Iлля Забарний: «Може, хтось політику братів Суркіс не розуміє. Мені пощастило, я в 20 років перейшов до топ-чемпіонату»

Динамо Київ 31 Травня, 13:53 636
Iлля Забарний: «Може, хтось політику братів Суркіс не розуміє. Мені пощастило, я в 20 років перейшов до топ-чемпіонату» | 19-27
Захисник «Борнмуту» Ілля Забарний поділився думками про політику Ігоря Суркіса та Григорія Суркіса щодо трансферів «Динамо», а також доцільність для молодих футболістів київського клубу грати в орендах.

– «Динамо» та розмова із Суркісами, цей останній день. Розкажи про нього детальніше. Як вони поставилися? Чи були у них сумніви продавати, не продавати?

– Я думаю, що сумніви були, бо це не топ-клуб, куди хотілося б. Але я їм хочу стати велике спасибі. Вони дотримали свого слова, вони мене відпустили.

– До «Динамо» дуже важко відпускають футболістів історично.

– Я знаю, я це розумію. Може хтось їхню політику теж не розуміє, це хто як. У мене така ситуація склалася. Мені пощастило, я у 20 років перейшов у найсильніший топ-чемпіонат. Чому я маю бути розчарований?

Я вдячний їм, бо вони довірились. Вони могли придбати центрального захисника на мою позицію, перш ніж я зіграв. Це велика роль Містера Луческу – він мені дав базу, дав фундамент, на якому й досі тримаюся. Я також дуже вдячний Містерові, тому що він дуже сприяв моєму успіху.

– «Динамо» має дуже сильну академію, дуже багато молодих футболістів грає. Але після тебе, здається, нікого не продали. Ти стежиш, чому так? Просто ти називав п'ять футболістів – Скорко, Білошевський, Шулянський, Вівчаренко та Михайленко.

– І ще Нещерета назвав.

– Із них четверо вже не в «Динамо», а в орендах, Вівчаренко – конкурує. Тобто ніхто з них навіть не став близько до національної збірної.

– Це складне питання, бо багато чинників впливають на це. Я тоді бачив потенціал у людях та також бачу зараз. Так, вони в орендах, але чи це погано? Вони молоді хлопці, які набувають досвіду.

Вважаю, що це дуже важливо, особливо для молодого футболіста. Якщо ти сидиш на лавці, ти відчуваєш лише на тренуваннях себе – це не те. Ігри та тренування – це дуже відрізняється, – сказав Забарний.