Микола Несенюк: «Чемпіон України відомий?»

Футбол України 26 Квітня, 20:19 218
Микола Несенюк: «Чемпіон України відомий?» | 19-27
Відомий український журналіст Микола Несенюк — про цікаву інформаційну кампанію навколо донецького «Шахтаря».
«Вже другий місяць чи не щодня у спортивних новинах українських ЗМІ з’являються повідомлення про шанси команди «Шахтар» потрапити до групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА без відбірних матчів. Це справді можливо але за однієї умови — «Шахтар» спочатку має виграти чемпіонат України, до завершення якого ще цілий місяць і виграти який ще мають шанси і «Дніпро», і «Кривбас», і «Динамо»!

Але повідомлень про те, як проходить боротьба за титул чемпіона України, чомусь немає на у головних новинах тих самих ЗМІ!

Мені можуть зауважити, що з моїм досвідом я мав би зрозуміти, що «Шахтар» чемпіон, ще у лютому, коли цій команді спочатку намалювали у кабінеті перемогу над «Олександрією» у грі, що завершилась внічию, а потім у грі з «Кривбасом» арбітр спочатку дав «шахтарям» забити аморальний гол, а потім про всяк випадок вилучив гравця суперників у сумнівній ситуації. Хіба вже тоді було не ясно, що «Шахтар» виведуть на перше місце не зважаючи ні на що?

Звісно, що я це все добре бачив. І не я один. Усі, кому цікавий наш футбол, вже два місяці з іронією спостерігають за тим, як «Шахтар» тягнуть за вуха до чемпіонства усіма можливими і неможливими способами. Тут і суперечливі рішення арбітрів, і перенесення матчів туди, де зручно грати «шахтарям», і багато іншого.

Можете дорікнути мені, що це все мої вигадки, що все робиться справедливо, а мої висновки є результатом уболівання за «Динамо», яке я ніколи не приховував. Але ж це не я вже другий місяць вважаю чемпіонство «Шахтаря» заздалегідь вирішеним і розмірковую над його шансами потрапити до Ліги чемпіонів! Навпаки — я продовжую вірити у чесність і непідкупність керівників нашого футболу і арбітрів, яких вони призначають. А ті, хто думає інакше і впевнений, що «Шахтарю» заздалегідь забезпечене перше місце, могли би хоча б заради пристойності не вважати це вирішеним і не обговорювати шанси команди, яких ще немає!

Хтось заперечить. Скаже, що ти би краще за своїм «Динамо» дивився щоб команда не втрачала дорогоцінні очки у іграх чемпіонату! Даруйте, але ж це футбол! Програти у чемпіонаті можуть всі! Несподівано програти може і «Ліверпуль», і «Манчестер сіті», і «Барселона», і «Ювентус», і «Баварія»… Лише «Шахтар» у чемпіонаті України цієї весни гарантовано не може не те що програти, а й зіграти внічию! Чим він кращий за названі і не названі суперклуби? Що дає нашим ЗМІ впевненість у його перемогах на місяці вперед?

Мені ця впевненість здається якоюсь зовсім безсоромною. А вам?»

Микола НЕСЕНЮК