Талант без мізків не потрібен нікому. Як Жерсон Родрігес вбиває кар'єру

Динамо Київ 16 Квітня, 12:50 761
Талант без мізків не потрібен нікому. Як Жерсон Родрігес вбиває кар'єру | 19-27
Олексій Сливченко пропонує згадати найбільш резонансні історії дивацтв люксембуржця.

Усі ми помиляємось. В серпні 2019 року переважна більшість читачів Sport.ua позитивно оцінювала трансфер до «Динамо» вінгера збірної Люксембурга Жерсона Родрігеша, котрий ледь-ледь відбувся на той момент, а сам гравець трохи раніше попив крові у збірної України в очних матчах. Проте через майже п'ять років, як заведено казати у подібних випадках, в «сухому залишку» ми маємо небагато чого: Жерсон зіграв 53 офіційні матчі за «Динамо», у яких відзначився 9 забитими м'ячами та 4 результативними передачами, але з літа 2021 року є баластом для «біло-синіх», які не встигають домовлятися з різними клубами про оренду легіонера, як той робить щось неймовірне та знову виявляється нікому непотрібним.

Один із найбільших талантів в історії всього люксембурзького футболу (21 забитий м'яч у 60 матчах за національну команду – фантастичний показник) Жерсон Родрігеш банально виявився хлопцем без мізків. Він живе не заради футболу, кар'єри чи навіть грошей. Є відчуття, що він просто створений, аби баламутити, бути відвертим диваком та таким собі збурювачем спокою.

Пропонуємо у більш-менш хронологічному порядку згадати переважну частину дивацтв, які дозволяв собі Жерсон Родрігеш вже після того, як отримав контракт у «Динамо»…

Смітив грошима у Молдові

В «Динамо» Жерсон Родрігеш перебрався за 2 мільйони євро з японського клубу «Джубіло Івата», який буквально за півроку до продажу люксембуржця в Україну викупив футболіста у молдовського «Шерифа» лишень за 200 тисяч євро. Вже тоді, у Тирасполі, оточення гравця чудово розуміло, що бажання красиво погуляти є для Жерсона не менш важливим у списку життєвих пріоритетів, аніж яскраві виступи на футбольному полі.

Український екс-легіонер «Шерифа» Андрій Блізніченко якось розповідав історію, яку чув від, як заведено казати у подібних випадках, обізнаних людей. Вона дуже точно розкриває особистість Жерсона Родрігеша, а також дає розуміння, чому в «Шерифі» погодилися продати вінгера у «Джубіло Івату» за 200 тисяч євро, хоча номінальна вартість футболіста на Transfermarkt на той момент складала 500 тисяч євро.

«Мені розповідали про нього, що він тут у нічному клубі брав по долару та розкидав по танцполу, а люди збирали. Я це чув. Не знаю, чи правда, але розповідали, що таке було. Всі казали, що він любив і відпочити, і потренуватися, і погратись, і погуляти. Але відпочивати любив дуже часто. Не щодня, але й не раз на тиждень. Любив добре відпочити кілька разів на тиждень».

«Не знаю, чи правда, але розповідали пацани, що це було 100%. Розповідали, що він виходив із дому, брав таксі, приїжджав на базу, ставив машину, таксисту казав, щоб лічильник капав, а сам йшов на тренування. Він тренувався, мився, а потім приходив і сідав у те саме таксі та їхав додому. А потім просто давав таксисту 100 доларів й казав: «До побачення, дякую». Звісно, таксисти були задоволені. Якщо тут [у Молдові] таксисту дати 100 доларів, він свідомість втратить. У Жерсона гроші відіграють не головну роль в житті. Він дуже хороша, добра, чуйна та приємна людина», – розповідав Блізніченко.

Президент «Динамо» Ігор Суркіс згодом усвідомив, що історії про Жерсона у «Шерифі» його клубу потрібно було як слід пропрацювати ще до покупки люксембуржця. Про це босу «біло-синіх» навіть прямо казав екс-футболіст киян Горан Саблич, але тоді думка хорвата почута не була.

Пропускав тренування в Динамо через нічні клуби

У столиці України, де є набагато більше злачних місць, аніж у всій Молдові разом узятій, Жерсон Родрігеш «протримався» недовго. Спершу про його «славні походеньки» пліткували тільки кулуарно, але дуже швидко подібна інформація стала і надбанням громадськості.

У грудні 2019 року журналісти повідомили, що керівництво «Динамо» втомилося від постійних витівок Жерсона. Сталося це після того, як Родрігеш пропустив обов'язкове командне тренування, пославшись на хворобу. Насправді ж люксембуржець використав цей час із користю для себе – продовжував відпочивати в одному із нічних клубів Києва.

Саме з цього моменту відносини між Жерсоном Родрігешем та «Динамо» зіпсувалися остаточно, що й спонукало киян вперше відправити одіозного легіонера в оренду – до турецького «Анкарагюджю», але й там скандальний талант надовго не затримався…

Побив капітана Анкарагюджю та був відрахований

В «Анкарагюджю» кар'єра у Жерсона Родрігеша, якщо спиратися виключно на спортивні показники, складалася дуже непогано. В 11 офіційних поєдинках за цю команду вінгер забив 6 м'ячів та відзначився 2 результативними передачами. Цю «картинку» дещо псували дисциплінарні показники Родрігеша – чотири жовті картки, одна з яких виявилася другою в одному з матчів та конвертувалася у червону, але головний скандал на підґрунті недоречної поведінки Жерсона був ще попереду.

У липні 2020 року турецька преса повідомила, що Жерсон Родрігеш побився з капітаном «Анкарагюджю» Анте Кулушичем. Сварка сталася після того, як люксембуржець після сніданку вирішив залишити ресторан самостійно, не чекаючи на інших членів колективу, чим порушив внутрішній порядок. Логічно, що порушник одразу отримав усне зауваження від Кулушича, проте реакцію Жерсона, мабуть, не міг передбачити ніхто. Родрігеш просто накинувся на товариша по команді з кулаками й залишив на обличчі капітана «Анкарагюджю» кілька виразних «автографів» у вигляді синців.

Через кілька днів після інциденту керівництво «Анкарагюджю», незважаючи на усі спортивні досягнення та користь від Жерсона, оголосило про дострокове розірвання орендної угоди щодо футболіста «Динамо»…

Зірвав рекламну зйомку для Динамо

Після повернення у «Динамо», здавалося, Жерсон отримав другий шанс від Мірчі Луческу, але дуже швидко стосунки між футболістом та клубом повернулися десь на рівень Маріанської западини. Причина виявилася більш ніж банальною – легіонер наплював на свої зобов'язання за контрактом та зірвав рекламну зйомку для нової форми «Динамо».

Зокрема, наприкінці липня 2021 року стало відомо, що Родрігеш просто не приїхав на заплановану зйомку для New Balance, ніяк та нікого не попередивши про це. В результаті виробник амуніції висунув резонні фінансові претензії «Динамо», а президент клубу Ігор Суркіс не менш резонно переадресував їх Жерсону, вказавши на зобов'язання гравця за контрактом брати участь у таких заходах.

Тоді Жерсон був оштрафований, а наближений до «Динамо» блогер Ігор Циганик розповів, що подібні вчинки легіонер робив ледь не спеціально, аби залишити стан «біло-синіх».

«Жерсон не хотів залишатися, починав робити дивні речі. Він просто не хотів тут грати. Я не можу сказати, що він поганий хлопець. Він весела, непогана людина. Луческу вирішив, що так буде. Жерсон не хотів тут залишатися й іноді краще відпустити, особливо легіонера із таким непростим характером», – розповів Циганик.

Був достроково вигнаний із Труа

Влітку 2021 року «Динамо», як здавалося, вдалося вигідно влаштувати Жерсона Родрігеша в «Труа». Щоправда, лише на правах оренди, але платної (подейкували про 1 мільйон євро) і з опцією викупу за 4,5 мільйони євро. Однак у Франції легіонер з Люксембургу довго не протримався.

Вже ближче до зими у пресі почали з'являтися повідомлення про те, що поведінка Жерсона не влаштовує керівництво «Труа». Сам футболіст всіляко спростовував подібну інформацію, але зрештою терпець босів французького клубу урвався, і 16 лютого 2022-го Родрігеш був відрахований з першої команди. «Труа» знадобилося ще кілька тижнів, аби врегулювати усі юридичні питання та достроково повернути Жерсона в «Динамо». Контракт було розірвано із формулюванням «за численні порушення дисципліни».

Робив резонансні заяви про війну росії проти України

Жерсон Родрігеш також виявився одним із небагатьох відомих легіонерів вітчизняних клубів, які видали більш ніж резонансні заяви про війну росії проти України, повномасштабна фаза якої розпочалася 24 лютого 2022 року.

Зокрема, через місяць із невеликим після страшної для всіх українців дати, Жерсон на правах оренди перебрався до турецького «Еюпспора», де його попросили прокоментувати ситуацію у Києві. На це Родрігеш розродився якимись відверто егоцентричними та недалекими фразами про те, що йому пощастило і що війна не є великою проблемою для нього особисто.

«Звичайно, війна до певної міри торкнулася мене. Мої друзі в Україні дуже постраждали. Моя дитина та сім'я були в Україні, коли почалася війна. Хочу, щоб війна якнайшвидше закінчилася і ми повернулися до звичайного життя. Мені трохи пощастило, я не був в Україні, коли розпочалася війна, і після того, як я забрав із собою сім'ю, це не є великою проблемою для мене», – заявив Родрігеш.

Допити, звинувачення, тюремний строк

Подальша спортивна кар'єра Жерсона Родрігеша взагалі заслуговує на згадку в рамках банального перерахування клубів: «Аль-Вахда» (Саудівська Аравія), «Сівасспор» (Туреччина), «Слован» Братислава (Словаччина). Про останній ще поговоримо, а поки що зазначимо, що у період з 2022 по 2024 роки Родрігешу доводилося більше думати не про футбол, а про те, як залишитися на волі та не загриміти за ґрати.

У червні минулого року ЗМІ Люксембургу повідомили, що Жерсон побував на допиті у поліції, але не розкривали деталей інциденту. Лише за кілька місяців у пресу потрапила інформація, що Родрігеш може потрапити до в'язниці за три випадки нападів на людей. Надлишку подробиць тоді також не було, однак писали, що дві людини з числа постраждалих від дій Жерсона втратили працездатність, а самому футболісту нібито загрожує дворічний тюремний строк ув'язнення.

Однак тоді якимось чином Жерсону пощастило «відмазатися». Натомість у березні цього року ЗМІ вибухнули черговою скандальною новиною про люксембуржця. Виявилося, що той у 2022 році відзначився домашнім насильством по відношенню до своєї дівчини. Внаслідок судового розгляду Жерсон Родрігеш був засуджений до 18 місяців тюремного ув'язнення умовно, а також з нього було стягнуто штраф у розмірі 1500 євро та компенсацію жертві насильства у розмірі 2430 євро.

У всіх випадках йшлося про поведінку Жерсона «під мухою». Зокрема, двох чоловіків Родрігеш побив біля нічних клубів (у 2019 та 2022 роках), завдавши ударів по обличчю, а дівчину поколотив після чергового «п'яного вечора», коли перебував у неадекватному стані.

Трансфер «з душком» до Слована та новий демарш

З початку лютого цього року Жерсон Родрігеш є футболістом братиславського «Слована». У цей клуб вінгер перебрався на правах оренди, розрахованої до кінця 2024 року, з опцією підписання повноцінного контракту на три роки. Причому, виходячи із коментарів офіційних осіб, йшлося не про Annexe 7 ФІФА, а про повноцінну орендну домовленість між словацьким та українським клубами.

Трансфер Жерсона Родрігеша видався дуже резонансним або, як кажуть у таких випадках, «з душком». Справа в тому, що під час переговорного процесу між «Динамо» та «Слованом» останній вирішив зіграти товариський матч із московським «Динамо» і це викликало природну негативну реакцію в киян. Спочатку навіть повідомлялося, що угода після цього не відбудеться, але зрештою перехід все ж таки виявився оформленим, а сам Жерсон відмовився спілкуватися з журналістами на тему війни в Україні та обговорювати переїзд до «Слована».

Щоправда, ідилія у відносинах словаків та Родрігеша тривала вкрай недовго. На початку квітня Жерсон не повернувся вчасно до розташування клубу після виклику до національної збірної, після чого був відрахований з команди. Поки що у «Словані» вирішують, як вчинити зі скандалістом та тимчасово прийняли рішення, щоб той до кінця сезону тренувався окремо від решти гравців першої команди.

Невдалі стосунки з українською тенісисткою

Насамкінець варто згадати про історію невдалих відносин між Жерсоном Родрігешем та колишньою українською тенісисткою Ольгою Янчук (найвища за кар'єру позиція в рейтингу WTA – 213). Ще влітку 2020 року дівчина, якій раніше приписували романтичні стосунки із Олександром Зінченком, публічно зізналася, що зустрічається з люксембуржцем.

Незабаром дівчина народила Жерсону сина. Також у пресі була інформація, що Янчук стала дружиною Родрігеша, проте не виключено, що йшлося лише про так званий цивільний шлюб. Сама дівчина буквально обожнювала свого обранця. Зокрема, в інтерв'ю, яке Янчук дала Sport.ua у грудні 2020 року, вона заявила наступне: «Скажу так: у житті він так само цікавий, як і на футбольному полі!»

Однак відносини українки та люксембуржця не видалися тривалими. Пара кілька разів розходилася й знову сходилася, але навесні минулого року Янчук остаточно заявила, що вони з Родрігешем більше не разом.

З того часу Янчук продовжує активно вести Instagram, і деякі її фоловери зазначають, що після розлучення із Жерсоном дівчина почала викладати дедалі більш епатажні та відверті знімки.

Щодо самого Жерсона, то у вересні минулого року він в Instagram розмістив пост, під яким залишив більш ніж зрозумілий підпис: «Я перебуваю у бойовому настрої з єдиною людиною, із якою справді хочу бути, і це я».

Що ж, здається, цього разу Родрігеш справді каже правду і це та єдина його життєва позиція, яку він вже ніколи не змінить. Хоча йому у свої майже 29 років вже час і зрозуміти, що його талант без мізків мало кому потрібен. Хіба що йому самому, адже так, мабуть, веселіше…