– Чи дивилися вчора матч Бельгія – Румунія? Що нам треба зробити, щоб вийти з групи?
– Так, звичайно, ми дивилися матч. Усі думаємо про результат, але розуміємо, що, як би вони не зіграли, усе залежить лише від нас. Налаштовуємося на Бельгію й відштовхуємося від своєї гри.
– На що чи на кого треба звернути увагу нашій збірній перед поєдинком із Бельгією?
– Я згоден, що футбол – гра командна, і все залежить від нас самих. Бельгія має у складі зіркових футболістів – Де Брюйне, Лукаку, Доку, Тілеманса... Але, як показала нам збірна Словаччини, вони теж можуть програвати. Якщо ми продемонструємо свою найкращу гру й не будемо нікого боятися, у нас великі шанси на позитивний результат.
– Наскільки для збірної України безпечно на Євро? Можливо, були якісь ситуації чи провокації?
– Із першого дня я був дуже здивований, тому що, коли ми їздимо на матчі, нас супроводжує гвинтокрил. Дуже багато поліції, до нашої збірної прикуто особливу увагу. Щодо провокацій, то я такого не чув. До нас дуже добре ставляться й поважають. Поганих ситуацій досі не було.
– Сергій Ребров і багато гравців говорили після матчу зі Словаччиною, що була установка для центральних півзахисників грати ближче до воріт суперника. Які функції в тому поєдинку були у вас, і що стало ключовим моментом для перемоги? Чи допоможе такий досвід у матчі з Бельгією?
– Звичайно, ми зробили висновки після першого матчу, із Румунією. Треба було щось змінювати. Моя роль була, дійсно, грати вище, між лініями. Але Словаччина діяла дуже компактно, і знаходити там м'яч було важко. Я декілька разів у першому таймі опускався, щоб звідти розгортати атаки. З Андрієм Ярмоленком пару разів виходило.
Але Словаччина почала дуже агресивно, ми такого не очікували. Добре, що в другому таймі перебудувалися, почали активніше пресингувати. У нас теж багато якісних футболістів. Той самий Шапаренко, Бражко. Вони можуть грати нижче, і мені вже не було сенсу опускатися. Олександр Зінченко, хоч і номінальний захисник, але всі знають його якості. Він може зіграти й між лініями, більше на атаку.
Коли Шапаренко забивав перший м'яч, ми вийшли в контратаку. Сьогодні в нас була теорія, і ми побачили, як багато гравців порівняно з першим матчем було в штрафному суперників. Це підвищує ймовірність забити.
– Зараз в Україні йдуть відключення електроенергії, і люди мають вибір – зарядити свої гаджети чи подивитися матч. Чи знаєте ви про це? І чи не менше у вас підтримки через цю проблему?
– Звісно, знаю, тому що живу в Україні. Я із цим стикався неодноразово. Застрягав навіть зі своєю дитиною в ліфті. Я знаю ці емоції й пам'ятаю той переляканий погляд дитини. Це велика катастрофа. Можна сказати, що наш виступ на Євро – це неймовірне досягнення, адже ми об'єднуємо людей і всю державу. Люди збираються там, де є електроенергія й доступ до телебачення й Інтернету, і дивляться нашу гру.
Із цим наразі нічого зробити не можна, усі розуміють, чому відсутня електроенергія, і наслідки цього. Але я пишаюся нашою країною, що ми можемо підлаштуватися навіть під такі умови. Я знаю, що нас дивляться й наші воїни в окопах.
– У збірної України перші тайми стали проблемою, адже вона їх програє. У чому причина?
– Складно відповісти на це питання. Ми про це думали, і Сергій Станіславович наголошує на проблемі, але сам не розумію, чому так складається. Це вже систематично. Коли пропускаємо, лише тоді починаємо грати.
– У вас буде на один день більше для відновлення, ніж у бельгійців. Наскільки це може стати вашою перевагою?
– На такому рівні один день нам навряд чи допоможе. Бельгія має неймовірних футболістів, велику ротацію складу. Що ми, що вони повинні підійти до цього поєдинку зі стовідсотковою готовністю.
– Ситуація в групі складається так, що нічийного результату вам може й не вистачити. Чи розумієте ви, що проти бельгійців потрібно грати на перемогу?
– Звичайно, розуміємо. Ніхто в команді не каже про нічию, усі готуються грати на перемогу.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!