Тарас Михавко. Аналіз гри на молодіжному Євро

Збірна України 19 Липня, 16:20 453
Тарас Михавко. Аналіз гри на молодіжному Євро  | 19-27
Відомий блогер та журналіст Михайло Смоловий розібрав виступ талановитого гравця київського «Динамо» та збірної України U-19 Тараса Михавка на молодіжному Євро.

Чергова констатація, що Динамо U19 займається геть не тим. Тарас неймовірно здібний гравець, що вміє досить пристойно відповідно віку користатися власними сильними якостями. Але, якщо клуб не буде його тренувати, то він не зможе розкрити увесь свій потенціал.

Два різні матчі:

⁃ проти господарів (Пн. Ірландії), де наші грали першим номером (61% володіння та 15% володінь, що досягли чужого штрафного)

⁃ проти Норвегії, що затисла нас на власній половині (39% володіння та 4% володінь, що досягли чужого штрафного)

Ключова відмінність між матчами - наявність тиску. Він і позначився на пасовій грі Тараса. Важлива деталь: проти Норвегії через травму Огаркова Михавко був змушений перейти на лівий фланг захисту на 21ʼ хвилині.

До вміння вести боротьбу, чіпкості чи навичок ставити корпус питань небагато:

⁃ Тарас в обох матчах вигравав понад 70% боротьби (вийшов переможцем в 27 з 38 дуелей)

⁃ в повітрі взагалі виграв 15 з 18 двобоїв

⁃ заробив на собі 5 фолів, порушивши правила лише раз

Так, припускався позиційних помилок, проте, камон, він ще малий, його можна і потрібно навчати.

32 повернення мʼяча за дві гри - лідер команди. В Мельниченка - 31.

Біда в іншому: проти Пн. Ірландії мав 11 втрат (лише 1 на власній половині), бо господарі турніру мало тисли. Норвегія тисла сильніше і кількість втрат апнулася до…20! З них 12 на власній половині. Напевне пояснювати не варто, які це приносить ризики. Короткий-середній пас потрібно розвивати, але Костюк так не грає, тому Шовковському доведеться мучитися…

Для порівняння:

⁃ проти Норвегії під тиском Мельниченко, якого Імад навчав в Дніпрі-1, виконав 28 точних коротких-середніх передач з 29 (97%)

⁃ в цей самий час в Михавка 24 точних з 29 (83%), не прям вмирати, але різниця присутня

А тепер інше порівняння:

⁃ в бий-біжи Костюка в Тараса більше можливостей розвиватися безпосередньо в прогресії мʼяча (переважно довгими передачами), тому проти Норвегії награв на 5 точних лонгболів (з 8; 63%), 5 точних передач з просуванням (з 9; 56%) та на 4 точні передачі до фінальної третини (з 7; 57%)

⁃ Мельниченко ж в Дніпрі-1 (Царство Небесне) не був дотичним до «непідготовленої прогресії», ось це і позначається в 4 точних лонгболах з 13 (31%), 3 точних передачах з просуванням (з 8; 38%) та 0 точних передач до фінальної третини (з 4; 0%)

Швидше за все Михавко буде більше грати за U19, ніж за основу, тому треба Динамо та Шовковському сісти та подумати. Михавко ВЖЕ готовий до вертикальних сценаріїв ведення гри, він має геть усі для цього якості і чесноти: вміння розпізнавати простір, непоганий довгий пас, достатня швидкість та техніка. Однак, якщо для першої команди не варіант грати в бий-біжи, а буде потрібно виконати 5-10 передач на власній половині, щоб витягти суперника в пресинг, то тут Тарас може стати слабкою ланкою. Навряд, він зможе в сезоні 2024/2025 в Костюка істотно прокачатись до рівня Мельниченка в коротких-середніх розіграшах. Якщо Динамо зацікавлене в розвитку Михавка, то не повинно вбивати рік його життя в тупцювання на місці. І мова перш за все про подальше перебування в команді U19, де нічого нового він для себе вже не здобуде!