Валерій Василенко – про поки що найгучніший трансфер нинішнього міжсезоння УПЛ.
Дякуємо Олександру, бажаємо міцного здоров'я, успіхів у новому клубі та удачі протягом усієї футбольної кар'єри», – такими словами наприкінці червня 2021 року «Шахтар» проводжав у «Дніпро-1» свого вихованця Олександра Піхальонка.
Цей вихованець дуже непогано проявив себе в сезоні 2014/2015, коли виступав за молодіжну команду «Шахтаря» в Юнацькій Лізі УЄФА. Тоді «гірники» пробилися у фінал. Проте пробитися до першої команди «Шахтаря» Піхальонку так і не вдалося. У його активі за основу «Шахтаря» – лише сім поєдинків. Завадили травми. Але ще більше – конкуренція та зневіра тренерів.
Свою профпридатність Піхальонок доводив поза «Шахтарем». Спочатку у «Маріуполі», потім у «Дніпрі-1». І там, і там довів. У сезоні-2020/2021 півзахисник грав в оренді за команду з Дніпра. І відіграв добре: у 15 матчах він віддав шість гольових та чотири передгольові передачі.
Дніпряни були дуже зацікавлені у придбанні Піхальонка. Тобто після закінчення того сезону йшлося не про продовження терміну оренди, а про викуп контракту.
«Шахтар» розпочав переговорний процес, проте переговори проходили важко. Тому що «гірники», котрі не мали бажання залишити у себе Піхальонка, мали бажання банально заробити на цьому трансфері. І саме за це їх дорікати не можна. Їх треба дорікати лише за недалекоглядність. Вкотре.
У нас якось історично склалося з особливим пієтетом схилятися перед геніальністю шахтарського менеджменту, який вміє відшукувати справжні діаманти у справжній глушині, а потім дуже вигідно їх продавати. Так, вміють, сумнівів немає. Але розгледіти потенціал у власних вихованцях – це не завжди про них. Зінченко, Малиновський, Коваленко, Караваєв, тепер ось Піхальонок – трансферних невдач у «Шахтаря» теж вистачає. Тож не обов'язково брати в золоту рамочку фото головного публічного переговорника донецького клубу: можна обійтися і срібною. Але зараз не про це. А про те, як тоді «Шахтар» намагався вигідно позбутися Піхальонка.
За чутками, «Шахтар» тоді зажадав у «Дніпра-1» за трансфер свого опорника один мільйон доларів плюс двадцять відсотків від подальшого перепродажу. Очевидно, саме на такому варіанті зійшлися клуби. Дніпрянам така пропозиція «гірників» видавалася завищеною, але можливість придбати готового якісного футболіста під основу виявилася вищою. Так, тоді «Дніпро-1» міг собі дозволити подібні покупки. Про ті не такі вже й далекі часи тепер доводиться згадувати лише з ностальгією.
***
Ну, а далі сталося те, що й мало статися. Це я про прогрес Олександра Піхальонка. Те, що цей хлопець має величезний потенціал, було видно, як я вже відзначив вище, ще за його перебуванням у юніорах. Здобувши свободу дій, остаточно вилікувавшись від травми, Піхальонок по-справжньому розквітнув.