Стартовий тур Другої ліги: перша жінка-тренер дебютувала в ПФЛ, «Куликів» розгромив «Полісся-2», «Металіст 1925-2» отримав вісім голів від «Чернігова»

Футбол України 10 Серпня, 17:05 346
Стартовий тур Другої ліги: перша жінка-тренер дебютувала в ПФЛ, «Куликів» розгромив «Полісся-2», «Металіст 1925-2» отримав вісім голів від «Чернігова» | 19-27
Стартовий тур Другої ліги закривав історичний матч.

Вперше в історії ПФЛ жінка керувала діями чоловічої дорослої професіональної футбольної команди. Ія Андрущак виставила Ворсклу-2 на матч проти колишнього тренера полтавців Лазоренка, який з минулого року очолює Локомотив.

Господарі після пам’ятного благодійного туру по Німеччині визначилися з кадровим підсиленням – у стартовому складі вийшло четверо новачків (Пось із першолігового СК Полтава, Мельник із юнацького складу Чорноморця, Кобак із аматорського СК Лісне та Янюк із чемпіона Другої ліги – Дружби).

Уже в дебюті могла забивати саме Ворскла-2. Після флангового прострілу м’яч відскочив від захисника Блазуня, і, здається, Оденцов пробивав із близької відстані – кияни встигли з блокуванням. І таких загострень молода полтавська команда створила десь 3-4, аж поки перший момент виник у господарів (десь на 29 хвилині Каранга ледве не спіймав м’яча на непоганій позиції).

Втім, цікавіше та гостріше грали саме ворскляни. На 32 хвилині відбувся найгостріший момент усього першого тайму, коли флангову подачу Карпуся замикав головою Островський – ось тут воротар по-справжньому врятував Локомотив. Перед перервою мав місце ще й незарахований гол гостей. Так, треба визнати, Ворскла-2 дуже впевнено почувалася в Другій лізі – так, наче не вона в цьому матчі дебютант.

Тож після перерви не здивувало, що саме підопічні пані Андрущак вийшли вперед. Вони заробили кутовий на правому фланзі і подачу Черниша ударом головою в стрибку замкнув Багінський – 0:1. Історичний гол в історичному матчі. Поки Локомотив намагався перехопити ініціативу, спрощував на дальні удари та масовані атаки, Ворскла-2 провела другу результативну комбінацію. Тепер Черниш із опорної зони дав діагональ на лівий фланг, там здорово розігралися молоді полтавці й Багінський доставив м’яча на лінію воротарського майданчика. Островський першим дотиком прийняв, а другим з лівої розстріляв ворота – 0:2.

До честі «залізничників», вони без бою не здалися. Після флангового прострілу Янюка виникла «пожежа» в карному майданчику гостей, Романчук навіть лежачи зумів проштовхнути м’яча далі й Майтак розстріляв ворота – 1:2. Проте пересічне перекидання м’яча в центрі поля сповна використав Куделін – ще один «джокер» цього поєдинку. Максим «протиснув» суперника біля напівкола, пройшов до чужих воріт і сильним ударом не залишив шансів воротареві – 1:3.

Інтрига в матч повернулася, і тепер уже навіс Єсаулова з протилежного правого краю головою замкнув Романчук – 2:3. Чотири з п’ятьох голів матчу – від гравців із лавки запасних. На куражі той же Романчук міг ще й зрівняти рахунок, але часу на більше в господарів просто не вистачало. Божевільна кінцівочка все ж завершилася на користь команди Андрущак.

Man of the Match: Микита Багінський (Ворскла-2)

Заміни в цьому матчі відіграли знакову роль, аж замислюєшся – це помилилися зі стартовими складами тренери чи, навпаки, так вгадали з прибереженими в запасі гравцями. Ось і Багінський два надважливих голи Ворскли-2 створив невдовзі після появи на полі.

Локомотив (Київ) – Ворскла-2 (Полтава) – 2:3

Голи: Майтак, 82, Романчук, 90+3 – Багінський, 54, Островський, 73, Куделін, 83

Локомотив (стартовий склад): Панченко, Пось, Кратов, Блазунь, П’ятибрат, Мельник, Кобак, Сахненко, Козій©, Янюк, Каранга. Запасні: Закорський, Тітаренко, Назаренко, Майтак, Єсаулов, Романчук, Сидоренко, Мордас, Скотаренко, Горковець, Мельниченко, Козішкурт. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Ворскла-2 (стартовий склад): Єрмолов©, Прус, Ізотов, Романець, Горобець, Тіщенко, Оденцов, Черниш, Булгатов, Карпусь, Островський. Запасні: Ященко, Селін, Багінський, Крецул, Сердюк, Стріляний, Куделін. Старший тренер: Ія Андрущак

  • Київ. Стадіон УТК ім. Баннікова. 14:00
  • Арбітр: Чекіта Віталій (Одеса)
  • четвер, 8 серпня 2024 року

Група А

  • Ужгород

Колись ФК Ужгород уже грав у Другій лізі та навіть був у бронзових призерах сезону 2020/21, коли тріумфував харківський Метал. Зараз ця команда перезавантажена, тут дуже багато молоді і навіть 15-річний гравець дебютував за них у Кубку України. Це далося взнаки в матчі з таким досвідченим суперником, як Прикарпаття.

Сьогодні Ужгород зіграв свій дебютний матч в ПФЛ після паузи. Проте “двієчка” Руху – не той суперник, якого можна вважати легким. Минулого сезону команда Безуб’яка до заключних турів боролася за п’ятірку найкращих, а зараз зберегла в основних рисах склад і додала нову партію талантів. Керівництво клубу вирішило замість Безуб’яка головним тренером призначити Федика.

У першій половині зустрічі прогнозовано домінували гості, але довести свої атаки до логічного завершення ніяк не вдавалося. Підопічні Федика намагалися пробивати з різних позицій, але точності їм бракувало. Наприкінці тайму львів’яни все ж досягнули свого. Поповський подав у штрафну, а Постемський помилився на виході і Музичук забивав вже у порожні ворота – 0:1.

На початку другого тайму гості збільшили свою перевагу. Удар Русяка парирував голкіпер, але першим на добиванні опинився Панченко – 0:2. Господарі не опустили руки і намагалися скоротити відставання у рахунку.

І на 75-й хвилині ужгородці все ж забили. Після розіграшу кутового подав Караман, а Минайленко головою пробив у кут – 1:2. Інтрига у матч повернулася. Цей гол додав підопічним Лободи впевненості у власних силах і вони кинулися забивати ще.

На 89-й хвилині все перевернулося з ніг на голову. Кічун прострілив, а Караман в один дотик переправив м’яч у сітку – 2:2. Неймовірний розвиток подій. Дуже хороші 15-ть хвилин від господарів поля. Перший матч ФК Ужгород після повернення в ПФЛ завершився внічию. Фантастика!

Man of the Match: Ярослав Караман (ФК Ужгород)

18-річний хавбек відгукнувся на простріл 15-річного Кічуна і своїм результативним ударом приніс Ужгороду надважливу і вольову нічию.

ФК Ужгород – Рух-2 (Львів) – 2:2

Голи: Минайленко, 75, Караман, 89 – Мизичук, 41, Панченко, 49

Ужгород (стартовий склад): Постемський, Лушпінь, Ільчук©, Минайленко, Мукомела, Антошин, Волошин, Караман, Немецков, Коваленко, Повхан. Запасні: Коцан, Гаврилець, Смокоровський, Цигак, Цибик, Богомаз, Попович, Кічун. Головний тренер: Яромир Лобода

Рух-2 (стартовий склад): Бакус, Поповський, Турко, Товарницький, Михальчук, Хмельовський, Русяк©, Штокал, Лебідь, Панченко, Музичук. Запасні: Воробйов, Шандра, Цюрпалевич-Семочко, Кітела, Бойко, Грабовецький, Коваль, Касарда, Шайда. Старший тренер: Іван Федик

  • Ужгород. Стадіон «Авангард». 16:00
  • Арбітр: Шевчук Андрій
  • Куликів

Полісся-2 привезло на Львівщину склад, який не загубився б у нинішній Першій лізі. Там, принаймні, п’ять команд будуть слабкішими за підбором виконавців. ФК Куликів – добротна команда з підбором хороших і досвідчених гравців, але з заповненим лазаретом – дебютував у Другій лізі відразу ж матчем проти потенційного конкурента в боротьбі за медалі.

Так, ми саме так і вважаємо – Полісся-2 за своїм складом один із фаворитів сезону. Це підтверджує й та сміливість, з якою гості грали в Куликові. Від одного тільки Раска Данкович парирував кілька досить складних ударів, активно діяли також Венделл і Томандзото, Свистун гарно ловив м’яча на ногу – та пробив вище.

А що ж господарі? Пробували бити Пилипчук і Панасюк, а в одному з моментів Патуляк заробив напрочуд перспективний штрафний – правда, так і не реалізований. Нулівка після першого тайму – напевно, не той результат, на який могли чекати в Куликові, але ж Полісся-2 привезло аж ніяк не «лівий» склад.

Відразу ж після перерви після пасу Панчишина з глибини Венделл виривався один на один із воротарем, але не влучив у дальній кут. А слідом Свистун пробив з відскоком від газону в стійку після того, як Корнійчук поборовся на протилежному фланзі. Загалом можна було нарахувати моментів шість, коли Полісся-2 всерйоз турбувало воротаря господарів. І при цьому саме ФК Куликів повів у рахунку невдовзі після початку другого тайму.

Було це так. Іванченко, який щойно вийшов на заміну, підключив на правому фланзі Савошка, який навісив. А старожил білчанської Юності Панасюк головою направив м’яча в ворота – 1:0. Дебютний гол клубу в Другій лізі, ПФЛ України та загалом на професіональному рівні (в кубку з вінничанами, нагадаємо, в основний і додатковий час було 0:0).

А поки житомиряни повертали собі м’яч, ФК Куликів забив вдруге. Знову Іванченко, з заміною якого дуже вгадав тренерський штаб господарів, починав атаку. Панасюк скидав на Патуляка, чий удар парирував Поспєлов, а на добиванні з другої спроби м’яча в ворота відправив Рожко – 2:0. Оце так так!..

До честі молоді з УПЛ, вони не здалися й після подвійного удару ФК Куликів. Навпаки, на 75 хвилині Данкович ще раз виручив, відбивши влучний удар Венделла. Натомість, №3 господарів відпасував на воротаря, який невдало виніс на Байрука, Малецький підключив Іванченка. Той смачним ударом влучив у стійку, а ще один дебютант – Ілюхін – вдало вибрав позицію та зіграв на добиванні. Це 3:0 – замість теоретичних 2:3 чи 2:4, якби реалізація в гостей була кращою.

Епічна перемога ФК Куликів у дебютному матчі в Другій лізі, адже хто бачив – підтвердить, Полісся-2 гарно грало й не раз могло забивати, але програло з розгромом. Що ж, на те вони і є в ПФЛ – «двієчки», щоб учитися.

Man of the Match: Богдан Іванченко (ФК Куликів)

Дивовижним чином перевернув гру з виходу на заміну, виявившись причетним до всіх трьох голів господарів.

ФК Куликів – Полісся-2 (Житомир) – 3:0

Голи: Панасюк, 56, Рожко, 62, Ілюхін, 81

Куликів (стартовий склад): Данкович, Савошко, Калинчук, Білий©, Байрук, Лебеденко, Ничипоренко, Панасюк, Репета, Патуляк, Пилипчук. Запасні: Малоїд, Ілюхін, Грось, Береза, Іваночко, Малецький, Рожко, Іванченко. Головний тренер: Богдан Костик

Полісся-2, (стартовий склад): Поспєлов, Свистун©, Авраменко, Гаврилюк, Корнійчук, Панчишин, Томандзото, Раско, Петрук, Грохольський, Венделл Габріель. Запасні: Аніагбосо, Жаржу, Кобернюк, Мезенцев, Гришкевич, Корж, Іванов. Головний тренер:, Кішан Шіль Гаутам

  • Куликів. Стадіон «Арена Куликів». 14:45
  • Арбітр: Коновалов Микита
  • Одеса

Реал Фарма другий матч поспіль провела вдома – на кубок одесити програли вдома новачку Першої ліги ЮКСА (0:3). В свою чергу, для Ревери 1908 цей виїзд – дебют у Другій лізі. Раніше команда дала справжній бій першоліговому Поділлю – 2:2, але все ж програла по пенальті.

Одесити не можуть виграти з листопада минулого року (у 10 матчах поспіль – дві нічиї та вісім поразок), але якщо вони й покладалися на свої атаки, то газон на стадіоні «Іван» був дуже низької якості. Комбінувати на ньому було складно. З огляду на це, обидві команди доречно спрощували свою гру. З початку зустрічі гості більше грали першим номером, але конструктиву їм бракувало. Голкіпери відпочивали, адже ударів навіть у напрямку воріт було обмаль.

На 26-й хвилині гості відкрили рахунок. Після шикарної передачі Тараса Бойка з меж карного майданчика холоднокровно переграв голкіпера Максим Угринюк – 0:1. Одесити взагалі нічим не запам’яталися до перерви. Зате футболісти Ревери збільшили свою перевагу. Школьний прострілив, а Максименко потужно пробив у дальній кут – 0:2. Хороший перший тайм для новачків.

Відразу після перерви господарі активізувалися. Небезпечно пробивав Марченко, але його удар парирував голкіпер. Через декілька хвилин з вигідної позиції не зміг переграти Шаруна головний голеадор одеситів Сергій Барсуков. Гостям вдалося витримати натиск одеситів і відвели гру від власних воріт. Крапку у матчі після передачі Кукурудза поставив Дмитро Гуменяк – 0:3.

Тож одеський матч завершився перемогою дебютанта Другої ліги. Реал Фарма другий матч поспіль, враховуючи кубковий візит ЮКСА, отримує три м’ячі в свої ворота без відповіді.

Man of the Match: Максим Угринюк (Ревера 1908)

18-річний півзахисник зіграв дуже корисно для своєї команди. Максим постійно змінював позиції, грав активно. Його гол суттєво вплинув на перебіг матчу і допоміг здобути дебютну перемогу.

Реал Фарма (Одеса) – Ревера 1908 (Івано-Франківськ) – 0:3
Голи: Угринюк, 27, Максименко, 40, Гуменяк, 90+4

Реал Фарма (стартовий склад): Друі, Ладика, Гайваненко, Мовчанюк, Фабер, Вареник, Гранчар, А.Лиховидов©, Андріца, Барсуков, Третьяков. Запасні: Подгородецький, Золкін, Кур’яков, М.Лиховидов, Марченко, Меленчук, Мулик, Пархоменко, Скрипник, Щербак. Головний тренер: Андрій Пархоменко

Ревера 1908 (стартовий склад): Шарун, Школьний, Бортник, Сальваровський, Максименко, Бойко©, Кукурудз, Дрекало, Угринюк, Данилюк, Пащак. Запасні: Безкоровайний, Дем’янчук, Дебелко, Гоголь, Андрусяк, Неледва, Гуменяк. Головний тренер: Ярослав Матвіїв

  • Одеса. Стадіон «Іван». 14:00
  • Арбітр: Поліщук Максим
  • Городенка

До дебюту в Другій лізі обидва недавніх аматорських клуби підійшли в різному настрої. Пробій на кубок вдома розгромив першоліговий ФК Хуст (4:0), а от СК Вільхівці на власному полі витратили багато сил, але по пенальті поступилися вищому за рангом Металісту. На аматорському рівні Пробій двічі обігрував цього суперника – 2:1, 1:0, та й був значно успішнішим (СК Вільхівці не вийшли з групи, тоді як городенківці стали віце-чемпіонами України). От тільки закарпатці змогли собі дозволити по-справжньому зіркове посилення, запросивши гравців із УПЛ (захисник Минаю Нємчанінов, нападник Вереса Шестаков, та й півзахисник Панасенко теоретично міг би там зараз грати з Інгульцем).

Початок матчу вийшов напруженим, відчувалося, що обидві команди проникнулися духом історичного дебюту. Перший небезпечний момент виник біля воріт господарів після підключення опорника Вагіна до чужих воріт, а в господарів чіпкий Оринчак (бронзовий призер минулого сезону Другої ліги з ПФК Звягель) тримав у напрузі суперників, чіплявся за м’яч, заробляв стандарти. На дев’ятій хвилині автор дубля в кубковому матчі гарно ловив м’яча на ногу після кіксу від суперника, проте не влучив у дальній кут. У відповідь Вільхівці ще двічі пробивали з різних позицій.

Але перший тайм котився собі до нулівки, незважаючи на дуже непоганий удар Борисевича зі штрафного, який екс-воротар Локомотива Абрамов зміг відбити лише перед собою, а також кілька спроб прорвати фланги. А як Білий підключався на черговий стандарт! М’яч чиркнув поруч із дальньою стійкою. А який момент перед самою перервою мав той же Оринчак!.. 0:0 – причому зі сторони обох команд – по такій грі це був нонсенс.

«Виправилися» команди після перерви. Захисник гостей Гаврилюк завалив біля кута свого карного майданчика Феліповича, Сондей м’яко навісив, а Оринчак головою «клюнув» у поклоні в ворота – 1:0. Третій гол у двох матчах для Богдана – ось так він почав новий сезон у новій команді. Тут би закріпити свою перевагу господарям – тим більше, були моменти за участі Сондея та Оринчака… Натомість довели собі до марнування нервів.

Особливо емоції збурилися на 70 хвилині, коли Глагола в падінні видряпав м’яча і вивів один на один з воротарем Шестакова. Той влучив у Піцана, але після сейву зрикошетив м’яча коліном у ворота. Після нетривалої перепалки рефері звернув увагу на аргументи лайнсвумен Писарюк, тож зафіксував офсайд у епізоді. Відзначимо принциповість асистента арбітра, тому що без її втручання цей момент міг би стати найскандальнішим у турі.

Закріпити свою перевагу Пробій так і не встиг, а СК Вільхівці й не були більше близькими, щоб відігратися, так що втретє за останній рік (і знову з мінімальною перевагою) городенківці переграли закарпатський клуб.

Man of the Match: Богдан Оринчак (НК Пробій)

Не випадково забив переможний м’яч – був найактивнішим, постійно давав адресу передачам і чіплявся за м’яч.

Пробій (Городенка) – СК Вільхівці – 1:0
Гол: Оринчак, 48

Пробій (стартовий склад): Піцан, Я.Пархуць, Білий, Радульський, Феліпович, Харук, Борисевич©, Дмитрук, Сікач, Сондей, Оринчак. Запасні: Сердюк, В.Пархуць, Дриган, Ріжко, Білик, Савчин, Іваничук, Василенко, Ключко, Дитко, Креховецький. Головний тренер: Володимир Ковалюк

Вільхівці (стартовий склад): Абрамов©, Базаров, Гаврилюк, Нємчанінов, Вапняр, Вагін, Глагола, Панасенко, Дебич, Тимошенко, Шестаков. Запасні: Гумметов, Бабков, Баник, Клочан, Куцин, Тарасов, Тилінський, Фундук, Ульянов. Головний тренер: Олексій Зорін

  • Городенка. Стадіон «Пробій-Арена». 13:30
  • Арбітр: Байдюк Микола

Група Б

  • Вінниця

Де б ще зустрілися двоє таких досвідчених тренерів, як Ярошенко та Бакалов, як не в матчі середняків Другої ліги? Протистояння складне – в минулому сезоні суперники двічі не визначили переможця (1:1, 1:1). В господарів дуже багато втрат, але залишився граючий президент – найкращий бомбардир двох останніх сезонів Другої ліги Загорулько.

В гостей же четверо новачків у складі – від воротаря до центрфорварда. Останній – колишній гравець Карпат, Ворскли, Вереса Сергійчук. Також повернувся з ЮКСА лідер тростянчан – вінгер Прожанов. Словом, за кадрами дещо цікавіше виглядали саме гості. Але хто знає можливості вінницької молоді? Тож протистояння все ж залишало інтригу.

Вінницька молодь на старті навіть подобалася. Активні Чигур, Петленко, Панасюк кілька разів загострювали гру. Бувало досить гаряче після подач стандартів, які вже на старті заробляла Нива. І тут, як грім серед ясного дня, з нічого господарі заробили пенальті на свої ворота. На 10-й хвилині Проданов із правого флангу ввійшов у карний майданчик і зачепився через ногу О.Мельника. Якраз досвідчений Сергійчук взявся виконувати 11-метровий, і бив майже в кут, але воротар Захарчук метнувся вліво від себе і парирував м’яча. От наскільки своєчасно він прийняв рішення залишитися в Ниві!

Тепер уже ФК Тростянець був у ґроґґі, а вінничани намагалися витиснути побільше зі своєї раптової психологічної переваги. Петленко заробив для своєї команди штрафний на лівому куті карного майданчика, а для суперника – жовту, але Загорулько пробив так, що одному футболісту в стінці довелося надавати медичну допомогу після влучання м’ячем у голову. Кілька разів здорово загострював гру Петленко. На 18-й хвилині він видав шикарну передачу на свого граючого президента, проте Загорулько не влучив у дальній кут.

До перерви у господарів пробивали Панасюк і Загорулько, в гостей – Шаповал, але в цілому рівний рахунок відповідав тому, що відбувалося в першому таймі. Після перерви команди продовжили обмін моментами. Хороший шанс знову мав Загорулько, проте після пасу Панасюка, вже прибравши на замаху захисника, не влучив у дальню дев’ятку з меж карного майданчика. У відповідь спершу Проданов протягнув м’яча через фланг, але не натягнув сил на сильніший удар, а потім Тишинінов оминув стінку зі штрафного – і тут знову виручив вінничан Захарчук.

Чим ближче до кінця – тим більш нервовою ставала гра. На 81-й хвилині гаряче було біля воріт Ниви, коли самі захисники надавали кіксів, і їхнє ще везіння, що ніхто не зміг скористатися цією несподіваною «пожежею». У відповідь після загострення Загорулька м’яч відскочив точно до Юрченка, чий удар зблизька парирував новачок Тростянця Дубовий. А в самій кінцівці міг виривати перемогу граючий президент Ниви – все робив правильно, просто правою ногою метрів із 15-ти в кут не влучив.

Нулівка двох середняків-старожилів – результат не найгірший, але якщо подивитися, які новачки пододавалися, то чесно скажемо – для обох це втрата.

Man of the Match: Роман Захарчук (Нива)

Просто молодець! Парирував пенальті в дебюті, а потім справився ще з кількома ударами з гри та стандартів.

Нива (Вінниця) – ФК Тростянець – 0:0

Незабитий пенальті: Сергійчук (ФТ), 11 – воротар

Нива (стартовий склад): Захарчук, Євтіхов, О.Мельник, Д.Мельник, Борячук©, Хоренженко, Панасюк, Петленко, Власенко, Чигур, Загорулько. Запасні: Кошляк, Юрченко, Рябий, Кондратюк, Костюков, Рогульський, Меженський. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Тростянець (стартовий склад): Дубовий, Клюс, Таранушич©, Мороховець, Коваленко, Сліпухін, Козак, Тишинінов, Шаповал, Проданов, Сергійчук. Запасні: Рябенко, Мизюк, Зоря, Ольховик, Деревинський, Кошкін, Дувняк, Волошко. Головний тренер: Юрій Бакалов

  • Вінниця. «НТБ Нива». 15:15
  • Арбітр: Соловйов Віталій
  • Макарів

Чайка в минулому сезоні зупинилася за крок від медалей і загалом два сезони поспіль фінішувала в групі лідерів. Але перед новим сезоном команду залишив головний тренер Сизихін, який прийняв запрошення клубу УПЛ – Чорноморця. Також Чайка попрощалася з великою кількістю гравців, включаючи Дубілея, якого заявив чемпіон Першої ліги Інгулець – і молодий захисник уже встиг дебютувати в УПЛ.

Колос-2 – це не просто резервний склад клубу УПЛ, а ще й колектив, у який влився весь бойовий склад Штурму (Іванків) – одного з найкращих аматорських клубів України та Київщини. Очолює команду Бондаренко – колишній гравець високого рівня, екс-півзахисник юнацької збірної України, який в Другій лізі відомий як наставник Діназа та Таврії. Під його керівництвом – відомі та авторитетні гравці рівня Шевчука, Дитятьєва, Басова, Погорілого.

У першій половині зустрічі складно було віддати комусь перевагу. Обидві команди намагалися швидше доставляти м’яч до заключної третини поля, але помилки у перехідній фазі заважали доводити атаки до логічного завершення. Футболістам Колоса-2 вдалося стримати стартовий натиск суперника і потім самі почали більше атакувати. У Чайки можна відзначити удар з лінії штрафної Степана Клименка, а також удар у дальній кут від Шакуна. У Колоса-2 потужно пробивав Турчанов, а також гості могли забивати після подач Недолі з кутового. Не можна сказати, що моментів не було, але хотілося бачити більш яскравий футбол. На перерву суперники пішли без голів.

Другий тайм розпочався у повільному темпі. Ніхто із суперників не хотів ризикувати. Голкіпери залишалися без роботи. Футболісти Колоса більше атакували, багато подавали, але до гольових моментів справа не доходила. На жаль, після перерви моментів взагалі не було. Нульова нічия – закономірний результат.

Man of the Match: В’ячеслав Турчанов (Колос-2)

33-річний хавбек протягом всього матчу був активним, намагався пробивати з будь-якої позиції. Уявити центр поля як Штурму, так і Колосу-2 без В’ячеслава досить складно.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Колос-2 (Ковалівка) – 0:0

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Шморгун, Кальчук, Махонін, Власюк, Гуськов©, Шакун, Д.Сичевський, Духота, Клименко, О.Сичевський. Запасні: Слуцький, Кияшко, Пустовіт, Ковальов, Євтушок, Євстратенко, П.Савчук, О.Савчук. Головний тренер: Ігор Луценко

Колос-2 (стартовий склад): Міхєєв, Сокол, Дитятьєв, Канаєв, Лящук, Турчанов, Недоля, Шевчук©, Димнич, Березка, Рубльов. Запасні: Погорілий, Наконечний, Скляренко, Басов, Журавель, Бриженко, Любко, Бондар, Хруль, Волков, Поправка. Старший тренер: Володимир Бондаренко

  • Макарів. «Центральний стадіон ім. М.Х. Бруквенка». 16:30
  • Арбітр: Бородавка Олексій
  • Горішні Плавні

Цей матч, як і вчорашній у Сумах, постраждав через затяжну повітряну тривогу. Щоправда, на щастя, на Полтавщині гру вдалося провести, хай і з суттєвим вимушеним запізненням. Хоча старший тренер ФК Олександрія-2 Бицюра був дискваліфікований на стартовий тур, його помічник Леонов виставив потужний склад. Із новачків клубу відзначимо Матвіїва (Рух-2), Уханя (Чорноморець), Лебедєва (Скала 1911), Галояна (Кремінь).

Як і очікувалося, в грі проходила серйозна заруба. Нулі на табло прожили більше години, аж поки не запрацювали численні заміни олександрійців. І як тільки воротар гостей накрив м’яча після спроби Шептіцького закинути йому за комірець ледве не з центру поля, почалася гольова атака, яка шокувала Гірник-Спорт. Сам голкіпер Олександрії-2 Довгий запустив довгу передачу на хід Галояну, той головою прокинув собі на хід та з лівої ноги пробив у дальній кут метрів із 16-ти – 0:1. Забивав Сімон географічним сусідам за Кремінь – продовжив це робити й після підписання контракту з клубом УПЛ.

А поки Гірник-Спорт намагався відігратися, його колишній півзахисник Лебедєв з правого флангу під кутом лівою ногою закрутив м’яча в ворота – 0:2. Це зі штрафного, який Плакса заробив у боротьбі з Чібуезе (захисник отримав жовту картку за цей «газонокосильний» підкатище).

Страшкевич, який значно оживив гру, в першому моменті сам пробив неточно, а в другому взяв значну участь у результативній комбінації. Він протягнув м’яча, підключив Романенка, який розвернувся та відпасував під удар Оніщенка. Той смачно пробив з лівої з рикошетом від Романенка, і доля воротаря Олександрії-2 до такого не готувала – 1:2. Відзначимо, що якщо судді запишуть цей гол саме на Оніщенка, то в нього три голи в двох стартових матчах за Гірник-Спорт. Але часу, щоб розвинути це в щось більше, не було.

Гірник-Спорт вперше грав у Другій лізі з часів, коли Жабченко його виводив у Першу. Років через десять, виходить. І виявилося, що за цей час у нас такі «двієчки» виросли, що в стартовому складі можуть дозволити собі гравців рівня Скорка – кандидата в молодіжну збірну та вихованця Динамо. Ну, що є. Як ми й говорили, багато з резервних складів ще й за медалі можуть поборотися.

Man of the Match: Родіон Плакса (ФК Олександрія-2)

Значно пожвавив гру – сам міг забивати, загострював, і штрафний під переможний гол заробив.

Гірник-Cпорт (Горішні Плавні) – ФК Олександрія-2 – 1:2

Голи: Оніщенко, 89 – Галоян, 63, Лебедєв, 84

Гірник-Cпорт (стартовий склад): Козлов, Шептіцький, Козловський, Мороз©, Чібуезе, Одог, Подрезан, Місержи, Посєвкін, Тяпкін, Студенко. Запасні: Лазаренко, Лавута, Юрченко, Романенко, Дудка, Подейко, Чуквуемека, Дмитрієв, Страшкевич, Катеринка, Сорочан, Оніщенко. Головний тренер: Валерій Куценко

Олександрія-2 (стартовий склад): Долгий, Ухань, Матвіїв, Радченко, Кайда, Базаєв, Скорко©, Гаража, Погорілий, Шаповалов, Галоян. Запасні: Таран, Плакса, Лебедєв, Романенко, Петрик, Хованюк, Граждан, Жадан, Гребенюк, Астаф’єв, Прокопенко. Старший тренер: Віктор Бицюра (за протоколом – тренер: Дмитро Леонов)

  • Горішні Плавні. Стадіон «Юність». 14:45
  • Арбітр: Дубина Ростислав
  • Чернігів

Команда господарів вилетіла з Першої ліги, резервний склад Металіста 1925 – заявився на Другу лігу, після того як перша клубна команда вилетіла з УПЛ. Звісно, великим фаворитом матчу був ФК Чернігів (ми схильні його враховувати в числі кількох фаворитів чемпіонату в цілому). Проте змушувала ставитися обережніше наявність у гостей кількох хлопців, яких Скрипник уже підтягував у першу клубну команду, а також легіонера Нето в атаці.

Господарі виставили, загалом, зрозумілий склад. Відзначимо, що воротар Татаренко та правий півзахисник Порохня повернулися з Дружби, центрбек Романченко – Інгульця, вінгер Сердюк – із Лівого Берега. На Кубок України «тигри» мінімально обіграли четверту команду Другої ліги – Чайку – завдяки єдиному в матчі голу Федосова. Так як матч вийшов фестивальним, коротко розберемо головні моменти.

  • 1:0 – воротар гостей просто вибивав собі м’яча, а Койдан у стилі Шерифа проти Бойка втрутився й зрикошетив м’яча метрів із 17-ти в порожні ворота.
  • 2:0 – Койдан поборовся в центрі поля, Бибік запустив довгу передачу на хід Федосову, який, як на початковому рівні в комп’ютерній грі, обійшов кількох суперників і сильним ударом з правої розстріляв ворота з меж карного майданчика.
  • 3:0 – після штрафного від Мироненка Койдан нав’язав боротьбу голкіперу, той програв вихід. А в нього за спиною знаходився капітан гостей Ткаченко, від якого м’яч і зрикошетив у свої власні ворота.
  • 4:0 – Нето збив флангового захисника чернігівців Галстяна, а інший оборонець – Романченко – в розвід воротаря реалізував пенальті.
  • 5:0 – Порохня несподівано видав рейд через центр, давши прихований пас на Сердюка, якому залишалося не промахнутися ударом у дотик у дальній кут.
  • 6:0 – Порохня вивів Федосова на воротаря через лівий фланг, коли ж Палій парирував м’яча – сам Андрій був першим на добиванні.
  • 6:1 – Нето в боротьбі з Зенченком заробив штрафний метрів за 20 трішки лівіше від воріт, а Ткаченко шикарним ударом з правої ноги повз стінку влучив у дальню частину воріт, між «шісткою» та «дев’яткою».
  • 7:1 – харків’янин Кондратюк із місця правого захисника застав зненацька свого воротаря пасом назад, Койдан прокинув Палія й забив у порожні ворота.
  • 8:1 – Койдан підключив на правому фланзі Кривобороденка, чий навіс ударом правою ногою вліт замкнув іще один «джокер» Чорного – Безгубченко.
  • 8:2 – тепер уже по центру захисник «тигрів» Шумило збив Костирю, і Ткаченко завалив ще одного штрафничка. В цікавому стилі нисхідним ударом з відскоком поставив нерозв’язувані завдання воротареві Татаренку.

Вдруге в історії Другої ліги зафіксовано екзотичний рахунок 8:2 (25.11.2012; Сталь, Кам’янське – Перлина, Ялта – 8:2). Проте, якщо ви думаєте, що 10 матчів за гру – це рекорд, то ні. 11 голів було минулого сезону в матчі Нива (Вінниця) – ПФК Звягель – 4:7, а рекорд утримує матч 2017 року Металург (Запоріжжя) – Енергія (Нова Каховка) – 1:13, в якому було забито 14 м’ячів.

Man of the Match: В’ячеслав Койдан (ФК Чернігів)

Забив двічі та ще в кількох моментах зіграв важливу роль у результативних комбінаціях.

ФК Чернігів – Металіст 1925-2 (Харків) – 8:2

Голи: Койдан, 5, 59, Федосов, 13, Романченко, 33 (пен.), Сердюк, 43, Порохня, 48, Безгубченко, 74 – Ткаченко, 18 (а/г), 54, 88

Чернігів (стартовий склад): Татаренко, Школьний, Зенченко©, Романченко, Галстян, Мироненко, Бибік, Койдан, Порохня, Сердюк, Федосов. Запасні: Герасименко, Вересоцький, Кривобороденко, Сахно, Безгубченко, Посмашний, Ментей, Шумило, Пінчук. Головний тренер: Валерій Чорний

Металіст 1925-2 (стартовий склад): Палій, Ткаченко©, Засовіцький, Кондратюк, Потапенко, Король, Пільганчук, Гопкало, Белицький, Костиря, Нето. Запасні: Гуменюк, Петрук, Збрицький, Цубін, Товт, Гончаров, Бондаренко. Головний тренер: Максим Цвіренко (офіційно – в. о. головного тренера Сергій Вольваков)

  • Чернігів. Стадіон «Юність». 12:45
  • Арбітр: Грицай Владислав
  • середа, 7 серпня 2024 року

Група А

Друга ліга починалася в Самборі – місті, де давно не було всеукраїнського футболу. Нива-2, яка співпрацює з самбірським клубом, вийшла проти одного з фаворитів чемпіонату. Скала 1911 – один із рейтингових лідерів Другої ліги, з команд-старожилів тільки Чайка була минулого сезону вище в таблиці. До того ж, стрияни підсилилися та встигли на кубок вибити першоліговий Епіцентр (2:0). Що стосується господарів, то Нива-2 виставила молодий склад, основна частина якого – вихованці ФК Львів Михайліва. Також привертало увагу, що в атаці вийшов проти недавніх одноклубників Напуда – колишній гравець Скали 1911.

Вже на початку матчу Скала 1911 показала, що є дуже серйозним суперником для старту «двієчки». На кутовий підключився захисник Пастух і пробив з лету так, що м’яч влучив у поперечину. Проте швидко реалізувати свої моменти гостям не вдалося, а Нива-2 пізніше вирівняла гру. Більше того, на 22-й хвилині вона мала забивати історичний перший м’яч, коли Довбецький головою замикав навіс Янчишина з лівого флангу – тут Архипчук зреагував на неприємний відскок від газону.

В свою чергу, Ріпак реагував на дальній штрафний Янати. Стриянин якраз у минулому турі поклав такий гол Епіцентру. А перед самою перервою ще один класнючий момент створили молоді тернополе-самборяни (пробачте нам такий словотвір, але вже як є). Знайомий нам Довбецький подав з правого флангу, Вишинський класно прокинув першим дотиком захисника, другим – воротаря. Але м’яч прокотився собі повз воріт. Так і завершили перший тайм без голів, хоча з хорошої реалізації кожна з команд могла б забити по 1-2.

Відразу після перерви знову було гаряче. Спершу Яната пробивав після кутового й сигналізував, що м’яч влучив у руку супернику, проте Нива-2 побігла в контратаку й після того, як Янчишин протягнув м’яча через фланг і перевів направо, перед воротарем опинився Вишинський. Хвилювався, поспішив і знову пробив повз ворота. А прекрасний був момент! Скала 1911 ввела резерви, зокрема вийшов дебютант А.Федор із Руху-2 і на 76-й хвилині міг виривати перемогу для гостей. А в самій кінцівці Болюку сантиметрів не вистачило, щоб відзначити свій дебют голом.

Проте воротарі – Ріпак і Архипчук – грали краще за польових гравців. Тож матч затягнувся в компенсований час, кожен штрафний чи кутовий лоскотав нерви – але так і не призвів до голів. Тож стартова гра Другої ліги залишила справу першого голу сезону 2024/25 на завтрашній день. Вітаємо Ниву-2 з дебютом, а Скала 1911 в новому сезоні м’ячів не пропускає вже два матчі підряд (із кубком).

Man of the Match: Павло Ріпак (Нива-2)

17-річний воротар кілька разів реагував на удари суперників, а головне – сміливо кидався навперейми, діяв за межами воротарського майданчика, не стояв на місці. Проти доволі сильного суперника він стартував із «клін-шиту», що є прекрасним досягненням для голкіпера-початківця.

Нива-2 (Тернопіль) – Скала 1911 (Стрий) – 0:0

Нива-2 (стартовий, склад): Ріпак, Герега, Скочеляс, Климак, Літепло, Давидов©, Пежинський, Янчишин, Довбецький, Вишинський, Напуда. Запасні: Доброштан, Гайдук, Вадовський, Болюк, Ковбаснюк, Матусевич, Бідзінський. Старший тренер: Сергій Лактіонов

Скала 1911 (стартовий склад): Архипчук, Николишин, Пастух, Яната, Руденко, Цень©, Ралюченко, Цуркан, Фесенко, Авер’янов, Лук’янченко. Запасні: Завгородній, Веклич, Сагайдак, Петрик, Мацієвський, Ткачик, Мердєєв, Лісовик, Федор, Кравченко. Головний тренер: Михайло Басараб

07.08.24. 16:30. Самбір. Стадіон ім. Лева Броварського

Арбітр: Дмитро Шпак (Київська обл.)