Шевченко – про матч з румунами: «Футболісти збірної України не були в грі»

Збірна України 4 Липня, 21:24 405
Шевченко – про матч з румунами: «Футболісти збірної України не були в грі» | 19-27
Андрій Миколайович упевнений, що соціальна мета була досягнута.

Президент УАФ Андрій Шевченко розповів, як делегація збірної України на Євро-2024 намагалася розповісти про війну в Україні.

– Чи ви досягли тієї соціальної мети, яку ставили перед Євро?

- Так, безумовно. Ми хотіли показати реальність, в якій ми живемо – це вдалося. Ми привезли до Німеччини інтерактивну інсталяцію стадіону «Сонячний» у Харкові, зруйнованого російськими ракетами.

На сьогоднішній день 500 спортивних об'єктів було пошкоджено або зруйновано внаслідок атак, у тому числі 77 стадіонів. І провідні гравці національної збірної розповіли про свої спустошені міста.

- Яремчук, гравець матчу зі Словаччиною, який на початку війни схуд на 9 кілограмів через депресію. Чи забуваємо ми, що за цими гравцями стоять страждання всього народу?

– Наш менталітет – не скаржитися, а шукати рішення. Відколи почалася війна, нас усіх торкнулася трагедія. Є гравці, які втратили не лише домівки, а й цілі міста, з яких вони родом. Однак, це не виправдання. Наша реальність зараз така, і вона проста – або ми рухаємося далі та адаптуємось, або ми не живемо.

– Як ви і ваші гравці відчуваєте різницю між вашою ситуацією та ситуацією на Євро, коли люди святкують чи зневіряються через забитий гол?

– Ми розуміємо, що Україна живе в іншій реальності. Але наші вболівальники також святкували у матчі зі Словаччиною, а також були дуже засмучені вильотом.

Футбол дає можливість відволіктися та отримати позитивні емоції. Ми створили історію з кадрами, що показують, як солдати грають у футбол у таборах підготовки та навіть на передовій. Футбол має величезну силу у нашій країні, ми сподіваємося, що він допоможе нам зцілитися від травм.