Євро-2024 25 Червня, 00:16 469
Італія голом на 90+8 викинула Хорватію, Іспанія ідеально завершила групу – перша пара плей-офф Євро сформована | 19-27
Квартет В завершив груповий етап Євро-2024.

Нереалізований пенальті: Модріч, 54 (Х)

Іспанія заздалегідь гарантувала собі перше місце, тому випустила проти Албанії резерв. Звичайно, навіть така «Фурія» була очевидним фаворитом зустрічі. Це підтвердилось вже на 13-й хвилині, коли Ферран більярдним ударом від стійки завершив вертикальну комбінацію.

Іспанці возили суперника весь тайм, проте забити ще раз не вдалося. Більше того, Асслані дальнім ударом на 44-й хвилині ледь не зрівняв рахунок – Райя парирував.

Жодної інтриги не з'явилось і по перерві. Албанія не виглядала туристом на цьому Євро, але таки завершує «групу смерті» на очікуваному останньому місці. Іспанія фінішує з максимальними 9 очками, різниця голів 5:0. У 1/8 фіналу підопічні де ла Фуенте зустрінуться з якимось третім місцем.

Паралельно Хорватія та Італія зійшлися в битві за друге місце. «Скуадра» мала на 2 очки більше, тому цілком могла робити ставку на нічию. Втім, саме підопічні Спаллетті диктували гру до перерви. Один Ретегі мав три нагоди. Одноклубнику Руслана Маліновського заважала власна неточність або ж відчайдушні блоки хорватів. Найкращий момент змарнував Бастоні. Центрбек Інтера з вбивчої позиції головою розстрілював Ліваковіча – один з найкращих сейвів турніру!

На старті другого тайму біля воріт Доннарумми почався ураган. Фраттезі рукою прийняв удар Крамаріча, і рефері Данні Маккелі після перегляду повтору призначив пенальті. До позначки підійшов 38-річний Лука Модріч та повторив свій фейл з чвертьфіналу ЛЧ – програв дуель кіперу.

Мегаветеран швидко виправився. Буквально за хвилину хорвати провели ще одну атаку, Доннарумма впорався з непростим ударом Будіміра, але проти добивання Модріча був безсилим. Джіджі був готовий розірвати своїх млявих партнерів. За такого рахунку на друге місце вискакує Хорватія!

Почалася звична магія «картатих» на великих турнірах. Суперник не може замкнути з кількох метрів, власні захисники б'ються наче леви, Ліваковіч піймав кураж. Маккелі додав аж 8 хвилин, і хлопці Даліча не витримали на останній. Захисник Ріккардо Калафйорі виконав фірмовий рейд на чужу половину, покотив на Дзакканьї, а тому вдався розкішний удар в дев'ятку.

1:1 – чинні чемпіони Європи таки виходять з другого місця і формують першу пару плей-офф зі Швейцарією! У Хорватії всього 2 очки і різниця голів 3:6. Цього ніяк не вистачає для надії третього місця, тому «картаті» прощаються з Євро.