СК «Дніпро» мінус один

Футбол України 9 Липня, 20:48 186
СК «Дніпро» мінус один | 19-27
І дня не минає без сумних новин із табору «Дніпра-1».

Клуб, який, за словами його почесного президента Юрія Берези, має багатомільйонні борги, намагається шляхом тотального розпродажу футболістів погасити ці борги і в підсумку залишитися в обоймі УПЛ. Однак на даний момент вдається лише перша частина плану: продаж футболістів. А ось чи залишиться дніпровський клуб серед найсильніших, і чи його команда зіграє у кваліфікації Ліги конференцій проти «Академії Пушкаша», поки що невідомо.

Відверто кажучи, розібратися в перипетіях дніпровських футбольних поневірянь досить складно. Це саме той випадок, що неодмінно знадобляться міцні напої, настільки все заплутано.

Проте ми таки спробували звести все до спільного знаменника. І ось що з цього вийшло.

***

Відразу зазначу, тобто повторюся, що станом на зараз офіційний папір про зняття «Дніпра-1» з чемпіонату країни УПЛ не отримувала. Про це нещодавно заявив керівник Ліги Євген Дикий. Однак, як ми розуміємо, це питання так чи інакше має вирішитись, адже старт нового сезону УПЛ призначено на третє серпня, а грати проти угорського клубу в єврокубках потрібно ще раніше – 25 липня.

Проте, за наявною інформацією, дніпровська команда ще не вийшла із «творчої відпустки». І не розпочала підготовку до нового сезону. Головний тренер колективу Юрій Максимов поки що залишається на місці, і чутки про його переїзд до «Чорноморця» так і залишилися чутками.

Але ким керуватиме Юрій Вільйович, це питання. Точніше, завдання із зірочкою. Справа в тому, що зараз у команді не збереться і 11 гравців для стартового складу. І це з урахуванням футболістів молодіжки.

Провідні гравці давно покинули «Дніпро-1». У деяких футболістів закінчилися терміни договорів із клубом. А дехто просто «сидить на валізах», чекаючи хоча б на якесь офіційне вирішення ситуації.

За чутками, лише п'ятеро гравців першої команди зараз залишаються у «Дніпрі-1»: Юрчук, Третьяков, Баденко, Горін та Ківінда.

А ось тих, хто пішов, у рази більше.

Футболістами «Полісся» стали Гуцуляк, Бабенко та Волинець. Там може виявитися і Сарапій. Склад «Динамо» поповнили Піхальонок, Рубчинський, а ще у складі «біло-блакитних» можуть опинитися молоді Гаджієв та Хань. В «Олександрію» пішли Філіппов, Гребінок та Шолупець, у «Металісті 1925» можуть опинитися Пасіч та Кравець. Сваток поїхав до МЛС. «Карпати» претендують одразу на чотирьох гравців «Дніпра-1» - Кінарейкіна, Когута, Мірошниченка та Адамюка. Очеретько повернувся до «Шахтаря», а Бланко – до чемпіонату Мексики.

Що робити в ситуації, що склалася, Юрію Максимову, не можу навіть уявити. Ситуація не просто тяжка, вона критична. І чи вирішиться вона у позитивний бік – питання фактично риторичне.

І це питання безпосередньо пов'язане із ув'язненням у СІЗО відомого бізнесмена Ігоря Коломойського, який до того, як залишався на волі, був, скажімо так, тіньовим кардиналом дніпровського клубу. З чуток, саме Ігор Валерійович був головним інвестором «Дніпра-1». І поки в нього справи йшли більш-менш, і клуб залишався на плаву. А як тільки справи погіршилися, причому настільки, що Коломойський опинився в камері, про жодне фінансування клубу мови вже не було. Як то кажуть, не до жиру.

***

Тепер про борги. За наявною інформацією, і команда, і обслуговуючий персонал, і працівники клубу й бази цього року зарплати ще не бачили. І, до речі, співробітники клубу почали йти геть відразу ж після закінчення минулого сезону. Подейкують, що доглядати поля на базі, як і газон «Дніпро Арени», зараз просто нікому.

За борги, але не нинішні, а перед колишнім наставником команди Олександром Кучером, на клуб було накладено трансферний бан. Ще у травні. Про це зізнався комерційний директор клубу В'ячеслав Фрідман. Він же фактично першим і повідомив широку громадськість про те, що «Дніпро-1» дихає на ладан. Точніше, так: «Дніпро-1» майже не дихає, треба набратися сміливості та констатувати смерть».

Але поки що цієї сміливості ніхто так і не набрався. За інформацією всезнаючих інсайдерів, клуб «майже не дихав» вже й у другій частині минулого сезону. Але чемпіонат вдалося дограти завдяки допомозі з боку президента «Полісся» Буткевича, який позичив дніпровському клубу близько п'яти мільйонів євро. А далі, як то кажуть, самі.

Але якщо почався тотальний розпродаж гравців, значить дніпровський клуб не знайшов можливості виходу із ситуації іншими способами. І ось у зв'язку з цим можна говорити про те, про що я згадував вище – про складність розібратися в ситуації.

Фрідман, який першим заявив про «сміливість констатування смерті» клубу, трохи пізніше включив задній хід. І заявив, що, мовляв, у нього є два інвестори, які готові вкладати свої гроші в проект. Але хто ці охочі – комерційний директор розповідати не став.

Не пролив світло на ситуацію і почесний президент клубу Юрій Береза. За його словами, він зі своїм сином Максимом, який є президентом «Дніпра-1», не вникали у клубні справи з березня 2022-го, коли обидва пішли на війну проти рашистів. А от коли зовсім недавно Береза-старший нарешті «вникнув», то, за його словами, прозрів. У тому сенсі, що зрозумів, наскільки тяжка у клубі фінансова ситуація.

Знову ж таки, і Береза в одному з інтерв'ю заявив, що в нього теж є два бажаючі інвестори, які готові вкласти свої кошти в клуб і зберегти футбольну команду для міста.

Більше того, почесний президент «Дніпра-1» готовий разом із сином покинути клуб, аби цей клуб функціонував і надалі.

А ще зі слів Берези вдалося дізнатися, що один із нинішніх інвесторів «Дніпра-1» Андрій Русол переходить на роботу до «Карпат». Напевно, саме тому у львівській команді можуть опинитися аж четверо гравців «Дніпра-1».

Можливим змінником Русола у «Дніпрі-1» може стати Євген Селезньов. Знову ж таки, якщо дніпровський клуб існуватиме й надалі.

***

Якщо цього не станеться, тоді місце дніпрян в УПЛ займе, швидше за все, непотоплюваний «Минай». Хоча щодо цього немає прямої норми регламенту УПЛ. Може статися й так, що «Минай» із «Металістом 1925» у очному матчі розіграють перепустку до Прем'єр-ліги.

А от якщо дніпряни не зможуть вийти на матчі Ліги конференцій проти «Академії Пушкаша», то в цьому випадку замінити команду на, скажімо, «Рух», на жаль, не вдасться. Бо згідно з регламентом УЄФА, заміна єврокубкового повпреда не передбачена. Тим паче у ситуації, коли до першого матчу залишаються лічені дні. Якщо дніпряни не вийдуть на гру проти угорців, їм просто зарахують технічну поразку, і «Академія» автоматично пройде до наступного раунду.

Однак про це зараз хочеться говорити найменше. Поки залишається хоча б примарна надія на порятунок клубу, в неї треба вірити.

Біда лише в тому, що ця надія справді примарна.