Збірна України 21 Березня, 23:47 989
Україна влаштувала диво-камбек проти Боснії і зіграє у фіналі за Євро-2024 – все вирішила заміна Реброва | 19-27
Боснія і Герцеговина приймала Україну у півфіналі плей-офф за Євро-2024.

Півфінал плей-офф відбору на Євро-2024

Боснія і Герцеговина – Україна – 1:2

• Голи: Матвієнко, 56 (аг) – Яремчук, 85, Довбик, 88

Обидві команди мали непрості стосунки з плей-офф відборів на великі турніри. Боснія провалила усі 4 попередні спроби, а Україна досягла успіху всього в одній зі 7. Це було проти іншої балканської країни, коли команда Фоменка здолала Словенію у кваліфікації на Євро-2016.

Стартовий склад України ховав дві головні інтриги – воротар і опорник. Андрій Лунін випередив Трубіна і Бущана. Кіпер Реала святкував невеличкий ювілей – 10-й матч у светрі збірної. За відсутності Степаненка у питанні опорника Сергій Ребров довірився молодості. Сидорчук залишився у запасі, а на поле вийшов дебютант Володимир Бражко.

Дебютні хвилини виявилися для збірної України дуже важкими. Боснійці за потужної підтримки трибун пішли у пресинг, який став несподіванкою для «синьо-жовтих». Крім того, підопічні Реброва часто падали на слизькому газоні.

Перший тайм Україна завершила з жалюгідними цифрами – жодного удару в площину, всього 0,03 xG. Боснія втікла недалеко, але загалом саме вона диктувала гру. Ребров у перерві обійшовся мотиваційною промовою і нікого не міняв.

«Синьо-жовті» справді заграли трохи краще, запрацювали фланги. Аж раптом холодним душем впав гол боснійців. Лунін вибив м'яч кулаком і налетів на Хаджікадуніча, який залишився лежати біля воротарського майданчика. Атака боснійців пішла другим темпом, і саме Хаджікадуніч призвів до автогола Матвієнка, який випадково підправив простріл Дедіча у власні ворота – 1:0. Нагадаємо, автогол Ярмоленка поховав Україну у плей-офф за ЧС-2022 проти Уельса...

Перший удар у площину на дві команди стався аж на 77-й хвилині, коли Мудрик приклався з 30 метрів. Ребров провів три заміни, і один «джокер» став героєм.

Яремчук на 85-й зрівняв рахунок, замкнувши простріл Коноплі. Відзначимо і чудове довге закидання Мудрика, який помітив забігання правого захисника.

Минуло всього 3 хвилини, а Яремчук виступив у ролі асистента. Роман пролетів лівим флангом та ідеально навісив на голову Довбику – 1:2! Боснійці виявилися неготовими до протидії двом форвардам з Ла Ліги.

Рефері додав аж 8 хвилин, але Україна витримала. 26 березня підопічні Реброва зустрінуться з Ісландією, яка паралельно громила Ізраїль.