«Ворскла» - «Динамо»: експрес-аналіз матчу

«Ворскла» - «Динамо»: експрес-аналіз матчу | 19-27 Фото: fcdynamo.com
Блогер Михайло Смоловий проаналізував перемогу киян над «Ворсклою» (1:5).
  • Стисло після 36ʼ хвилини (0:1):

⁃ Буяльського зазвичай змінював Шепелєв, тепер Шепелєва змінює…Бражко, Андрієвський займає його позицію опорника

⁃ очікувано Ворскла без тиску (хіба просто розташовувалися високо при введеннях Бущаном мʼяча, проте без наслідків), а от Динамо активніше вмикалося, саме Бражко підіймався до Ваната трансформуючись на 4-4-2 без мʼяча

⁃ кволий початок, пасова гра паралізована; Бражку не надто комфортно інсайдом; багато рухався поза позицією Кабаєв, але його не залучали відповідно до можливостей; Шапаренко займав праву половину поля частіше, ніж звичну ліву, де ініціативніший за Попова Сирота, мабуть, через Бражка

⁃ десь на 14 хвилині Кабаєв пішов на лівий фланг, Волошин відповідно на лівий, бо вирватися з лещат захисників зліва Назар не міг

⁃ без Шапи на лівій половині поля втратив Дубінчак, Бражко не для тонких розіграшів, такого порозуміння з фулбеком він не має, тому десь з 15-ї хвилини Микола почав частіше ходити на ліву половину поля для розіграшів (Бражко рухався на праву за потреби)

⁃ бракує Вові досвіду в якості інсайда, коли Шапа та Андрієвський в низькій позиції розігрують мʼяч, то Бражко має давати прийом між лініями, а він теж спускається, команда втрачає в просуванні адресатів

⁃ Шапа вперше отримав коридор лише на 22 хвилині, його прохід закінчився тонким виконанням Волошина, до цього полтавчани центр перекривали старанно

⁃ рівний матч, Ворскла більше помиляється, але жодного з вирішальних факторів киян (Буяльський чи Ярмоленко) на полі немає, тож часто бракує якісних рішень

⁃ Сирота привіз кутовий Попову, Попов проспав після подачі Феліпе, стандарти досі для киян є проблемними

⁃ Динамо не змогло налагодити гру в короткий/середній пас, тож це диво, що є в них Ванат, а з ним і опція лонгболу; ось чому я поважаю Сироту та готовий закривати очі на його помилки, саме заради ось таких передач, як на Владислава (0:1)

⁃ 30-та хвилина і знову Шапаренко зліва, а Бражко справа, тож штаб киян так само побачив проблему

⁃ Бацула ледь не виконав Сироту, не розумію, як можна дозволяти відкритий мʼяч, сподіваюся в перерві Ванату пояснить хтось; Бацула - це як Ракіцький для Шахтаря, котрого постійно свого часу закривав Бєсєдін; Тимчик рятує від голу на лінії якимось дивом, Бущан вже був обіграний

• Стисло після 36ʼ хвилини:

⁃ матч поновився із відвертої паніки киян, Динамо заспокоїти гру ніяк не змогло, потримати мʼяч теж, Ворскла була агресивнішою та більше 100 секунд навантажувала захист

⁃ дежавю гри з Вересом, на полі обмежені у варіативності гравці, та переламати себе їм важко, цей набір гравців не може ніяк заграти у короткий/середній пас

⁃ тож поки єдина надія Динамо - це подарунки від гравців Ворскли, що регулярно трапляються; інакше лише лонгболи та брак

⁃ фух, добре, що Андрієвський відібрав в Шапаренка подачу з кутового, Бражко опинився без опіки на підбиранні та забив в роздягальню (0:2)

⁃ після голу схоже Бражко повернувся до опорної зони допомагати Андрієвському, поруч з Ванатом почав частіше опинятися Шапаренко

⁃ другий тайм вже Динамо почало агресивніше; пенальті може й дурний, але пенальті; Ванат не гордий, міг відірватися у рейтингу снайперів, але Шапаренку зробили подарунок (0:3)

⁃ вже засипав, засипав і захист Динамо, на 72ʼ хвилині мʼяч знову лише дивом не залетів у ворота киян; між Сиротою та Поповим виникла величезна діра, в яку ніхто з двох опорників вчасно не сів, у підсумку перед воротами опинилося ДВА гравці Ворскли, це провал

⁃ вчасно прокинувся на другий гол Шапаренка; Андрієвський топ пас, молодий Гефнер добре прийняв та зробив ривок, Ванат пропустив на Шапу топ теж (0:4)

⁃ а це вже справжнісінький жопотрах (повітрю немає де вийти; gang bang і т.д.), Бражко віддав простий пас після перехоплення (чергова втрата Ворскли на власній половині), та Ярмоленко виконав (0:5); Динамо піднімає лавку

⁃ але Динамо було б не Динамо, якби хтось когось результативно не загубив, Сирота проспав Ковталюка (1:5)

⁃ замінити Бражка ніким, довелося підіймати центрального захисника Біловара, він зайняв місце Сироти, Олександр перемістився в опорну зону

⁃ давайте так, рахунок 1:5 не має вводити в оману, бо до сирен Ворскла створила шанси забити (момент Кане із сейвом Тимчика; момент в Феліпе після кутового, коли мʼяч впав за спину Попову); це вже потім киянам вдалося узяти перебіг матчу під контроль, але легкою прогулянкою це назвати важко

⁃ враховуючи усі складнощі в центрі півзахисту, то вийшли із ситуації гідно, багато гостроти через вертикальні рішення; але так далі не можна, потрібно щось робити з позиційним нападом, Динамо потрібні креативні півзахисники на лавку (Шепелєв повертається після бану, чекаємо новин по Царенку та Буяльському)

Ярмоленко забив у першому ж матчі УПЛ за пів року – «Динамо» познущалося над «Ворсклою» зливою голів.