Чи перейде Герреро до «Динамо»?

Динамо Київ 10 Червня, 11:16 1092
Чи перейде Герреро до «Динамо»? | 19-27
Зараз ЗМІ активно розганяють новину, що нападник «Зорі» Едуардо Герреро може влітку змінити команду. Серед претендентів — «Динамо» та «Шахтар».

Я не вірю в правдивість цієї новини. Все це схоже на банальний піар панамського форварда. Його пов’язують з успішними командами, щоб просто набити ціну перед реальним покупцем. Мовляв, в Україні на нього претендували дві найкращі команди, тому платіть гроші.

Дуже схоже на те, що «Зорі» змирилася із тим, що вона не буде у перспективі претендувати на єврокубки. Підтвердженням цьому є продовження співпраці із головним тренером команди Юрієм Ковалем. Людина із системи клуба та близька до власника. Сенсу тримати коштовних гравців просто немає. Тому потрібно їм набити ціну. Для середняка УПЛ наявність таких гравців, як Арсеній Батагов чи Едуардо Герреро, зовсім необов’язкова. Вони не піднімуть команду до зони єврокубків.

Для мене неправдивість інтересу до Герреро підтвердила інформацію про можливе включення в угоду гравців «Динамо» Володимира Шепелєва та Олександра Андрієвського. Я розумію, що у новому сезоні ці гравці можуть виявитися непотрібними київському клубу. Але у «Динамо» зовсім інший рівень зарплат та, головне, — стабільність. «Зоря» — це зовсім інші гроші, зовсім інший комфорт, побут, затримки по фінансах. Вони не можуть дати умов, комфорту чи навіть перспектив. Туди може піти за досвідом молодий гравець, але не в районі 30 років. Є величезні сумніви, що Андрієвський чи Шепелєв захочуть туди переходити. Їм це просто не потрібно. Якщо вже покидати «Динамо», то за більшими грошима, або хороший варіант у Європі.

Жодних сумнівів немає, що Герреро — один із найкращих форвардів УПЛ. Але проблема трохи в іншому. Трансфермаркт не так давно оновив трансферну вартість футболістів «Динамо». На першому місці — Владислав Ванат, 10 млн євро. Брати на його місце коштовного легіонера — це якось не дуже правильно. Ванат ще може прогресувати та розвиватися. Влад не тільки перспективний форвард, але й актив клубу, який може бути проданий за великі гроші. Брати на його місце легіонера — не зовсім правильно. Конкуренція, глибина складу — це все дуже добре. Але у «Динамо» також підростає дуже сильний нападник, який має всі шанси досягти успіху та коштувати дуже дорого — Матвій Пономаренко. Його потрібно також розвивати. У 18−19 років вже потрібно грати на рівні дорослого футболу.

Я не вірю в те, що Герреро може грати на фланзі. Туди немає ніякого сенсу переводи Ваната. Зліва є Влад Кабаєв та Назар Волошин. Не забуваємо також про характер Герреро. Він дуже непростий. Сила «Динамо» а колективі, командному дусі. В команді майже немає легіонерів. Є свої лідери, всі між собою дружні. Брати норовливого іноземця трохи ризиковано. Не факт, що він буде керований. У «Зорі» Едуардо має повну свободу. У «Динамо» такого бути не може. Тактика, чорнова робота, заміни, лава запасних... Герреро більше для команд, де грають тільки на нього. Колективний футбол може не освоїти. Інакше ніколи б не приїхав грати в Україну.

Сергій ТИЩЕНКО