«Шовковський показує хороший та цікавий футбол»: Срна порівняв підходи «Динамо» та «Шахтаря»

Динамо Київ 27 Квітня, 10:18 552
«Шовковський показує хороший та цікавий футбол»: Срна порівняв підходи «Динамо» та «Шахтаря»  | 19-27
Спортивний директор «Шахтаря» Даріо Срна розповів, чому клуб віддає перевагу іноземним тренерам.

– Чому у «Шахтарі» вже багато років не було українських тренерів? Що не так із українськими тренерами? Чому їх не запрошують до «Шахтаря»?

– Є добрі талановиті тренери.

– Хто?

– Наприклад, на сьогодні мені подобається Ротань, мені подобається тренер «Оболоні».

– Несподівано.

– Так, він має хороші футбольні ідеї. Дуже важко знайти українського тренера під «шахтарський» футбол.

– Григорчук?

– Не «шахтарський» футбол. Має більше футбол «Аталанти», Гасперіні. «Шахтар» так не грає. Дуже добрий тренер. Мені дуже подобається його філософія футболу, але це, на жаль, не «Шахтар».

Хто хороший тренер? У «Шерифі» показував суперрезультат Вернідуб, який сьогодні з «Кривбасом».

Шовковський показує добрий футбол, цікавий футбол. У «Динамо» завжди був український тренер, у нас ніколи, у нас філософія інша. Я вважаю, що європейські тренери можуть на сьогоднішній день більше дати «Шахтарю», ніж українські.

– Що не так із українськими тренерами?

– Школа, освіта. Подивіться навіть Англію, порахуйте, хто там виграв усі трофеї останні 10-15 років. Усі іноземні тренери: Клопп, Гвардіола, Моурінью, Конте, Анчелотті, Тухель, Ді Маттео.

Ми говоримо про Англію – жодного англійського тренера, який виграв ЛЧ чи АПЛ. Теж можна поставити запитання. Величезні гроші там, величезні школи, божевільні умови.

– А чому ж у нас так?

– Футбольна освіта.

Слабенька?

– Так. Я вважаю, що над цим треба працювати. Я впевнений, що Андрій Шевченко тут багато змінить. Якщо подивитися базово, скільки в Україні сьогодні добрих полів?

– Їхня кількість збільшується.

– У Прем'єр-лізі?

«Верес», «Арена Львів».

– Це основа для кожного футболіста. Якщо тренер хоче провести свою ідею на полі, що йому потрібне? Хороше поле та хороші футболісти. Але добрі футболісти без хорошого поля не можуть дати результату, не можуть втілити його ідеї у життя.

На сьогоднішній день пройшло вже 10 ігор, здається, із лютого. 2-3 хороші поля. Про 21 століття говоримо. Я розумію, що війна, я все чудово розумію. Але ми маємо починати з основи.

Ви грали ще кілька років тому. Ви пам'ятаєте, тоді були ще гірші поля. Мені здається, що прогрес іде у цьому плані.

– Прогрес іде, але невеликими темпами. Ви зараз порахували 3-4 поля з 16 команд. Хороше поле – це основа футболу для дітей. Як він навчатиметься приймати м'яч, віддаватиме м'яч. Освіта, футбольні школи.

– Тобто це такий важливий нюанс для технічного футболу?

– Звичайно. Ви говорите про талант, про тренерів українців. Наприклад, тренер «Оболоні». Мені він подобається, він має ідею футболу. Ротан має ідею футболу. Але, на жаль, і там поле погане, і там поле погане.

В Олександрії, може, зараз краще. Ми грали з «Оболонню» – взагалі, як грати? Ми до Олександрії їхали, коли була тривога 4 рази – також поле жах було. А я знаю, що Ротань любить футбол. Я знаю, що тренер «Оболоні» любить футбол.

Вони отримують насолоду від футболу знаєте де? Коли приїжджають на “Арену Львів”. Я ніколи не забуду гру торік «Шахтар» – «Оболонь». 1:0 Назарина забив на 83-й хвилині. «Оболонь» грала в дуже хороший футбол, - сказав Срна.