Артем Габелок: «Ромб Скрипника працює, але не в боротьбі за виживання»

Футбол України 19 Квітня, 17:09 200
Артем Габелок: «Ромб Скрипника працює, але не в боротьбі за виживання» | 19-27
Півзахисник «Металіста 1925» вважає, що команді складно через нову схему.

Півзахисник харківського «Металіста 1925» Артем Габелок розповів про ризики тактики головного тренера команди Віктора Скрипника.

– Наприкінці листопада-початку грудня команду переслідувала серія невдач і ви жартома говорили, що у команди – коричнева смуга. У другій частині сезону ще не було перемог. Чи можна сказати, що ця смуга переслідує команду?

– Так, але розумієте, коли я тоді це сказав, так погано, як зараз, ще не було. Тоді були деякі проблеми, десь нам не щастило, десь гравці випадали травмовані. Були якісь пояснення, тому я не робив з цього якоїсь паніки. Розумів, що ми все виправимо, якщо будемо працювати далі. Зараз трішки ситуація змінилась, у нас новий тренер, нові гравці і нова схема. На це потрібен час. Зараз результати не дуже... З командами, з якими ми у першій частині брали очки, – «Минай», «Рух», – зараз ми їм поступилися.

Зараз у нас ситуація складніша, тому що нова схема, новий тренер, нові гравці і потрібен час, щоб пішов результат. Всім потрібно зігратися. Кожен іноді грає на інших позиціях, тому потрібен час. А часу у нас немає, адже ситуація така, що ми перебуваємо на передостанньому місці таблиці. Ми у червоній зоні. Ми ризикуємо. Хоча зараз вже якось стабілізувалось усе. Я вважаю, що ми стали краще грати і розуміти одне одного. Хлопці вже більше розуміють, що їм робити на полі. Здобули дві нічиї, ми вже якось краще виглядаємо, ніж це було спочатку, коли був матч з «Минаєм». З «Динамо теж були якісь непорозуміння в тактичній схемі. Ми спілкувались, розмовляли. Дійшли до думки, що зараз більше усвідомлюємо те, що нам треба робити.

– Ви згадали за схему нового тренера. Віктора Скрипника асоціюють з його тактикою ромба. Наскільки важко виконувати вимоги тренера?

– Це дуже ризикована схема у плані оборонних дій, тому що ми залишаємо захисників грати один на один з нападниками. Це дуже ризиковано. А у нас зараз така ситуація у таблиці, що ризикувати для нас – не дуже правильно. На мій погляд, ця схема працює, але не в той момент, коли команда може вилетіти. І нам треба більш надійніше грати, тому що це, повторюся, ризикована схема.