Забарний – про 0:0 з Німеччиною: «Це футбол, інколи треба страждати атакуючим гравцям»

Збірна України 5 Червня, 09:44 359
Забарний – про 0:0 з Німеччиною: «Це футбол, інколи треба страждати атакуючим гравцям» | 19-27
​Захисник збірної України Ілля Забарний прокоментував нічию з Німеччиною (0:0) в товариському матчі.

– Нічия з господарями Євро – хороший результат?

– Так, була дуже добра гра. Десь багато оборонялися, але все ж таки, думаю, нічия заслужена. Добрий матч для підготовки до Євро. Мені здається, це топ для футболістів, для всіх.

Приємно бачити українців, багато прийшло людей. Я дуже вдячний кожному, хто прийшов, бо кожен раз, коли ти виходиш грати за збірну, це неймовірне відчуття, коли ти бачиш наших людей. Всі за цим сумують і надихаються цим.

– Грали в 5 захисників, це нетрадиційна схема для нас. Яка була настанова перед грою?

– Так, 5 захисників сьогодні було, така настанова була. В принципі, сприйняли це нормально. Всі розуміють, як потужно грають в атаці німці, дуже складно проти них грати. Випробували цю схему, для мене це добре.

Ми в атаці нічого не змінили, тільки при обороні плюс 1 гравець. А так, в принципі, схема спрацювала добре. Ми дуже добре компактно оборонялися всі разом – і це дало нам нуль позаду.

– Взагалі тобі сподобалася ця схема? Може, будемо ще колись так грати? Тобі вона більш комфортна чи немає значення?

– Для мене немає різниці, мені комфортна і з 4, і з 5 захисниками. Я полюбляю цей футбол, і для мене комфортно грати.

– Терпіли всю гру, тому що треба було оборонятися низьким блоком. Наскільки це важко було?

– Розумієш, інколи так потрібно робити, бо рівень збірної Німеччини дуже високий, дуже потужні гравці в атаці, і потрібно всією командою оборонятися. Але впоралися на відмінно, я вважаю.

– Чув такий вислів Василя Стуса: «Терпи, терпи, терпець тебе шліфує»? Трошки нас відшліфувало це?

– Так, насправді сьогодні трішки довелося попотіти. Дуже багато оборонялися, мало моментів було, щоб вийти в атаку, дуже складно було. Але це добре, ми тільки зібралися, всі в різних кондиціях, і зараз треба відновлюватися. Я вважаю, що провели дуже добрий поєдинок, і головне – що змогли втримати рахунок.

– Ми доволі непогано вибігали в контратаки. Як вважаєш, чого не вистачило для того, щоб забити?

– Складно сказати, чого не вистачило. Я думаю, всі хлопці віддали 100 відсотків. Я розумію, як складно, коли атакувальні гравці обороняються дуже низько, і потім дуже важко вибігати. І тим паче, що треба і завершувати атаку, я розумію, як це складно.

І так, я не вважаю, що чогось не вистачило. Це футбол, інколи потрібно страждати атакуючим гравцям. Коли вже немає сил, ти нічого не можеш зробити.

– Був момент, коли ти ледь не закинув у свої ворота.

– Та чого? Я не те, що не закинув, просто не хотів давати цей пас у площину спеціально, бо сам розумієш – це небезпечно. Я думав давати Анатолію до рук, щоб він забрав м'яч, але коли така ситуація, 100 відсотків не треба давати в площину, бо в будь-який момент це може призвести до голу.

Я спокійно віддавав у сторону воріт, бо вже не діставав зіграти в поле, спокійно віддавав до Толі і думав, що він встигне, але не встиг – нічого страшного.

– Хотілося вам подарувати Станіславовичу і на футбольному полі подарунок? (Реброву в день гри виповнилося 50 років – прим.)

– Так, звісно. Не кожен день у головного тренера день народження і така особлива дата. Звісно, хотілося не тільки для Станіславовича, а й для всієї України зробити щось позитивне. Але я вважаю, що добре зіграли, і позитивний результат, – сказав Забарний.