Португалія мінімально здолала Чехію – автогол, у Роналду вкрали асист | 19-27
Португалія зустрілася зі збірною Чехії в дебютному матчі на Євро-2024

ЧЄ-2024, 1-й тур. Група F

Португалія – Чехія – 2:1

• Голи: Гранац (автогол), 69, Консейсау, 90+2 – Провод, 62

Готуючись до чемпіонату Європи, збірна Португалії під керівництвом Роберто Мартінеса зіграла з Фінляндією (4:2), Хорватією (1:2) та Ірландією (3:0). А от чехи з Іваном Гашеком у червні провели спаринги з Мальтою (7:1) та Північною Македонією (2:1).

У першому таймі номінальні господарі переважали за всіма показниками, але прорвати оборону чехів так і не вдалося. Непогану спробу забити зробив Роналду з розіграшу кутового, але удар парирував Станек. До слова, це 6-та участь Кріша у чемпіонатах Європи, що є новим рекордом. Раніше футболіст ділив лідерство з іспанцем Ікером Касільясом, який зіграв на п’яти Євро. Форвард Аль-Насра дебютував на Євро-2004. Також рекордом відзначився і Пепе. Він став найвіковішим гравцем в історії чемпіонатів Європи, зігравши у 41 рік та 113 днів.

По перерві португальці продовжили тиснути, але на 62-й хвилині вперед неочікувано вийшла збірна Чехії. Провод здалеку вдарив на завершення передачі Цоуфала. Невдовзі гості знову забили, але тут вже у власні ворота. Це спричинило паніку у команді Івана Гашека. Під завісу поєдинку чехи таки пропустили від португальців. Роналду асистував, але саме через нього скасували гол – Кріш опинився в офсайді.

Здавалося, що до завершення матчу протримається нічийний рахунок. Однак Консейсау, який вийшов на поле на 90-й хвилині, вже на 90+2 забив. Форвард Порту подарував підопічним Роберто Мартінеса перемогу у дебютному поєдинку Євро-2024.

Очолювати групу F продовжила Туреччина (3 бали). Далі йде Португалія з такою ж кількістю очок, а потім Чехія та Грузія з нулями.