З Румунією та Словаччиною біля керма збірної України грали вісім тренерів. Найкращі результати – у Фоменка та Шевченка

Збірна України 4 Квітня, 11:23 405
З Румунією та Словаччиною біля керма збірної України грали вісім тренерів. Найкращі результати – у Фоменка та Шевченка | 19-27
Леонід Буряк не виграв жодного матчу у майбутніх опонентів синьо-жовтих.

На груповому етапі Євро-2024 збірна України зіграє з національними командами Бельгії, Словаччини та Румунії. У своїй історії синьо-жовті поки що жодного разу не зустрічалися з бельгійцями, але часто грали зі словаками та румунами. У 14 матчах проти Словаччини та Румунії збірною України керували вісім тренерів. Поки що найкращі результати у Андрія Шевченка та Михайла Фоменка. Розповідаємо.

Для початку зазначимо, що Фоменко та Шевченко провели з командами Словаччини та Румунії по три матчі. Якщо Фоменко грав із обома суперниками, то Шевченко – «обмежився» Словаччиною. Фоменко у трьох матчах набрав чотири бали, Шевченко – шість.

З Фоменком біля керма збірна України обіграла Румунію в товариському поєдинку (4:3), а також поступилася (0:1) і розійшлася миром зі Словаччиною (0:0) у рамках групового етапу кваліфікації Євро-2016.

Шевченко обіграв Словаччину у контрольному матчі (2:1) та у поєдинку першого кола Ліги націй-2018/2019 (1:0). У другому колі ЛН синьо-жовті із Шевченком біля керма були розгромлені у Словаччині (1:4).

Три матчі проти збірних Словаччини та Румунії біля керма збірної України провів Леонід Буряк. Під його керівництвом синьо-жовті в контрольних матчах двічі поступилися румунам (1:4 і 0:2) і зіграли внічию зі словаками (1:1).

Унічию зі збірною Словаччини зіграв із синьо-жовтими Олег Блохін (1:1), а ось під керівництвом Михайличенка Україна словаків обіграла (3:2). Обидва матчі були товариськими.

Збірну Румунії у контрольних матчах обігравали Мирон Маркевич (3:2) та Юрій Калитвинцев (2:2 та 4:2 – по пен). А ось Валерій Лобановський із збірною контрольний матч Румунії програв (0:1).

Перший матч Україна проведе із Румунією 17 червня.

Україна вчетверте зіграє на чемпіонаті Європи. Синьо-жовті незмінно виступають у фінальній частині континентальної першості з 2012 року.