Американський «Інтер Маямі», який виступає в MLS, після переходу туди Ліонеля Мессі є, мабуть, одним із найпопулярніших футбольних клубів планети. За результатами «чапель» стежать багато вболівальників, розкиданих по земній кулі, проте більшості з них, відверто кажучи, байдуже на партнерів Мессі, а цікаві виключно досягнення самого Лео.
Одним із тих, хто залишається у тіні величного аргентинця, є 23-річний еквадорський центрфорвард Леонардо Кампана, котрий виступає за «Інтер Маямі» із січня 2022 року. Цей футболіст вже встиг зіграти 15 матчів за національну команду Еквадору, а ще має у своїй кар'єрі досвід виступів у Європі.
Ще у січні 2020 року юний Кампана перебрався з рідної для нього «Барселони» Гуаякіль у «Вулверхемптон». Скаути англійського клубу пригледіли Леонардо на чемпіонаті Південної Америки серед молодіжних команд, який у 2019 році відбувся на полях Чилі та завершився сенсаційною перемогою юнаків з Еквадору, котрим подібний тріумф підкорився уперше в історії. Кампана на тій першості не лише увійшов до символічної збірної за підсумками турніру, а й став беззаперечно найкращим снайпером змагання, наколотивши у ворота суперників 6 м'ячів – рівно десяту частину від усієї кількості голів, які судилося побачити глядачам молодіжного чемпіонату Південної Америки-2019.
Трансфер Леонардо у «Вулверхемптон» відбувся на правах вільного агента. Із «вовками» форвард підписав контракт на три із половиною сезони, проте так і не зіграв жодного офіційного поєдинку. У вересні 2020-го Кампана на правах оренди перебрався в португальський «Фамалікан» (10 матчів, 2 голи, 1 асист), а із липня 2021-го по січень 2022-го на аналогічних правах виступав у Швейцарії за «Грассхоппер» (15 матчів, 3 голи). Після цього еквадорець повернувся до «Вулверхемптона», проте лишень для того, аби незабаром знову змінити прописку…
20 січня 2022-го Кампана на правах оренди перейшов у «Інтер Маямі» – команду, у лавах якої ще не було не тільки Лео Мессі, а й українського центрбека Сергія Кривцова, через персону якого до «чапель» за півроку до переїзду аргентинського генія вже почали придивлятися українські вболівальники. А через рік американський клуб викупив контракт еквадорця у «Вулверхемптона», заплативши англійцям 2,7 мільйони євро.
З того часу Кампана зіграв за «Інтер Маямі» вже 69 поєдинків, у яких продемонстрував непогану результативність – 24 забиті м'ячі та 6 асистів. Якісні виступи еквадорця навіть допомогли йому у вересні минулого року отримати новий контракт із «чаплями», який був підписаний на покращених для футболіста умовах та розрахований до кінця 2027 року з опцією пролонгації ще на 12 місяців.
Це, власне, усе найцікавіше та найбільш значуще, що слід знати про футбольну кар'єру Леонардо Кампани на даний момент. Проте не досягнення на полі привертають додаткову увагу до персони цього форварда. Насамперед, Кампана цікавий тим, що є потенційним спадкоємцем більш ніж мільярдного статку своєї родини. Якщо говорити точніше, то за приблизними оцінками зі ЗМІ йдеться про 1,1 мільярда євро. Для порівняння: статки Ліонеля Мессі, які він заробив за два десятиліття своєї професійної кар'єри, за даними Corriere dello Sport, становлять 540 мільйонів євро.
Кампані із самого початку пощастило народитися у заможній родині. Його бабуся по материнській лінії Ізабель Нобоа є однією з дочок Луїса Нобоа Наранхо (1916 – 1994), якого вважають найбільш знаковим та успішним бізнесменом Еквадору у XX сторіччі. Після смерті батька жінка успадкувала значні матеріальні блага, що дозволило їй стрімко просунутися по бізнесу. У різний час Ізабель Нобоа займалася співпрацею з відомими світовими брендами, такими як Coca-Cola, допомагаючи серед іншого їх просуванню на ринок Еквадору. Потім жінка більший акцент зробила на роботі із нерухомістю, де також досягла неймовірного успіху, ставши дуже значущою фігурою на цій ниві в густонаселеному еквадорському місті – Гуаякілі, в якому проживає близько 3 мільйонів людей.
Дід Кампани – Ісідро Ромеро – також досяг успіху у своїй професійній діяльності, але не лише як бізнесмен, а й як політик, а також футбольний функціонер. З 1982-го по 1986-й, а також з 1990-го по 1997-й і в 2005-2006 роках Ісідро Ромеро був президентом «Барселони» Гуаякіль – клубу, у якому й розпочинав свою професійну кар'єру Леонардо Кампана.
Під керівництвом Ісідро Ромеро «Барселона» Гуаякіль шість разів ставала чемпіоном Еквадору, а у 1990 році дісталася аж до фіналу Кубка Лібертадорес (південноамериканського аналога Ліги чемпіонів УЄФА), де еквадорці за сумою двох матчів поступилися парагвайській «Олімпії» (0:2, 1:1). Саме за президентства діда Кампани було відкрито нинішній стадіон «Барселони» Гуаякіль – «Монументаль Ісідро Ромеро Карбо», названий на честь цього знакового для клубу функціонера, та здатного вмістити на трибунах майже 60 тисяч глядачів.
Ще однією знаковою фігурою для Еквадору є Альваро Нобоа Понтон – брат бабусі Леонардо Кампани та батько чинного президента країни Даніеля Нобоа, котрий обійняв цю державну посаду 23 листопада минулого року та став наймолодшим керівником еквадорської держави, обраним на посаду шляхом всенародного голосування (на момент вступу на посаду Даніелю Нобоа було 36 років). Таким чином, форвард «Інтер Маямі» є двоюрідним племінником чинного президента Еквадору.
Щодо самого Альваро Нобоа Понтона, то він п'ять разів балотувався у президенти Еквадору, але щоразу програвав. Втім, саме цей 73-річний чоловік успадкував більшу частину бізнес-імперії Луїса Нобоа Наранхо – батька бабусі Леонардо Кампани. Після смерті найвидатнішого підприємця Еквадору минулого сторіччя його діти кілька років не могли розділити спадщину, через що довелося навіть вдаватися до судових розглядів у Лондоні. Тільки на адвокатів та судові витрати спадкоємці Луїса Нобоа Нарахно, за оцінками експертів, витратили близько 20 мільйонів доларів. Але зрештою сімейні пристрасті вщухли, і кожен отримав стільки, скільки вирішив суд. Зокрема, Альваро Нобоа Понтон отримав 49% від ключової компанії батька, яка займалася експортом бананів до інших країн світу. На початку «нульових» ця частка бізнесу оцінювалася у 300 мільйонів доларів, а зараз її вартість перевищує 1 мільярд.
Також у Леонардо Кампани є дуже відомий батько. Ним є 51-річний Пабло Кампана, котрий раніше був професійним тенісистом (найвища позиція в одиночному розряді – 165-та, якої він досяг 9 вересня 1996 року). На початку 1997 року, коли стало відомо, що Пабло Кампана незабаром стане батьком, він вирішив піти з тенісу, хоча на той момент йому було лишень 24 роки. Згодом батько Леонардо Кампани пішов у бізнес та політику, і з 2017 по 2019 роки навіть обіймав посаду міністра торгівлі Еквадору.
Наразі Пабло Кампана є засновником та генеральним директором будівельної компанії Millenium S.A., де його бізнес-партнером є рідна бабуся Леонардо Кампани Ізабель Нобоа.
Як бачимо, партнер Ліонеля Мессі в «Інтер Маямі» Леонардо Кампана є вихідцем з вкрай цікавої родини, де практично кожен її член зумів домогтися визначних висот чи то в політиці, чи то у бізнесі, чи навіть у футболі, хоча тут варто вносити поправку, що у статусі функціонера (мова про діда Леонардо). Це дуже забезпечене сімейство, яке абсолютно не потребує грошей, аби прогодувати себе та вирішити первинні й навіть вторинні людські потреби.
Нині Леонардо Кампана непогано заробляє й сам, маючи оклад у «Інтер Маямі» на рівні 550 тисяч доларів (це на 5,5 тисяч доларів менше, аніж у Сергія Кривцова) на рік. Однак у перспективі цей форвард може отримати мільярдний спадок, і не виключено, що в якийсь момент Леонардо, як і раніше його батько, просто закине спорт заради інших життєвих викликів та можливостей…
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!