Футбол України 20 годин тому 980
«Шахтар» розпочав ЛЧ з нічиєї проти «Болоньї», кривдники «Динамо» були биті «Спартою»  | 19-27
«Шахтар» зіграв проти «Болоньї», «Спарта» Прага приймала РБ «Зальцбург».

Ліга чемпіонів 2024/25, перший тур основного етапу

Болонья – Шахтар – 0:0

Шахтар розпочинав ЛЧ проти дебютанта турніру, який зазнав важких втрат. Болонья була одним з відкриттів минулого сезону, але влітку команду покинув головний тренер Тьягу Мотта та група зірок. Це відразу позначилося на результатах «россоблу» – жодної перемоги у 4 турах Серії А.

Суттєвим фактором стала негода, яка лютує у Європі. Болонью накрила страшна злива, через яку навіть довелося переносити матч юнацьких команд. Дренаж Ренато Далль'Арра дозволив дорослим складам все ж зіграти сьогодні.

Старт зустрічі склався для Шахтаря вдало. Пош програв швидкісну дуель Егіналдо і явно заплів ноги легіонеру «гірників» – пенальті. До позначки підійшов Судаков, але його низовий удар намертво зафіксував Скорупскі.

Невдача лідера знітила Шахтар. Підопічні Пушіча забули шлях до воріт суперника, а біля своїх проблеми виникали. Партнерів страхував Бондар, часом навіть ціною жовтої картки.

До кінця тайму Шахтарю довелося провести дві вимушені заміни. Сікан став жертвою відчайдушного виходу Скорупскі з воріт і сів на лаву запасних зі закривавленим носом. Згодом поле покинув і Конопля. Українців замінили бразильці Тобіас та Невертон.

Арбітр додав аж 8 хвилин, за які Болонья створила супермомент. Кастро вивалився на побачення з Різником, але воротар Шахтаря грамотно скоротив кут. Нулі до перерви.

Ще кращу нагоду запоров Фаббіан в дебюті другого тайму. М'яч ідеально відскочив до хавбека Болоньї, але Різник знову вчасно вискочив з воріт та відвів загрозу! Шахтар притримав м'яч – без конкретики в нападі.

Пушіч у єдиний доступний слот провів потрійну заміну, але нульова нічия була невідворотною. Здається, обидві команди також були не проти такого підсумку – 0:0. На початку жовтня Болоньї гостювати на Енфілді, а Шахтар формально прийматиме ще одних італійців, Аталанту.

Спарта Прага – РБ Зальцбург – 3:0

• Голи: Кайрінен, 2, Олатунжі, 42, Лачі, 58

Поєдинок відбувся на стадіоні Generali Arena у столиці Чехії. Гра завершилася з рахунком 3:0 на користь господарів.

Голами за чеський колектив відзначилися Каан Кайрінен, Віктор Олатнужі та Казім Лачі.

І Спарта, і РБ Зальцбург потрапили до основного етапу головного єврокубкового клубного турніру через кваліфікацію. Спарта у відборі пройшла Шемрок Роверс, ФКСБ та Мальме, а австрійський клуб у Q4 вибив київське Динамо.