Тренер «Хуста»: «Зв'язку з Миколою Сірашем немає вже третій день»

Футбол України 10 Травня, 16:55 210
Тренер «Хуста»: «Зв'язку з Миколою Сірашем немає вже третій день» | 19-27
Володимир Циткін – про ситуацію навколо Миколи Сіраша.

Головний тренер «Хуста» Володимир Циткін прокоментував ситуацію з мобілізацією його підопічного Миколи Сіраша:

«Зв'язку з Миколою немає вже третій день. За попередніми даними, він перебуває у військовій частині, але де саме конкретно, ми не знаємо. У ТЦК нам нічого не пояснили, а просто, скажімо так, «відфутболили».

На мою думку, йдеться не про проблеми нашого футболіста і навіть про проблеми нашого клубу, йдеться про потенційні проблеми всього українського футболу.

Хочу пояснити позицію нашого клубу. Справа не в тому, що ми хочемо бронювання для окремого футболіста або для окремих футболістів одного клубу. Тут питання в іншому. Якщо ми беремо участь у змаганнях ПФЛ, де зараз близько 40 клубів, тобто це десь 800 професійних футболістів, у яких є контракти. Тобто, нам треба просто визначити правила гри.

Ми проводимо чемпіонат тільки за погодженням вищої влади в країні, тому що ми отримуємо на це дозвіл, і нам треба знати, на яких правилах ми його проводимо, щоб у нас не було таких ситуацій.

Тому що, наприклад, у суботу в нас найближча гра чемпіонату, до нас поїде команда суперника з Чернігова, і що буде, якщо на вокзалі всю їхню команду спакують і повезуть у ТЦК? Або, що буде, якщо, наприклад, ми завтра поїдемо на матч, а нас знімуть десь із поїзда - а це цілком можливо. Що буде завтра? Що буде з командами Другої, Першої ліги?

В Україні зараз бронювання мають п'ять команд УПЛ. Що робити далі? Це йде зрив чемпіонату, я вже не кажу про якісь спортивні результати.

Тобто, наш клуб просто попросив допомоги ПФЛ, УАФ, щоб вони розповіли, як вони це бачать. Можливо, ви не знаєте, вже була офіційна реакція УАФ, але, як на мене, це просто ганьба, тому що це просто відписка. У двох словах це можна позначити так, що порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих. Тобто, що хочете, те й робіть, це не наша проблема.

Нам потрібні гарантії проведення змагань. Йдеться про професійні клуби, які платять досить серйозні грошові внески. Ми хочемо, щоб цей прецедент було вирішено не тільки щодо нашого клубу і нашого гравця, а щодо всього українського футболу, тому що завтра цей прецедент повториться, я в цьому впевнений».