Ребров – у топі наймолодших тренерів Євро-2024

Збірна України 26 Квітня, 11:02 470
Ребров – у топі наймолодших тренерів Євро-2024 | 19-27
​14 червня у Німеччині стартує чемпіонат Європи з футболу.

На Євро-2024 зіграють 24 збірні, розділені на шість груп. Національна команда України потрапила до квартету Е, де зустрінеться зі збірними Бельгії, Словаччини та Румунії. Примітно, що у групі синьо-жовтих опинилися три з семи наймолодших наставників Євро-2024. Серед них – і наставник збірної України Сергій Ребров.

На момент групового етапу головному тренеру синьо-жовтих буде 49 років. 50-річний ювілей Ребров відсвяткує прямо під час підготовки до Євро-2024.

Молодше Реброва на Євро-2024 будуть лише шість тренерів. Як мінімум із двома з них – наставником збірної Бельгії Доменіко Тедеско (39 років на момент Євро) та головним тренером команди Румунії Едуардом Йорданеску (46 років на момент першого матчу на Євро) – Ребров на чолі збірної України зустрінеться на полі.

Молодші за Реброва головний тренер збірної Грузії француз Віллі Саньоль (47 років на момент Євро), головний тренер збірної Швейцарії Мурат Якін (50 років виповниться у вересні) та наставник збірної Туреччини Вінченцо Монтелла, який ювілей відсвяткує на два тижні пізніше за українця.

Найстаршими наставниками на Євро-2024 будуть головні тренери збірних Італії та Австрії: Лучано Спаллетті та Ральфу Рангніку відповідно на момент старту турніру буде по 65 років.

Якщо ж говорити про кількість часу роботи з командою, то менше за Реброва збірні, які зіграють на Євро-2024, очолюють п’ять фахівців. Найменше – Іван Гашек, який очолив збірну Чехії у січні цього року. Чотири збірні – Німеччини, Туреччини, Польщі та Італії – змінили наставників у вересні минулого року.

І ще один цікавий момент. З 24 тренерів на Євро-2024 п’ять – італійці. Окрім уже згаданих Тедеско, Монтелли та Спаллетті, це наставники збірної Словаччини Франческо Кальцона та головний тренер збірної Угорщини Марко Россі. По два тренери представляють Німеччину (Нагельсманн та Рангнік), Іспанію (де ла Фуенте – Іспанія, Мартінес – Португалія) та Францію (Дешам – Франція та Саньоль – Грузія).