Скандал на U-19: словесний конфлікт чи необґрунтована агресія?

Динамо Київ 11 Травня, 15:26 685
Скандал на U-19: словесний конфлікт чи необґрунтована агресія? | 19-27
Після центрального матчу 28-го туру чемпіонату України U-19 «Шахтар» – «Динамо» (1:2) спалахнув неабиякий скандал.

Як розповів виданню Dynamo.kiev.ua заступник генерального директора «Динамо» Сергій Мохник, старший тренер «Шахтаря» U-19 Олексій Бєлік ударив 70-річного керівника дитячо-юнацької школи «Динамо» Олександра Іщенка.

Що сталося між тренером «Шахтаря» та керівником дитячо-юнацької школи «Динамо», з перших вуст з'ясували кореспонденти Sport.ua.

Позиція Олексія Бєліка

– Я поки що не можу розповісти все, що там відбувалося, оскільки спочатку буде офіційна позиція нашого клубу, – сказав Бєлік. – Але можу сказати, що це неправда. Де відео, де побої?

– Конфліктної ситуації не було?
– Можу сказати, що я маю відео, на тлі якого ситуація з Іщенком буде квіточками. Я розумію, чому окремі люди із ФК «Динамо» це розганяють. Тому що я маю відео, як один із представників «Динамо», оскільки ця людина була в клубному костюмі киян, б'є 15-річного хлопця і розбиває йому руку. У мене є відео. «Динамо» розуміє, що у них «рильце в пушку», тому вони вирішили зіграти на випередження і заявили, що Бєлік ударив Іщенка. Якщо побив, будь ласка, давайте відео, докази, знімайте побої та до суду. А я маю відео. Якщо треба буде, його надам. З дитини теж зніматимуть побої, тож тоді розмовлятимемо по-іншому. Керівництво клубу прийматиме рішення. Я працюю в структурі «Шахтаря», тому не можу шкодити своєму клубу, все погоджуватиму з ним.

– Фізична дія щодо Олександра Іщенка з вашого боку була?
– Конфлікт був, але словесний. Але те, що є на відео, на тлі конфлікту з Іщенком квіточки. Емоції, крики та такі конфліктні моменти, як із Іщенком, у футболі не рідкість. Це футбол, це емоції. Таких моментів можна назбирати у кожному матчі. То, насправді, був не конфлікт, а словесна суперечка.

У ФК «Динамо» є такий персонаж, як Сергій Мохник. Він, на мою думку, знатний брехун. Так можете й написати, який не дотримується свого слова.

– По самій грі, яка завершилася поразкою вашої команди з рахунком 1:2, що скажете?
– За грою ми переграли «Динамо». Задоволений усім, окрім результату. Футбольні люди, які були на матчі, казали, що давно не бачили такого слабкого «Динамо». Фактично, кожного гравця киян хапали судоми на 70-й хвилині. Наша команда була на м'ячі, контролювала гру. Це проблема всіх команд, які грають у комбінаційний, розумний футбол. Тоді є проблема нарватися на контратаку. У «Динамо» це головний козир – контратаки, з яких ми пропустили два голи. В іншому претензій до команди я не маю. Я повністю задоволений грою, пишаюся командою, але незадоволений результатом. Ми не реалізували свої моменти.

Позиція Олександра Іщенка

– Я сам здивований, – сказав Іщенко в розмові з кореспондентом Sport.ua. – Мені незрозуміла його така агресія. Я з ним не спілкувався, стояв після матчу, розмовляв із суддями. Олексій Бєлік вискочив з-за спин охорони, що стояла біля суддів, кричав матюки, вдарив мене в груди. Добре, що поряд були Сергій Мохник та колишній президент «Арсенала». Вони його втримали, бо він був готовий битися далі. Я був у шоці. Адже нічим не спровокував цю ситуацію. Взагалі стояв розмовляв з іншими людьми. Тому для мене все це вийшло повною та неприємною несподіванкою.

– Чим була викликана агресія Олексія Бєліка?
– Не знаю. Може, він не футбольний тренер, а кікбоксер... На поле після свистка вибігли вболівальники, команди, були невеликі сутички. Але охороні та тренерам команд вдалося цю пожежу загасити.

Але агресивну поведінку Бєліка стосовно мене я взагалі нічим не можу пояснити. Одна річ, якби в нас був перед цим словесний конфлікт... Вже тільки після того, як він на мене напав, я попросив його поводитися адекватно. У відповідь почув матюки: «Я вас тут покладу. Я вас тут переб'ю». Поруч був наш тренер команди 2010 року народження, який зробив йому зауваження щодо поведінки. У відповідь Бєлік сказав: «Йдемо за ріг, я тебе тут покладу з одного удару».

– Делегат матчу, рефері, внесли до протоколу факт конфлікту?
– Гра була нервова, потім ці події... Чи внесли запис про конфлікт до протоколу, це мені невідомо. Після цього ми з Володимиром Безсоновим залишили стадіон.