«Динамо» ризикує згубити ще двох потенційних зірок – відсутність системи і несолідне ставлення ведуть до зневіри

Динамо Київ 4 Липня, 10:32 1364
«Динамо» ризикує згубити ще двох потенційних зірок – відсутність системи і несолідне ставлення ведуть до зневіри | 19-27
Сергій Тищенко вимагає більшої поваги до чергової плеяди талантів, яка може бути втрачена.

Впродовж останніх років Динамо активно робить ставку на власну молодь. Дуже важливо в цій ситуації, щоб була не лотерея чи збіг обставин, а якась система.

Один із лідерів юнацької команди Динамо Олексій Гусєв (син асистента головного тренера першої команди) поїхав на літні збори із Зорею у Словенію. Річ у тому, що основний правий захисник луганців Богдан Бутко не отримав нового контракту через весняний бунт (разом з кількома одноклубниками вимагав у власника клубу Геллера призові за участь у Лізі конференцій, зрозуміло, що всіх бунтарів прибрали) та став гравцем Чорноморця. Олег Данченко не зміг повернутися після серцевого нападу. Тож новий правий захисник Зорі дуже потрібен.

Юнацька команда Динамо минулого сезону стала чемпіоном України. Гусєв був одним із лідерів цієї команди. Зараз така ситуація, що Олександр Тимчик побував на Євро (підготовка та сам турнір), тому має відпочинок після важкого сезону. У Шовковського залишився один правий захисник – Олександр Караваєв.

А в Гусєва не було сенсу далі залишатися на рівні U-19. Олексій відіграв там два сезони. У системі динамівського клубу підростає талановитий гравець 2007 року Олексій Рибак, який вже повинен отримати свій шанс.

Чому б не дати можливість Гусєву-молодшому попрацювати з першою командою принаймні у той час, поки не приїде Тимчик? Він взимку у Туреччині був з основою, працював у спарингах. Ніякої катастрофи не сталося. Окей, можливо Олексій поки не відповідає рівню першої команди, потрібен досвід. Але так само потрібно показати хлопцю, що на нього розраховують, що є перспектива першої команди. Зоря ж нікуди не подінеться.

Формально другим захисником команди Шовковського до повернення Тимчика буде Навін Малиш. Минулого сезону він був зовсім без ігрової практики. Спочатку сидів гравцем глибокого запасу першої команди, взимку серйозно травмувався. За всю кампанію Навін провів тільки 54 хвилини в УПЛ. Наприкінці липня Малишу виповниться вже 21 рік. І за цей час він має мінімум досвіду на дорослому рівні! Натомість Гусєв майже завжди грав за U-19. Його команда стала чемпіоном України. Сьогодні перспектива дорослого футболу та першої команди Динамо для Олексія більш слушна, ніж для Навіна.

Зрозуміло, що динамівському 2005 року потрібно переходити в дорослий футбол. Немає сенсу Роману Саленку, Назару Балабі, Дмитру Кремчаніну, Андрію Маткевичу третій рік поспіль сидіти на рівні U-19. Своїм минулим сезоном хлопці заслужили можливості хоча б попрацювати з першою командою, поки відсутні збірники, які грали на Євро-2024.

Динамо – це клуб, який публічно заявляє про свідому ставку на власну академію. У такій ситуації ставлення до власних молодих вихованців повинно бути більш солідним. Особливо, коли бракує гравців на конкретних позиціях. Поїхав Бущан на Євро – працює з першою командою основний воротар юнаків В'ячеслав Суркіс. Це правильно, це логічно. Так має бути не тільки у воротах, але й на інших позиціях.

У жодному разі не можна сказати, що перша команда Динамо зібрала всіх найкращих, чи там є певні умови відбору. Це вже не секрет, що Самбі Діалло та Беніто шукають нові команди. Тренується Антон Боль, який там п'ятий-шостий центральний захисник, на якого ніхто не розраховує після оренди до Зорі, де він зіграв тільки 8 матчів в УПЛ.

Якщо не довіряти гравцям із юнацької команди, тим паче її лідерам, то навіщо взагалі академія, Динамо U-19, коли перспектив потрапити у першу команду небагато? Своєю роботою минулого сезону Гусєв-молодший заслужив шанс хоча б потренуватися з першою командою, поки не доїхали збірники.

Казочки, що йому краще пройти повноцінну підготовку до сезону разом із Зорею, щоб там претендувати на місце у стартовому складі, не дуже відповідають реальності. На початку липня збірна України U-19 розпочинає у Польщі підготовку до Євро. Спочатку буде збір днів 10-12, а потім сам турнір у Північній Ірландії. Липень у клубному плані для Олексія Гусєва в будь-якому разі випадає.

Та й для Зорі підписання Гусєва не є якоюсь панацеєю. Попри втрату Бутка і Данченка в команді залишився інший правий захисник Ігор Кірюханцев. Плюс – луганці підписали правого оборонця зі Словенії Жана Тронтеля. Ніхто нічого Гусєву не гарантує в плані ігрової практики у Зорі.

Окрім Гусєва, минулого сезону чудово себе проявив Тарас Михавко. Вихованець ФК Львів відразу став основним гравцем молодіжки Динамо. Взимку поїхав на збори з першою командою. Награвався Шовковським на другу частину сезону в якості основного. Весною Михавко зіграв у восьми матчах. Без помилок не обійшлося, але потенціал хлопця – очевидний. Є проблеми із силовою боротьбою, але так само явні таланти у читанні гри, роботі з м'ячем, швидкості.

Зараз Динамо взяло гравця подібного профайлу Браяна Себальйоса. Про колумбійського захисника багато говорили. Ось врешті вдалося його підписати. Причому взяли на доволі вигідних умовах – безкоштовна оренда до зими, а потім право викупу за 2 млн євро.

Напевно, Михавко ще не готовий до першої команди на всі сто відсотків. Йому не під силу завдання боротьби за чемпіонство чи вдалої кваліфікації ЛЧ. Але всі ці гойдалки – юнацька команда, потім доросла і знову юнацька – точно не йдуть на користь. Якщо він зараз програє конкуренцію, то дайте йому можливість набувати досвіду на рівні УПЛ деінде. Сенсу далі сидіти в U-19 і лише тренуватися з першою командою немає. Якщо вже сказали «А», то кажіть «Б», «В» і далі за алфавітом.

Має бути система. Михавко реально може вирости у сильного гравця. Тільки його потрібно розвивати, а не створювати ситуації, коли він втратить віру у свої сили.

Я веду до того, що Михавко та Гусєв – це, з великою ймовірністю, майбутнє не тільки Динамо, але і збірної України. Тому дуже важливо до найталановитіших гравців юнацької команди Динамо ставитися відповідно. Втратити їх дуже легко, тож потрібно зробити все можливе, щоб вони обоє заграли на найвищому рівні. Це не тільки суто футбольні перспективи, але і капіталовкладення для клубу.