Ребров: «Я бачив Ваната і на тренуваннях, і в матчах «Динамо». Впевнений, що він нам допоможе»

Збірна України 8 Березня, 12:45 741
Ребров: «Я бачив Ваната і на тренуваннях, і в матчах «Динамо». Впевнений, що він нам допоможе» | 19-27
Головний тренер збірної України – про підготовку до матчу проти Боснії і Герцеговини.

Головний тренер збірної України Сергій Ребров прокоментував підготовку до матчу плей-оф Євро-2024 проти Боснії та Герцеговини, який відбудеться 21 березня.

– Вдячний нашим клубам, що надали нам змогу зібратися раніше. Тому що збірна Боснії і Герцеговини збирається 18 березня, адже у них лише один гравець із національного чемпіонату. В нас є час і багато гравців, які грають за кордоном, можуть приїхати раніше. Тільки Мудрик приїде 17-го, інші будут раніше. В нас є час подивитися на стан гравців і вирішити, хто буде грати.

– Чи є інформація, що за травма в Зінченка і коли зможе повернутися на поле?

– Я на зв'язку з Олександром, я багато з ним спілкуюся, в курсі його травми. Ми сподіваємося, що він буде в заявці. Не знаю, чи буде в складі, це вже вирішувати тренеру. В нього ще є дві гри: Ліги чемпіонів і чемпіонату. Будемо дивитися. Головне, що він вже зараз працює в загальній групі, тому він викликаний. Впевнений, що він допоможе збірній.

– Що потрібно Ванату, щоб вийти на рівень форварда, яким були ви?

– На мій рівень? У нього свій рівень. Я вважаю, що в нього достатньо високий рівень, щоб грати в збірній України. Тому він сюди викликається.

– Хто з форвардів в яких кондиціях?

– Я задоволений, що грає Яремчук. Я радий, що він забив і грає в основному складі «Валенсії». Довбик, на жаль, не забиває, але я бачу, як він працює на команду і команда йому довіряє. Вважаю, що із форвардами більш-менш. Подивимося у тренувальному процесі, подивимося, зважаючи на суперника, хто буде грати у цій зустрічі.

Я задоволений, що Сікан грає на своїй позиції. Раніше він дуже багато виходив на позиції вінгера. Я не кажу, що погано грав, але це не його позиція. Мені дуже подобається його бажання грати за «Шахтар», за національну збірну. Тому ми його викликаємо. Сподіваємося, що він із задоволенням приїде.

– Влітку доведеться вирішувати клубам, чи відпускати гравців в олімпійську збірну. Чи допускаєте ситуацію, що українські топ-клуби не захочуть їх відпускати?

– Ми всі повинні допомагати Руслану Ротаню, щоб у нього була конкурентоздатна збірна. Ми вперше потрапили на Олімпіаду, в нас взагалі немає такого досвіду. Але це і час, коли «Динамо» і «Шахтар» будуть грати вирішальні матчі кваліфікації. Треба розмовляти з клубами, з тренерами. Поява України на міжнародній арені – це дуже важливо. Ми спробуємо все можливе, щоб не тільки наші, а й іноземні клуби відпустили наших гравців на Олімпіаду.

– Чи не було прохання молодіжної збірної щодо Ваната?

– Для мене важливо, щоб у збірнії були різнопланові гравці, навіть на позиції нападника. Ванат не такий, як Довбик, чи Яремчук. Я викликаю більше нападників, бо ніколи не знаєш, гравець якого плану тобі знадобиться в грі. Я бачив Ваната і на тренуваннях, і в матчах «Динамо». Впевнений, що він нам допоможе.