В яких випадках не варто брати кредит у фінансовій установі

Інші новини 10 Липня, 17:05 137
в яких випадках не варто брати кредит у фінансовій установі
умови за яких клієнту кредитної установи не варто брати позику та ситуація коли цю позику допустимо взяти. Оцінка людиною власних фінансових можливостей

В яких випадках варто брати кредит

Кредит, особливо великих розмірів, варто брати тільки тоді, коли це справді необхідно та відповідає фінансовій ситуації людини та її планам. Кредит – матеріальні ресурси, які надаються в тимчасове користування людині за певну винагороду (проценти). Матеріальними ресурсами можуть бути не тільки гроші, отримані в борг від фінансової установи, але й машина, службові зобов'язання та ін. Взявши кредит, особа зобов'язується вчасно його повернути, сплативши відсотки, передбачені контрактом.

Оцінка власних фінансових можливостей

Перш ніж брати кредит, людині варто оцінити власні фінансові можливості та зрозуміти чи зможе вона виконати взяті на себе зобов’язання. Перш ніж звертатися до фінустанови необхідно визначити розмір платежу, який людина здатна сплачувати, враховуючи власні (чи сімейні) доходи та витрати (особливо на розваги, в тому числі в Елслот казино). Якщо виявиться, що платіж перевищує 30% загального місячного доходу, треба подумати над відмовою від кредиту. Адже буде досить важко виконувати зобов'язання. Рекомендується розглянути:

  • Всі пропозиції організації;
  • проаналізувати репутацію банку;
  • поглянути на досвід роботи установі на ринку;
  • ознайомитися з відгуками клієнтів.

Можете звернутися до декількох фінансових установ та, порівнявши їх умови, вибрати найкращий варіант.

Порахуйте загальні витрати за кредитом:

  • Відсотки номінальної річної процентної ставки: визначає основну плату за кредит. Ставка обов’язково вказується в угоді. Фінансові установи інколи знижують номінальну ставку і впроваджують додаткові комісії у вигляді щомісячних платежів;
  • комісії: за надання коштів, обслуговування, повернення кредиту, юридичне оформлення угоди та ін.;
  • додаткові платежі: послуги кредитного посередника, обов'язкові страхові збори, пенсійне страхування, послуги нотаріусів тощо.

Показники процентної ставки (номінальна та реальна) подаються у відсотках річних. На офіційних сайтах фінансових установ зазначається:

  • Реальна річна процентна ставка;
  • загальна вартість кредиту з усіма комісіями та платежами;
  • строки виплат;
  • умови дострокового повернення;
  • штрафні санкції тощо.

Розмір платежів може виявитися не таким як очікувалось. Фінансові установи часто говорять про низькі процентні ставки, в той час, як насправді вони насправді є значно вищими (присутня велика кількість прихованих платежів). Це є грубим порушенням, про яке необхідно інформувати Національний Банк.

Фінансові установи зобов'язані озвучувати реальну ставку, розписуючи всі передбачені платежі. Споживач має право не підписувати контракт, якщо не згоден з умовами, зазначеними в кредитному паспорті. Кредитодавець зобов'язаний дати клієнту копію проєкту договору на вимогу споживача.