Шапаренко vs Судаков: хто краще грає без м'яча

Динамо Київ 15 Травня, 16:01 2125
Шапаренко vs Судаков: хто краще грає без м'яча | 19-27
Журналіст Михайло Смоловий зробив аналіз гри півзахисників «Шахтаря» та «Динамо».

Вже давно просили. Навмисне чекав очного протистояння, щоб порівняти емоційне сприйняття з чисто статистичним. Не довіряю болгарам із Wyscout, то завжди чекаю на інтерпретації їх raw data хлопцями з Driblab. Їх алгоритми пропускають менше браку, тож менше спотворюють картину.

Дуже часто цих обох порівнюють. Головна проблема, що переважно за роллю З МʼЯЧЕМ. Роль БЕЗ МʼЯЧА дуже часто виноситься за дужки. І разом з цим втрачається дуже багато змістів та контекстів, які вбивають саме порівняння, значно спрощуючи все.

Навіть «поверхневий огляд» радару демонструє, що Микола Шапаренко досить пристойно випереджає Георгія Судакова, коли мова заходить про чорнову роботу:

⁃ є перевага в кількості спроб пресингу та висувань на опонента

⁃ є перевага в перехопленнях та поверненнях мʼяча, зокрема на чужій половині

Треба визнавати, що Шапа агресивніший після втрати: як в інтервалі 2 секунд після втрати, так і в інтервалі 5 секунд, він частіше йде у відбір.

Всі ж памʼятають, як Судаков загейтив в публічному просторі Патріка? Ван Леувен хотів бачити в Судакова таку саму жагу до чорнової роботи, яка присутня в крові Шапаренка. Судаков думав «нахуй треба», тому Патріка більше в Шахтарі немає, а є інший тренер, який не змушує ригати без мʼяча.

Шапа має перевагу в обсягах, але ми тут згадуємо і про якості теж:

⁃ забирає на 10% дуелей в захисті більше

⁃ Микола не дозволяє себе пройти в 78.9% випадків, Судаков більший пофігіст - зупиняє просування в 63.2% випадків

Не на користь Судакова ще два факти:

⁃ він захищається на лінії 50.7 метрів від власних воріт (Шапа на 47.8 метрах)

⁃ це вище на 7.2 метри, ніж середня захисна лінія Шахтаря (Шапа вище на 4.28 метрів від динамівської медіани)

Це, власне, прямо вказує на забивання болта на чорнову роботу: розрив доволі високий. Просто відніміть від спроб пресингу ті, що відбуваються на чужій половині:

⁃ на чужій половині в Шапи лише на 2.1 більше

⁃ проте на власній вже 10.3 проти 5.6 (+4.7)

Тобто якщо не вдається навʼязати боротьбу за мʼяч вище, то в більшості випадків Судаков забиває: нехай ригають інші, а я в «будиночку».

Ось тому не можна ставити між профайлами Шапаренка та Судакова знак рівності! Якщо порівняти нинішнього Судакова по чорновій роботі з Шапою до важкої травми, то там просто розйоб.

Висновок. Якщо комусь кортить порівнювати Шапу та Судакова, то репрезентативність такого порівняння існує лише в площині пасової гри та плеймейкерських навичках. Якщо охоплювати АБСОЛЮТНО ВСІ ігрові аспекти, то це різні гравці. Тому не дуже вірю поки в перспективи Судакова, як інсайда в інтенсивних лігах, де треба вйобувати в центрі поля, де не буде шахтарівської знижки, що ти зірка. От роль АП на чистих мʼячах заканає, але не так вже й багато топових клубів (що мають гроші на трансфер) здатні такі умови праці створити. Тому станом на зараз Шапаренко виглядає більш пристосованим до життя інсайдом, а не маминою черешенькою, якою поки є Судаков в УПЛ. Можливо, за потреби Георгій почне ригати на полі, але однозначно це буде для нього більшим викликом в закордонному чемпіонаті, ніж для Шапи.

Якщо без тисячі слів, бо багато хто скаржиться, що не стягує терміни та цифри, то висновок простий: Судаков - Білосніжка.