Вболівальники «Партизана»: «Українці – наші брати, як і росіяни»

Динамо Київ 23 Липня, 09:45 1678
Вболівальники «Партизана»: «Українці – наші брати, як і росіяни» | 19-27
​Серби не надто вірять у перемогу над «Динамо» за сумою двох матчів, оскільки вважають, що їхній клуб останніми роками недостатньо хороший для того, щоб виступати в Лізі чемпіонів і добиватися там результату, за який потім не буде соромно.

Незважаючи на те, що вони загалом були задоволені жеребкуванням і вважають, що їм міг дістатись сильніший суперник, все ж таки вболівальники «Партизана» оцінюють шанси у цьому протистоянні як 40 на 60 на користь українського клубу.

Цікаво, що багато сербів обурює те, що в Україні до них погано ставляться і називають зрадниками. Серби нагадують, що вони дали притулок багатьом біженцям, і ніколи з ними не було жодних конфліктів на національному ґрунті. Недавню поїздку до Москви на товариський турнір вони називають «лише бізнесом». І лише серед радикальних фанатів є ті, хто може підтримувати війну та виступати на боці росіян. Основний посил сербів для українців полягає в тому, що всі слов'яни – це «брати», тому вони повинні дружити один з одним.

Brkic: Українці можуть скільки завгодно злитися та вимагати грати без уболівальників. Але хіба в УЄФА хтось забороняв нам їздити до Москви та грати там у футбол? Хіба Чеферін сказав потім, що «Партизан» не мав права виступити на турнірі? Навіщо ця злість і агресія? Спорт має примиряти людей, а не змушувати їх злитися.

Zoran: На жаль, українці та росіяни ще не скоро помиряться. Обидві країни нам допомагали і нас підтримували, тож я не хочу когось із них ненавидіти. Хочу просто, щоб війна закінчилася, щоб усі слов'яни могли б спокійно їздити до братніх країн.

Kurvic: Українці роблять зауваження через те, що «Партизан» зіграв у футбольному турнірі в Москві. За те, що ми не розірвали стосунки із росіянами після початку цієї війни. Але я був у Москві 2023 року. Там було багато українців і вони там чудово почуваються! Я допомагав біженцям із України, які приїхали з Маріуполя. Вони сказали, що їхні родичі залишилися там жити та отримали російські паспорти. Чому простий футбольний матч у Москві викликає стільки агресії в українців, якщо багато їхніх родичів і друзів, як і раніше, люблять Росію? Сербія ні з ким не воює і може сама вирішувати, що робити, а що не варто робити. Але якщо ви вже когось у чомусь звинувачуєте, то не робіть це самі! Ось що мене бісить найбільше! У Сербії живуть десятки тисяч українців та понад сто тисяч росіян, які теж втекли від війни. Вони спілкуються між собою, вони дружать та ходять в одні кафе. І коли я на них дивлюся, то я не маю відчуття, що ці народи виють один з одним.

Dejan: «Партизан» практично не має шансів у цьому протистоянні. Навіть таке слабке «Динамо» навряд чи зазнає якихось серйозних проблем у матчах з «Партизаном». І це сумно. Рівень сербського футболу постійно знижується. Наразі лише «Црвена Звезда» тримається на плаву. Хоч я їх і зневажаю, але завдяки нашим принциповим суперникам «Партизан» зараз може спробувати потрапити до групового раунду Ліги чемпіонів.

Zivic: Для мене досі залишається загадкою, чому українці продовжують грати у футбол. Зараз для цього не найкращий час. Я не особливо вникаю в те, що відбувається останні півроку, але інколи здається, що якщо українські клуби можуть собі дозволити грати в єврокубках, то не все в них так погано, як вони кажуть.

Rankovic: Українці – це наші брати, як росіяни. Слов'янські народи мають триматись разом, а не воювати. На жаль, політики в Європі, США і навіть у РФ часто спеціально розжарюють ситуацію, оскільки війна – це завжди гроші та можливість на цьому заробити. Мені шкода всіх загиблих на цій дурній війні. Думаю, що росіяни колись усвідомлять, що українці їм не вороги. Як це сталося у стосунках між сербами та хорватами.

Veljko: Мені взагалі дивно чути від українців якісь звинувачення. Ми постачаємо їм багато зброї через треті країни. Ми підтримуємо біженців і добре ставимося до них. Ми ніколи не заявляли про те, що виступаємо на чиємусь боці або підтримуємо війну. Сербія виступає за мир.

Taslaman: А у мене до українців таке запитання: чому ж ви не кажете такі ж слова на адресу американців та європейців? Або на адресу арабів та індусів. І так далі. Не секрет, що багато країн таємно торгують із росіянами, купуючи у них нафту, газ, алмази та інше. Багато країн не дали Україні жодного долара. Інші відмовилися приймати біженців. Але чомусь на тлі всього цього саме безневинна подорож на футбольний турнір до Москви викликала справжню хвилю ненависті з боку українців.

Pejic: В Україні війна триває вже понад два роки, але таке відчуття, що це відбувається в Сербії, бо наші клуби виступають у єврокубках гірше, ніж українські.

Jozic: Проблема в тому, що росіян підтримують у цій війні лише радикальні фанати «Партизана» та «Црвени Звезди». Інші виступають за мир між двома братніми країнами. Але найдурніші люди завжди найгучніші, тому саме їх чути найкраще.

Omer: Війна - це погано. Серби добре про це знають. Наші міста бомбили європейці та американці, у нас відібрали величезну територію, але ми змогли це пережити, хоча ці рани ще довго гояться. Україна також переживе війну і зможе зажити нормальним життям.

Mirzalem: Люди обговорюють політику, війну, біженців, якісь дивні заяви незрозумілих людей. Все, що завгодно крім футболу. І це погано. Давайте говоритимемо про футбол, а не про те, що потрібно обговорювати на інших форумах.

Osmani: Враховуючи всю принциповість протистояння, дуже хотілося б виграти обидва матчі у «Динамо» і пройти до наступного раунду. На жаль, це видається нереальним завданням для цього «Партизана».

Dragan: Краще б «Партизан» зіграв із «Фенербахче», а не з «Динамо». Тоді не було б усіх цих розмов про політику. Та й вилетіти з Ліги чемпіонів від турецького клубу було б не так прикро, як від українського.

Amsal: Мені взагалі дивно, що в УЄФА дозволили сербським клубам грати проти українців. Не можу сказати, що між нашими країнами величезна напруга, але все ж таки Сербія – одна з небагатьох країн, яка не стала обирати одну зі сторін, виступаючи лише за мир. Сподіваюся, що ми дивитимемося футбол, а не бійки на полі.

Berisa: Українцям неприємно, що Сербія товаришує із росіянами. Я їх розумію і не засуджую їхні різкі висловлювання, у тому числі з боку гравців, журналістів тощо. Але війна скоро закінчиться, а потім треба буде якось налагоджувати стосунки із сусідами. Звичайні люди не повинні страждати через політиків. І це не повинно впливати на футбол, тим більше, що в обох командах є багато легіонерів, для яких це все зайве.

Parnicki: До біса українців, особливо тих, хто говорить гидоту на нашу адресу. Я проти будь-якої війни, але краще б українці подивилися на себе збоку. Скільки сотень мільярдів доларів їм подарували американці та європейці? А скільки їх вкрали? Найкорумпованіша країна в Європі! Навіть війна не зупинила їх. Про це пишуть у всіх ЗМІ. Нехай краще зляться на себе та свою владу, а не на «Партизан», який просто поїхав грати у футбол.

Djole: Реально, я думаю, що «Динамо» трохи слабше за «Фенербахче», але з іншого боку, може бути багато провокацій з боку українців, і це знову ж таки проблема. В УЄФА давно вже упереджено ставляться до «Партизана», тому нам не можна давати привід викинути нас з єврокубків.

Srdjan: Думаю, що «Динамо» пройде в наступний раунд, а потім там обіграє «Рейнджерс». Українці постраждали через війну, але вони, як і раніше, добре грають у футбол.

Udric: Якби в УЄФА справді вірили у всі ці заяви з боку українців, то сербські клуби були б дискваліфіковані у єврокубках. Ми можемо робити те, що комусь не подобається, але «Партизан» не зробив нічого незаконного, щоби до нас за це погано ставитися.

Sretko: З боку українців нерозумно заявляти про те, що всі серби погані. Десятки тисяч українців живуть у нашій країні та ми їм безоплатно допомагали. Ніколи такого не було, щоб серби били українців або виганяли їх із Сербії. Натомість такі випадки були в Польщі, наприклад, яка нібито найкраще ставиться до України. Я не говорю за політиків, бо це завжди складно. Не всі серби голосували за нинішню владу та не всі підтримують дії росіян. Українці раніше завжди були на нашому боці, і ми пам'ятаємо про це.