Екс-футболіст «Динамо» Каха Каладзе: «У Грузії не пройде ситуація, як в Україні. Воюйте у Балтії»

Інші новини 23 Травня, 20:27 2575
Екс-футболіст «Динамо» Каха Каладзе: «У Грузії не пройде ситуація, як в Україні. Воюйте у Балтії» | 19-27
Колишній футболіст київського «Динамо», а нині мер Тбілісі та генеральний секретар правлячої у Грузії партії «Грузинська мрія» Каха Каладзе прокоментував резонансні події в його країні.

Скандальні події пов'язані з ухваленням скандального законопроекту про «іноагентів», за який багато західних країн на чолі зі США вже пообіцяли грузинській владі санкції та кризу у відносинах.

«Якщо хтось хоче відкрити другий фронт, то нехай країни Балтії відкриють другий фронт. Дайте Грузії спокій. Ми пройшли війну та зробили все, щоб здобути незалежність і свободу».

«Грузія була першою країною, коли розвалився Радянський Союз, де люди вийшли й зробили те, що мали зробити, і інші країни теж зробили крок та зробили те, що мали зробити. Ми пройшли через безліч воєн та брали участь у міжнародних місіях, ми ні від чого не відступили, але ставлення, яке ми бачимо останніми днями та місяцями – це не дружба, це не здорові стосунки, і грузинський народ усе це бачить».

«Хіба не ви просили про звільнення Саакашвілі й казали нам, що якщо ми не звільнимо Саакашвілі, то відійдемо від європейських цінностей?

Це демократія, це європейськість? Ви перші, хто своїми заявами дискредитує Європу та європейське майбутнє».

«Декілька днів тому, коли міністр закордонних справ вийшов на антиурядовий мітинг в одній з країн, це нормально? Це така самоповага? Якби це сталося у нормальній, розвиненій країні, що було б із цим міністром закордонних справ? Ведіть війну у своїй країні, організуйте у своїй країні другий фронт та залиште Грузію в спокої. Сьогодні нам потрібен мир та підтримка світу, нам потрібні друзі та партнери, нам потрібні здорові стосунки. Грузія до цього готова, але позиція, що зараз нашу країну використовують у чиїхось інтересах і така сама ситуація, як відбувається в Україні, не пройде, друзі!»

«Ще раз повторюю, ми все це бачили та знаємо, скільки лих може принести країні війна. Навіть сьогодні ми не змогли залікувати ці рани, і після війни 2008 року ми ще стикаємося із багатьма проблемами. Нам більше не потрібні ваші переживання та гнів, ви також обережні.

Ми, звичайно, захищатимемо свою країну та захищатимемо інтереси цієї країни, але нехай усі знають і всередині країни, і за її межами, що ми готові дружити, готові до здорових відносин і партнерства. Покажіть нам, зробіть конкретні кроки в цьому напрямку, і я повторю, що у цьому законі, звичайно, не буде необхідності», – заявив Каха Каладзе.