«Пристойна якість в гравця є, однак стиль гри його колишніх команд відрізняється від стилю киян», - блогер - про потенційного новачка «Динамо»

Динамо Київ 5 Червня, 20:53 965
«Пристойна якість в гравця є, однак стиль гри його колишніх команд відрізняється від стилю киян», - блогер - про потенційного новачка «Динамо» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий порівняв гру Дениса Попова та Браяна Себальйоса.

Денис Попов vs Браян Себальйос

Гра в захисті

Світла нема, з мобільним інетом теж трабли, але після Мішиного інсайду з крайнього випуску прилетіло декілька благань ще раз описати Браяна, щоб зрозуміти чого від нього очікувати. Вмовили.

Попова обрав умовно, просто як найбільш стабільного та найкраще вивченого усіма з ніг до голови захисника Динамо. Тому не дивіться на порівняння (та радар), як дійсно якесь співставлення якості. Воно просто продемонструє різницю між стилями гри обох та гри стилями їх команд зокрема.

Почнемо із захисту. І одразу для тих, хто не любить лонгріди стислий висновок: пристойна якість в гравця є, однак стиль гри його колишніх команд відрізняється від стилю киян. Це спричиняє певні ризики для адаптації.

Отож, про що мова на пальцях. Тут навмисне взяв більш широку вибірку за два останні роки (Апертура/Клаусура, чемпіонат штату Сеара, Бразілейрао та Лібертадорес). Для Себальйоса звичніше грати в захисних схемах із низьким (рідше ближче до середнього в деяких випадках) блоком. Щось на зразок Колоса або більшої частини матчу збірної України проти німців. Це ми бачимо по середній захисній дистанції:

⁃ Попов захищається на відстані 35.3 метри від власних воріт (дистанції середньої захисної дії), а Себальйос сидить на зупинці автобуса в 24.7 метрах від воріт; звісно 9.4 метри це не космос, але прямий натяк

⁃ Себальйос захищається на 15.26 метрів нижче за команду, Попов лише на 7.24 метри; теж не космос, але знову натяк очевидний

⁃ плюс дивимося на частку високих захисних дій (за межами перших 40 метрів поля), то отримуємо 18.8% Браяна проти 37.1% в Попова

Тому фіксуємо собі, що останні два календарні роки Себальйос не мав справи з середньо-високою лінією захисту.

Висновок: усі його захисні метрики (так само, як і нарізки окремих дій на Wyscout) репрезентативні на рівні низького блоку!

Ось він виграє 65.6% захисних дуелей! Супер! Забирає 77.6% спроб його пройти обведеннями! Топ! Ось конкретно на землі він виграє 59.3% двобоїв, а в повітрі 68.4%! Ракета!

За усіма цими показниками він випереджає Попова, що, насправді, досить пристойне досягнення! Тобто силові показники в порядку, хлопчина потужний. І тут повертаємося до висновку номер 1: ці показники та візуальне враження від перегляду він награв в переважно низькому блоці!

Підступність цього фактору ми бачимо на прикладах Сватка чи Таловєрова. В низьких блоках, де зона відповідальності декілька метрів туди-сюди - вони усі Серхіо Рамоси. Щойно виникає потреба підняти лінію вище від воріт - згадайте фінал ЛЧ та постійні ривки Адеємі за спини.

Ризик: існує ймовірність просідання, як стати, так і «візуального враження надійсності» в більш агресивній захисній моделі.

Попов суттєво більш проактивний (грає на попередження ситуацій):

⁃ в Динамо, що більше за Хуніор та Форталезу мʼячем володіє, Денис здійснює більше перехоплень (2.17/90 проти 1.89/90)

⁃ Попов в двічі частіше повертає мʼячі на чужій половині поля (0.47/90 проти 0.21/90)

⁃ Попов здійснює на 10.2 спроби індивідуального пресингу більше (з них +9.2 на чужій половині)

Ось ця більша агресія помітна навіть у фолах - у Дениса їх в двічі більше (1.17/90 проти 0.58/90).

Ще раз. Усе це не означає, що Попов кращий, а Себальйос - гірший. Наведена телеметрія лише доводить відмінність середовищ в яких гравці знаходяться.

В УПЛ Себальйосу доведеться виходити з мушлі. Можливо не ставати таким же проактивним, як Попов (що інколи швидше грає проти Дениса), але звикати до ширшої та глибшої зони відповідальності. Це може вплинути на його гру.

Для трійки Браян зараз виглядає більш готовою опцією, ніж до класичних 4-х-х.

Доречі, є одна цікава аномалія, яку вказав на радарі:

⁃ Попов виграє 70.2% повітряних дуелей у власному штрафному на противагу 37% у чужому

⁃ в Себальйоса навпаки, лише 58% виграного повітря у власному штрафному проти 69.6% в чужому

Якщо брати голі якісні показники, то Браян хлопчина міцний, що на землі, що в повітрі. Доволі чіпкий та пройти його один-в-один доволі складно. За якісними показниками контактних дуелей він не просто не поступається Попову, він Дениса випереджає.

Головний ризик, що для нього більш звичні низькі захисні блоки. Можливо не прям український проти німців, але щось близьке до старого Колоса Вишняка.

Тобто, немає гарантій, що в більш високій позиції та з більшою та ширшою територіальною зоною відповідності, він не втратить в надійсності. У формації з трьома ЦЗ на початку він почуватиме себе впевненіше. У 4-х-х з перших матчів існують ризики повторення карʼєри раннього Віди. Однак Віда потім виріс в чудового ЦЗ, тому й Себальйосу нічого не заважатиме окрім бажання.