало лише 2 (!) позиційні атаки!

Тож ні, не приймаю мотивацію, як виправдання. Не відсутність бажання розвалила пасову гру Динамо, її знищила відсутність належного рівня виконавської майстерності для неї. Але повертатися до проблеми виховання кадрів в молодіжці бажання немає.

Головний негатив матчу не пенальті, та навіть не відсутність якостей потримати мʼяч. Головний негатив повністю провалена після голу Волошина контргра. Динамо за Шовковського здобувало купу разів результат саме «вертикальними рішеннями». Тут після голу нічого, і це турбує мене найбільше. В момент, коли бий-біжи режим був так потрібен - він не увімкнувся. Другий гол закрив би матч, хоч на 30 хвилині, хоч на 80…

xG графік матчу 20-го туру

Верес - 1.09 xG (з них 0.76 пенальті); 9 ударів (4 в площину) з середньої дистанції 19.58 метри (3 з-за меж штрафного)

Динамо - 0.80 xG; 10 ударів (2 в площину) з середньої дистанції 23.07 метрів (7 з-за меж штрафного)