Світовий футбол 12 Квітня, 07:05 731
«Аталанта» сенсаційно розгромила «Ліверпуль», «Брюгге» дотис екс-зірок УПЛ - результати перших матчів Ліги Європи та Ліги конференцій | 19-27
11 квітня відбулися перші поєдинки 1/4 фіналу ЛЄ та ЛК.
Ліга Європи

Байєр - Вест Хем 2:0

• Голи: 1:0 - 83 Хофманн, 2:0 - 90+1 Боніфейс

Серед усіх турнірів, у яких грають підопічні Хабі Алонсо, саме у Лізі Європи перемоги їм даються найважче. Так, груповий етап був пройдений на одному диханні і без жодних проблем. Але згадайте 1/8 фіналу, де в іграх с Карабахом все трималося на волосинці. А Вест Хем – це зовсім не Карабах.

Провалів у обороні цього разу не було. Байєр давив, про що свідчить, хоча б, статистика ударів у першому таймі – 18:1. Але продавити Вест Хем вдалося лише двічі: на 83-й хвилині відзначився Йонас Хофманн, а на 90+1 – Віктор Боніфас.

Бенфіка - Марсель 2:1

• Голи: 1:0 - 16 Рафа Сілва, 2:0 - 52 Ді Марія, 2:1 - 67 Обамеянг

Анатолій Трубін традиційно з'явився в основному старті «орлів» та долучився до впевненої перемоги своєї команди. На жаль, українець в особливому матчі проти клубу, який вибив з ЛЄ рідний для нього Шахтар, не зумів зберегти ворота «сухими».

Відкрити рахунок вдалось Рафі Сілві, який акуратно покотив м'яч у ближній кут. На старті другого тайму Бенфіка збільшила перевагу – Ді Марія завершив шикарну атаку лісабонців. Втім французи не похнюпили носа і зуміли вразити ворота Трубіна. Обамеянг, який добряче попсував нерви Шахтарю, підловив на помилці оборонця суперника і реалізував вихід віч-на-віч. Трубін практично не мав роботи протягом матчу – суперник лише один раз влучив у рамку воріт, який виявився результативним.

Ліверпуль - Аталанта 0:3

• Голи: 0:1 - 38 Скамакка, 0:2 - 61 Скамакка, 0:3 - 83 Пашалич.

Головний фаворит Ліги Європи Ліверпуль зустрічався з Аталантою. Команда Юргена Клоппа у останньому сезоні тренера на чолі «червоних» хотіла би попрощатися з ним, завоювавши трофей. І, здавалося, у Лізі Європи це зробити легше, ніж у АПЛ, з її шаленою конкуренцією.

Але іншої думки буда Аталанта. Повністю віддавши перевагу господарям, італійці чудово скоритсталися з помилок суперників. У першому таймі відзначився Джанлука Скамакка. Він же по перерві подвоїв перевагу італійців. А довершив розгром Маріо Пашаліч.

0:3 – Ліверпуль у нокауті. І гра-відповідь тут перетворюється на формальність.

Мілан - Рома 0:1

• Голи: 0:1 - 17 Манчіні

Італійський двобій закінчився важкою перемогою Роми. Команди провели рівний поєдинок, але більше фортуна посміхнулась підопічним Де Россі. Долю зустрічі вирішив гол в екваторі першого тайму. Пауло Дибала зробив чудову подачу з кутового, яку замкнув Джанлука Манчіні. Шокований Мілан почав активно тиснути на суперника та зробив 22 удари по воротах римлян – втім вирівняти паритет «россонері» не змогли.

Ліга конференцій

Вікторія - Фіорентина - 0:0

Вікторія Пльзень розійшлась миром з Фіорентиною. Чехам вдалось вистояти під шквальним натиском представника Серії А, зберігши свої ворота недоторканими. Хоча якби Видра в середині першого тайму був трішечки точнішим (м'яч просвистів повз праву стійку), все могло б скластись для господарів набагато перспективніше. Зрештою, 0:0 непоганий результат, але якщо тренерський штаб Вікторії не придумає чогось надзвичайного на матч-відповідь – про півфінал можна буде забути.

Олімпіакос - Фенербахче 3:2

• Голи: 1:0 - 8 Фортуніс, 2:0 - 32 Йоветич, 3:0 - 57 Шикінью, 3:1 - 67 Тадич (пен), 3:2 - 74 Кахведжі

Олімпіакос на своєму полі втримав непросту перемогу над Фенербахче. Греки вийшли вперед вже на початку зустрічі: Масурас запресингував Сьоюнджю, Фортуніс відібрав м'яч на лінії штрафного і вистрілив впритирку з лівою стійкою. В середині тайму Йоветіч вирішив пробити з гострого кута і зумів переграти Ліваковіча – м'яч прошмигнув між тілом і виставленою рукою хорвата. По перерві греки забили знову і, здавалось, зняли питання щодо переможця.

Та після третього пропущеного гола турки опам'ятались і почали створювати момент за моментом. Спочатку Осаї-Самуель цілив під праву стійку і тільки майстерність Цолакіса врятувала – кіпер зумів зачепити сферу кінчиками пальців. Через 2 хвилини він зреагував на небезпечний удар головою від Шиманскі. Зрештою, натиск Фенербахче довелось зупиняти порушеннями і арбітр призначив пенальті за підкат Рецоса – Тадіч з позначки відродив інтригу. На екваторі другої сорокап'ятихвилинки Кахведжі скористався відскоком і з гострого кута перевернув все з ніг на голову – 3:2. Фенербахче був дуже близький до камбеку, але Олімпіакос втримався.

Астон Вілла - Лілль 2:1

• Голи: 1:0 - 13 Воткінс, 2:0 - 56 Макгінн, 2:1 - 84 Діакіте

Астон Вілла на Туманному Альбіоні приймала Лілль. Господарі мали забивати вже на початку зустрічі, але захисник в останній момент встиг заблокувати удар Воткінса. За хвилину англійський форвард ударом по центру не зміг пробити Шевальє. Та вже у наступному епізоді Оллі вдовольнився голом, відгукнувшись головою на навіс з кутового – 1:0.

Підопічні Фонсеки полетіли відігрувались – Жегрова виходив на побачення з Мартінесом, але не зміг переграти останнього. За трохи вже Діакіте виходив сам на сам, але Еміліано знову врятував, заблокувавши удар. На останніх хвилинах першого тайму аргентинський кіпер вкотре довів, чому вважається найкращим у світі, відбивши на кутовий м'яч після пострілу Девіда. Екс-тренер Шахтаря був настільки заведений невезінням своїх гравців, що заробив за емоції «гірчичник».

Одразу після відпочинку Бейлі, після ефектного скидання п'ятою від Воткінса, потужно пробивав по центру, і Шевальє знову врятував Лілль від вірного гола. На 57-й хвилині Астон Віла забила вдруге: розіграш кутового, Бейлі відпасував на лінію штрафного, і Макгінн потужно пробив у лівий кут – голкіпер навіть не встиг зреагувати.

Незабаром Лілль один гол відквитав, але VAR зафіксував офсайд. Згодом Ісмаїлі заробив небезпечний штрафний, і Язіджі навішував на дальню стійку – Гудмундссон замикав, але Мартінес знову встиг опинитись перед м'ячем. Лілль таки забив – знову зіграв удар зі стандарту: навіс з кутового, і Діакіте головою спрямував сферу у сітку, стерши пихату усмішку з вуст Унаї Емері.

Брюгге - ПАОК 1:0

• Гол: 1:0 - 6 Ветлесен

Брюгге вийшов вперед у матчі з ПАОКом вже на 6-й хвилині: Ветлесен замкнув під праву стійку передачу Жутгли. Де Кейпер ще до середини тайму міг подвоювати, але пробив з вигідної позиції повз ворота. На момент Ветлесена незадовго до перерви відповів Тайсон – після удару екс-зірки Шахтаря сфера просвистіла над поперечиною. До слова, всю гру за греків провів ще одна легенда УПЛ – Томаш Кенджора (екс-Динамо).

Після відпочинку Скураш і Жутгла могли завершувати поєдинок, але перший пробив над поперечиною, а другий – впритирку з лівою стійкою. Феррану відверто не щастило – з його черговою спробою впорався Котарскі. ПАОК лише в середині тайму огризнувся неточним штрафним від Живковіча. Наприкінці зустрічі Тьягу не зумів переграти кіпера ПАОКа з пенальті, залишивши рахунок хитким. Все вирішуватиметься у матчі-відповіді.

Матчі-відповіді протистоянь відбудуться за тиждень, 18 квітня. Початок — о 22:00 за київським часом.