Екс-форвард «Динамо»: «Я б відкинув усі ці експерименти у збірній України»

Збірна України 8 Червня, 21:35 279
Екс-форвард «Динамо»: «Я б відкинув усі ці експерименти у збірній України» | 19-27
Віктор Хлус оцінив підготовку команди до Євро-2024.

Колишній форвард чернівецької «Буковини», київського «Динамо» та одеського «Чорноморця» Віктор Хлус був одним з тих фахівців, хто уважно стежив за ходом товариської гри у Варшаві, у якій зустрічались збірні Польщі та України. Екс-підопічний Валерія Лобановського поділився враженнями щодо цього матчу та перспектив нашої національної команди загалом з кореспондентом Sport.ua.

– До відкриття континентальної першості залишилось менше тижня, тож висловлю свої міркування щодо збірної України. Я подивився на склад нашої команди у першій товариській грі – з Німеччиною і у другій – з Польщею. Так от, у мене склалося таке враження, що чемпіонат Європи потрібен лише тренеру. Я, як колишній футболіст, з цього приводу можу сказати, що на відміну від нинішніх гравців, котрі звикли грати по одному тайму, у наш час все було по-іншому. Особисто для мене пропуск навіть одного матчу був катастрофою. У таких випадках втрачаєш не тільки стимул, а й ігровий ритм. А всередині починаються зароджуватися образи: одні з них тебе підстьобують, а інші викликають бажання сказати «Та пішли ви всі на…!».

– Що потрібно, на ваш погляд, щоб уникнути будь-яких шорсткостей у підготовці до матчів?

– Я відкинув би геть усі ці експерименти з головною командою. Експерименти ж бо потрібно робити у клубі, а не в збірній. Адже у її складі усі – граючі люди. Всі вони в тонусі, і кожен з них добре знає, що робити на полі. Головне зараз – визначитися з найбільш боєздатним підбором виконавців, хто в змозі буде гідно вести боротьбу в матчах чемпіонату Європи. Зрозуміло, що Сергію Реброву дуже складно вибрати з тих, хто є у наявності. Тому що всі без винятку – футболісти високого класу, які грають у хороших клубах – як України, так і Європи. Як на мене, краще тому чи іншому гравцеві зіграти три матчі групового етапу, ніж задовільнитися пів таймом і думати лише про Бельгію. Це неправильно. Гравець «основи» повинен відчувати себе гравцем «основи» завжди.