Все ж таки другий Рамос? Захисник «Динамо» виходить на більш високий рівень

Динамо Київ 25 Серпня, 23:24 1066
Все ж таки другий Рамос? Захисник «Динамо» виходить на більш високий рівень | 19-27
Киянам залишилося тільки голи навчитися не пропускати.

а п'ять років, які Денис Попов провів у першій команді київського «Динамо», чого тільки не говорили про захисника - відмінно провів матч, врятував команду від поразки, привіз гол, помиляється на кожному кроці, емоційно нестійкий. З усіма характеристиками можна погодитися. Але не можна не відзначити, що останнім часом Денис все-таки подорослішав і змінюється на краще. Навіть попри те, що в поразці «Динамо» у відбірковому матчі Ліги чемпіонів від «РБ Зальцбург» 21 серпня є його вина.

Талановитий, але з мінусами

Майбутній захисник київського «Динамо» приїхав до олімпійського коледжу Івана Піддубного, мріючи стати нападником. Перший час Денис справді грав на позиції атакувального гравця і забивав голи. Але через деякий час тренери вирішили подивитися на юного футболіста в зовсім іншому амплуа - у захисті. Виявилося, що Денис приносить більше користі у своєму штрафному.

Все ж таки другий Рамос? Захисник Динамо виходить на більш високий рівень - изображение 1

До академії київського «Динамо» 15-річний Попов переходив вже захисником. Через рік юного динамівця визнали найкращим захисником змагань U-16. У 17 років, граючи за U-19, Попов подавав великі надії захисника та нагадував, що забивати вміє - головою після стандартів.

Поява Попова в основній команді киян у 2019 році швидше була випадковістю. Так вийшло, що обидва центрбеки (Тамаш Кадар і Микита Бурда) не могли вийти на поле через травми. Попов вчепився в подарований долею шанс і не провалив свій перший матч за основну команду «Динамо». Та ще й який матч - проти донецького «Шахтаря».

Від місяця до місяця Попов прогресував, показуючи наполегливість, завзятість і бажання виступати у футболці біло-синіх. Шлях був нелегкий. Але Денис наполегливо проходив усі перепони завдяки стійкості характеру і внутрішній дисципліні, яку виховав у хлопцеві його батько, військовий у відставці.

На жаль, фізичне здоров'я Попова виявилося не таким же міцним і стійким до труднощів і навантажень, як характер. Вже в першому сезоні за основну команду «Динамо» (2019/2020) захисник змушений був провести 70 днів у лазареті через травму м'яза стегна, підколінного сухожилля та ще кількох ушкоджень. Наступний сезон не став найкращим - 78 днів без футболу (ангіна, коронавірус, травма гомілкової кістки). Однак, попри всі проблеми зі здоров'ям, Попов переступав через перепони, наполегливо тренувався, прогресував і неодноразово отримував нагороду «найкращий футболіст матчу».

Все ж таки другий Рамос? Захисник Динамо виходить на більш високий рівень - изображение 2

Літо 2021 року принесло Денису Попову нове випробування. Захисник переніс операцію на хрестоподібній звязці. Не варто говорити про те, що така травма лікується дуже довго. Розумів це і Денис. Довгий шлях відновлення (практично 200 днів) ще більше загартували характер футболіста. Не встигнувши повернутися в гру, Денис отримав ще одне пошкодження - підколінного сухожилля, а пізніше травму плеча. І так до листопада 2023 року. Попов постійно випадав з обойми киян через травми.

«Йди на танці!»

Чи то характер, чи то така велика кількість травм зіграли негативну роль у поведінці гравця на футбольному полі. Попов щосезону ставав рекордсменом з накопичення жовтих карток. Основний футболіст «Динамо» міг спокійно виграти єдиноборства, віддати точну передачу для розгону атаки, підчистити за партнерами, сміливо піти у відбір. А головною фішкою захисника ставали його забіги вперед з ударами головою і, як наслідок, - дуже важливі голи. Але репутація одного з найгрубіших захисників УПЛ перекривала всі яскраві моменти. Нестабільний психологічний стан футболіста впливав на гру. Помилки, привози, невiрнi рішення, а часом і незграбність змушували замислюватися над професіоналізмом Попова.

Влітку 2023 року Попов отримав першу червону картку у складі «Динамо» за грубий фол під час матчу з «Минаєм». Наступного дня Денис вибачився перед суперником, але уточнив, що «футбол - це не балет». Ймовірно, пригадав слова Андрія Шевченка, який у 2022 році запропонував захиснику звернути увагу на розвиток координації та відправитися на танці.

Мінус агресія, плюс футбол

У листопаді 2023 року «Динамо» очолив Олександр Шовковський (до цього пропрацювавши виконувачем обов'язків головного тренера сім місяців). Шовковський, звісно, розпочав перебудову команди, наскільки це можливо в сьогоднішніх умовах. Дещо відмінний від попереднього тренера підхід і до футболу команди, і до гравців приніс певну надію на красивіший і результативніший футбол.

Помітно змінився й Денис Попов. Захисник виглядає набагато впевненішим і спокійнішим. Останнім часом Попов не фолить заради фолу. Він краще читає суперників, надійніше страхує своїх партнерів, думає і не робить непотрібних переміщень. Його холоднокровність сприятливо діє на молодих футболістів, наприклад, Михавка. Попов почав проявляти лідерські якості, яких від нього чекали всі роки. Денис став набагато сильнішим емоційно. А це одна з найважливіших якостей захисника.

Позитивно можна оцінити й фізичну форму гравця. Остання травма у Дениса була в листопаді 2023 року. Більшу частину минулого сезону, лiто й старт нового сезону Попов пройшов без пошкоджень.

Все ж таки другий Рамос? Захисник Динамо виходить на більш високий рівень - изображение 3

У нас люблять молодих талановитих футболістів, які яскраво зіграли кілька матчів, швидко порівнювати з топ-зірками Європи. Потрапив у таку історію й Денис. У 2019 році багато хто бачив у молодому Попові «другого Серхіо Рамоса». Звичайно, на «біло-синього» Рамоса Попов явно не тягнув у 20 років. І тим більше в ті часи, коли провалював матчі. Щоправда, згодом його безглузда агресія на полі давала привід думати, що він вчився в Рамоса саме найгіршому. Однак сьогодні є привід замислитися - а може дійсно «другий Рамос»? Адже Денис Попов явно прогресує і в плані психології, і як центрбек. Звісно, велике значення має робота головного тренера з футболістами. Шовковський знайшов підхід до Дениса. Методи виховання головного тренера змінюють Попова на краще й дають надію на те, що «Динамо» все ж таки має лідера оборони, та й національна команда України теж.