Футбол України 3 години тому 147
Збірна України U-19 поступилась Нідерландам у стартовому матчі міжнародного турніру – промах Шевченка і подвиги Суркіса | 19-27
Збірна України U-19 у першому поєдинку турніру в Марбельї програла Нідерландам U-18 (0:1).

Товариський матч

• Нідерланди U-18 – Україна U-19 – 1:0

Гол: ван ден Берг, 78

У стартовому матчі товариського турніру в іспанській Марбельї збірна України U-19 приймала Нідерланди U-18. Вже на 6-й хвилині «синьо-жовті» мали виходити вперед: Гусол розігнав атаку лівим флангом, протягнув м'яч через півполя і прострілив на дальню стійку – Шевченко не зумів замкнути. За мить Крістіан опинився на газоні у штрафному суперника після зіткнення, однак арбітр пенальті не дав. Нідерландці огризнулись подачею зі штрафного – удар низом було легко перехоплено.

Згодом Гусол знову прорвався лівим флангом у воротарський і з гострого кута пробив – над поперечиною. На 15-й хвилині нідерландці вривались у воротарський, але Захарченко встиг вибити на кутовий. Українці виглядали в рази гостріше і цікавіше, але забити ніяк не вдавалось.

На 20-й хвилині Багаті перспективно навішував у штрафний, але Суркіс був першим на м'ячі. За трохи В'ячеслав після подачі з кутового вибив сферу в поле, а за мить зреагував на добивання, врятувавши Україну від гола. Потрохи суперник відтіснив підопічних Дмитра Михайленка від своїх воріт і все частіше почав загрожувати нашим воротам.

На 30-й хвилині Суркіс знову двічі поспіль врятував свою команду: спочатку у стрибку потягнув постріл Ель Хармуза під дальню стійку, а згодом відбив удар Клюйверта на ближній стійці.

Дикий намагався з-за меж штрафного закрутити під поперечину – кіпер нідерландців перевів на кутовий. Згодом Осипенко знайшов Гусола ліворуч і той віддав в центр на Пономаренка – форвард Динамо намагався переправити сферу у сітку п'ятою, але удар було заблоковано.

На 38-й хвилині Україна була зобов'язана виходити вперед: Коробов з лівого флангу віддав передачу на хід Шевченкові, захисник не дотягнувся і Крістіан пробив у дальній кут – м'яч пройшов впритирку зі стійкою. У відповідь Клюйверт розстрілював Суркіса, замкнувши сферу впритул з близької відстані – В'ячеслав встиг накрити. Вже у доданий час Багаті увірвався у штрафний з лівого флангу і бив з гострого кута – Суркіс максимально скоротив кут обстрілу і нейтралізував загрозу.

Одразу по перерві кіпер Нідерландів врятував після потужного удару українців, витягнувши м'яч з-під поперечини. «Синьо-жовті» дуже активно розпочали другу половину зустрічі, але м'яч вперто не ліз у ворота.

На 56-й хвилині фірмовий прохід Гусола завершився розрізною передачею у воротарський – ніхто з партнерів не встиг замкнути. В середині тайму суперник спробував захопити зненацька Суркіса дальнім ударом – кіпер Динамо не без проблем відбив.

На 78-й хвилині нідерландцям вдалось вийти вперед – ван ден Берг з лінії штрафного поцілив у правий верхній кут. Наприкінці зустрічі Суркіс встиг вийти на перехоплення і врятував Україну від другого гола, а за мить нідерландці дивом не подвоїли, пробиваючи з лінії по центру. Вже у доданий час кіпер суперника випустив м'яч після потужного пострілу, але на добивання ніхто не встиг.

Попереду у команди Михайленка ще дві дуелі – проти Англія U-18 та Швеції U-18. На 14 жовтня заплановані матч за третє місце й фінал.